آرایش و زیباییسبک زندگی

آیا زنان زیبا در شغل خود موفق تر هستند ؟

زیبایی به حرفه ی زنان آسیب وارد میکند ؟

شاید شما هم گاهی به این موضوع فکر کنید که آیا زنان زیبا در شغل خود موفق تر هستند ؟

آیا زیبایی تاثیری در ترفیع شغلی زنان دارد ؟

مطالعات جدید نشان داده است که زنان جذابی که تاجر هستند کمتر مورد اعتماد دیگران قرار می گیرند . محققان از اصطلاح ( اثر مخرب زنانه ) استفاده می کنند .
به گفته ی هاله بری (Halle Berry) بازیگر سینما می گوید زیبایی ام در زندگی دستاورد خاصی برایم نداشته است.
زنان زیبا با تمام مزیت هایی که در جهان برایشان مهیاست مانند سایر زنان وارد زندگی اجتماعی و محیط کاری می شوند.این باور اکثر مردم هست که زنان زیبا در شغل خود موفق تر هستند که در واقع حقیقت ندارد و در حال حاضر تحقیقی برای اثبات این ادعا وجود ندارد که زیبایی زنان باعث موفقیت شغلی آن ها شود. و اگر هم زیبایی زنان تاثیری در ترفیع شغلی آن ها داشته باشد به صورت کوتاه مدت  و موقتی می باشد . وقتی به محیط های کاری خوب نگاه می کنیم ، دست کم براساس تحقیقی که اخیرا صورت گرفته است به این نتیجه می رسیم که زنان شاغل که از جذابیت های ویژه ای برخوردار هستند در مقایسه با دیگر زنان کمتر مورد اعتماد قرار می گیرند و بیشتر در معرض اخراج شدن از محیط های کاری خود هستند .
محققان در خارج از دانشگاه ایالتی واشنگتن و دانشگاه کلرادو بولدر آن را ( اثر مخرب زنانه ) می نامند که این اصطلاح در مورد زنان اغواگر و فریب کار به کار می رود . ( نمونه ی بارز آن کاتلین ترنر (Kathleen Turner) در فیلم گرمای بدن یا سرسی لنستر(Cersei Lannister) در فیلم بازی تاج و تخت هستند ) .

نقش زیبایی زنان در جذب اعتماد در محیط کاری

لی شپارد استادیار دانشگاه ایالتی واشنگتن و نویسنده ی اصلی یه سرمقاله مرتبط با این موضوع گفت : زنان بسیار جذاب خطرناک تلقی می شوند . این موضوع زمانی حائز اهمیت می شود که قرار است به آن ها اعتماد کنیم و یا گفته ی آنها را باور کنیم .
این تحقیق نشان می دهد که حتی زنان زیبا در محیط کار دست کم گرفته می شوند و علاوه بر این آنها در محیط های کاری  حس بی امنیتی جنسی ، حسادت و ترس را بیشتر از سایر زنان احساس می کنند.
شپارد با اشاره به فاکتورهای اجتماعی و تدریجی گفت : برای زنان موقعیت های مشخصی هست که آنها از زیبایی های خود بهره نمی برند . شپارد همچنین گفت : این زنان وجه ی خود را پررنگ تر می کنند تا همکاران بیشتری را به سمت خود جذب کنند و رقیبان بیشتری برای خود دست و پا می کنند .
در آن سو مردان جذب این زنان جذاب می شوند اما نگران هستند که زیبایی این زنان پیامد بی وفایی را با خود به همراه داشته باشد.
شپارد اضافه کرد که این غریزه ی ریشه دار در تمام محیط کار پخش می شود به گونه ایی که سبب ایجاد حسادت و بدگمانی مردان و زنانی می شود که فریفته ی زیبایی این زنان شدند و این زنان برای گرفتن ترفیع یا منسب مورد علاقه ی خود از جاذبه ی جنسی خود برای فریفتن آنها استفاده می کنند .
او ادامه داد ، زنان زیبا برای ایجاد اعتماد در دیگران به چالش کشیده می شوند و می توان گفت که موفق به انجام آن نمی شوند چرا که شکل گیری اعتماد در دیگران فرآیند کند و تدریجی دارد .

بیشتر بخوانید :

مقاله دیگر بانو مگ درباره شاخص توده بدنی شاید برایتان جالب باشد. 
بخوانید
 
5/5 - (5 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا