آرایش و زیباییسلامت

عینک بهتر است یا لنزهای تماسی

شما کدام یک را ترجیح می دهید لنزهای تماسی یا عینک؟

ما می دانیم که تصمیم گیری برای انتخاب بهترین گزینه برای شما ممکن است دشوار باشد. پاسخ به عوامل مختلفی بستگی دارد که ما در این مقاله برای شما توضیح می دهیم. ما مزایا و معایب هر گزینه را با هم مقایسه می کنیم تا به شما در تصمیم گیری کمک کنیم. همچنین انواع مختلف لنزهای مقرون به صرفه هستند که می توانید به جای عینک از آنها استفاده کنید. به خصوص اگر دائم از رایانه استفاده می کنید. اینکه عینک بهتر است یا لنزهای تماسی، موضوع بحث امروز ماست.

عینک بهتر است یا لنزهای تماسی
عینک بهتر است یا لنزهای تماسی

عینک بهتر است یا لنزهای تماسی؟

برخی ترکیبی از این دو را انتخاب می کنند، در حالی که برخی دیگر ترجیح محکمی برای یکی دارند و به آن پایبند هستند. استفاده از لنزهای تماسی و عینک هر کدام مزایایی دارد، بنابراین تصمیم گیری در مورد اینکه کدام گزینه برای شما مناسب تر است می تواند چالش برانگیز باشد. افسانه های زیادی در مورد لنزهای تماسی وجود دارد که افراد را از امتحان آنها باز می دارد. با این حال، اگر لنزها به درستی نگهداری شوند، استفاده از آنها بی خطر است. دو لنز تماسی هفتگی و ماهانه برای حفظ سلامت چشم و جلوگیری از عفونت چشم باید به درستی تمیز و نگهداری شوند.

لنزهای تماسی گران تر هستند یا عینک؟

قیمت لنزهای تماسی بسته به طیف وسیعی از عوامل، از جمله برندی که انتخاب می‌کنید، ماهانه یا روزانه، و فناوری لنز متفاوت است. لنزهای یکبار مصرف روزانه معمولاً گران‌ترین لنزها هستند زیرا راحت‌تر هستند و می‌توان آن‌ها را در پایان روز دور انداخت. لنزهای ماهانه و دو هفته ای مقرون به صرفه تر از لنزهای روزانه هستند. قطعاً عینک ها در طول زمان در مقایسه با لنزها مقرون به صرفه تراست. شما می توانید لنزهای تماسی را از فروشگاه های معتبر با قیمت مناسب خریداری کنید.

در هنگام استفاده از رایانه عینک بهتر است یا لنزهای تماسی؟

خیره شدن بیش از حد به صفحه کامپیوتر تعداد دفعات پلک زدن ما را کاهش می دهد. این می تواند باعث خشکی و تحریک چشم شود، صرف نظر از اینکه از عینک یا لنز تماسی استفاده می کنید. استفاده از عینک در مقابل کامپیوتر زمانی مفید است که فیلتر نور آبی به آن تعبیه شده باشد، یا اگر عینک ضد تابش نور باشد تا از چشمان شما محافظت کند. لنزهای تماسی برای پوشیدن جلوی کامپیوتر مناسب هستند، مشروط بر اینکه قابلیت تنفس بالایی داشته باشند و برای حفظ هیدراتاسیون و رطوبت، محتوای آب بالایی داشته باشند. علاوه بر این، یک لنز بسیار متخلخل (ساخته شده از هیدروژل سیلیکون) به افزایش اکسیژن رسانی به چشم ها کمک می کند و آنها را با طراوت نگه می دارد.

آیا لنزهای تماسی ایمن هستند؟

جدیدترین نوآوری‌ها در فناوری چشم، لنزهای تماسی را بسیار ایمن می‌سازد، و تا زمانی که از یک روال مراقبت از چشم پیروی کنید، نباید با هیچ مشکلی مواجه شوید. اکثر لنزها در حال حاضر از سیلیکون هیدروژل ساخته شده اند که اجازه می دهد سطح اکسیژن بالاتری به قرنیه برسد. در نتیجه، بسیاری از مشکلاتی که در دهه 90 با آن روبرو بودیم ، از جمله خشکی چشم، دیگر نگران کننده نیستند.

انواع عدسی برای عینک

لنزهای مختلفی برای عینک وجود دارد که متناسب با طیف وسیعی از نیازها و سبک زندگی است. این شامل لنزهای تک دید، لنزهای دو کانونی و لنزهای تماسی واریفوکال است. با این حال، آنها می توانند دید محیطی را منحرف کنند زیرا در حدود 12 میلی متر از چشم شما قرار دارند.

6 دلیل برای استفاده از لنزهای تماسی

هنوز مطمئن نیستید که کدام را انتخاب کنید؟ اگر طرفدار عینک هستید و هرگز به لنزهای تماسی فکر نکرده اید، پس اندکی وقت بگذارید و مطالب پایین را مطالعه کنید؟

1. برای افراد فعال عالی هستند

لنزهای تماسی کارآمدترین راه حل به جای عینک برای ورزشکاران است.  ورزشکاران مشتاق و افراد فعالی که از ورزش لذت می برند بهتر می توانند از شر عینک خلاص شوند . وقتی سر یا چشم‌های شما حرکت می‌کنند، آنها حرکت نمی‌کنند، به این معنی که نگران افتادن و شکستن احتمالی آن‌ها نخواهید بود. لنزهای تماسی به ندرت از حفره چشم خارج می شوند، و در موارد بسیار نادری که این کار را می کنند (معمولاً اگر فردی که از آن استفاده می کند چشمان خود را خیلی محکم بمالد)، شکستن آنها ممکن می شود. لنزهای تماسی مطمئناً برای افرادی که سبک زندگی فعالی دارند ایده آل تر از عینک هستند. با وسایل ایمنی مانند کلاه ایمنی تداخلی ایجاد نمی کنند.

2. دید واضح تر

لنزها به راحتی روی انحنای چشم قرار می گیرند و به شما فوکوس عالی و میدان دید وسیع تری نسبت به عینک می دهند. لنزها تحت تأثیر شرایط نامساعد جوی مانند مه و باران قرار نمی گیرند، در حالی که در شرایط گرم تر نیز بخار روی آن نمی نشیند. انعکاس‌ها و اعوجاج‌هایی که ممکن است با عینک ایجاد شوند روی لنز تاثیری ندارند. لازم نیست نگران خراش‌هایی روی لنز باشید که در غیر این صورت شما را مجبور می‌کند برای یک عینک جدید هزینه کنید. بنابراین، اگر میدان دید واضح‌تری می‌خواهید، لنزهای تماسی را توصیه می‌کنیم.

3. می توانید خلاق باشید

در حالی که می توانید از بین طیف گسترده ای از عینک ها متناسب با فرم صورت خود انتخاب کنید، لنزهای تماسی به شما این امکان را می دهند که رنگ چشم خود را تغییر دهید. آنها در مجموعه ای از سایه ها هستند که به شما امکان می دهد تا به طور موقت و ایمن رنگ چشم خود را تغییر دهید. چه بخواهید تغییری طبیعی‌تر و ظریف‌تر داشته باشید و چه بخواهید از دیگران متمایز شوید، ما طیف فوق‌العاده‌ای از لنزهای تماسی رنگی را از ارائه می‌دهیم.

4. آسان تر می توانید آرایش کنید

شما مجبور نیستید در مورد سبک زندگی  مصالحه کنید. یک عینک شیک مطمئناً می تواند ظاهر شما را تکمیل کند، اما همچنین می تواند مانعی برای شما باشد، به خصوص اگر آرایش چشم داشته باشید. بسیاری از افرادی که از عینک استفاده می کنند مجبورند برای محافظت از چشمان خود در برابر اشعه ماوراء بنفش از لنزهای واکنشگر نور استفاده کنند. آنها علاوه بر گران بودن، در محدوده شیک و همه کاره مانند عینک آفتابی نیستند.

5. راحتی لنزهای تماسی

حتی برای خاص ترین نسخه ها در دسترس هستند. طیف وسیعی از لنزها را برای اصلاح بینایی در بازار پیدا خواهید کرد. لنزهای توریک برای آستیگماتیسم و ​​تماس‌های چند کانونی برای کسانی که برای اصلاح تاری دید ناشی از پیرچشمی نیاز به نسخه‌های متعدد در یک لنز دارند، وجود دارد. کسانی که مشکلات بینایی و عیوب انکساری دارند دیگر نیازی به رنج و عذاب ندارند. حتی چشم‌های حساس نیز می‌توانند با لنزهای تماسی معتبر از حداکثر راحتی لذت ببرند، که کاملاً برای کسانی که اغلب از خشکی چشم رنج می‌برند، مناسب است.

6. زندگی آسان تر و لذت بخش تر

با استفاده از این لنزها راحت تر می توانید عزیزانتان راببوسید. همچنین می‌توانید بدون نگرانی از افتادن عینک‌تان روی ترن هوایی سوار شوید و دفعه بعد که سلفی می‌گیرید، مجبور نخواهید بود با تابش خیره کننده لنز مواجه شوید. ما فکر می کنیم همه اینها دلایل بسیار خوبی برای استفاده از لنزهای تماسی به جای عینک هستند.

مقاله ی پیشنهادی: سوالات متداول در مورد جراحی بینی

منبع: https://www.feelgoodcontacts.com/blog/6-reasons-you-should-wear-contact-lenses-instead-of-glasses

5/5 - (1 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

6 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا