آرایش و زیباییآموزش

نکات مهم آرایش صورت

بهترین روش ها برای آرایش صورت

یکی از لذت بخش ترین کارها برای بانوان آرایش کردن است. آرایش این قدرت را دارد که ویژگی های طبیعی ما را تقویت کند و به ما امکان می دهد احساسات و خلاقیت خود را نشان دهیم. حدود 82 درصد از زنان معتقدند که آرایش با ایجاد احساس اعتماد به نفس بیشتر به آنها قدرت می دهد و حدود 86 درصد معتقدند که آرایش باعث بهبود تصویر آنها از خود می شود. با این تأثیر مثبت بر احساسات مردم، جای تعجب نیست که آرایش تا این حد محبوب باشد. با این اوصاف صنعت لوازم آرایشی سالانه مبالغ زیادی را به خود اختصاص می دهد. هرکسی می تواند صورت خود را آرایش کند و این بستگی به خلاقیت و هنر او دارد. ولی برای انجام بهتر این کار نیاز است که نکات مهم آرایش صورت را بدانید.

نکات مهم آرایش صورت
نکات مهم آرایش صورت

تاریخچه آرایش

مشخص است که انسان ها حداقل 6000 سال است که از آرایش استفاده می کنند. مردم در تمدن های باستان از لوازم آرایشی استفاده می کردند، اغلب برای نمایش تفاوت های اجتماعی یا در مراسم. به عنوان مثال، زنان مصری از  سرمه استفاده می کردند که ترکیبی از مس، سرب، خاکستر و اخر بود که به چشمان خود می زدند تا حالت بادام به چشمشان بدهد. آنها همچنین از یک خمیر سبز روشن بر روی صورت خود برای افزودن رنگ  استفاده می کردند. در 3000 سال قبل از میلاد، مردم چین از صمغ عربی، ژلاتین و سفیده تخم مرغ برای رنگ آمیزی ناخن های خود به عنوان نشانه ای از موقعیت اجتماعی خود استفاده می کردند.

زنان یونانی از سرب سفید برای رنگ آمیزی صورت خود و از توت له شده به عنوان رژگونه استفاده می کردند. بعدها در آسیا از پودر برنج برای سفید کردن صورت استفاده می شد، در حالی که یونانیان از گچ یا پودر سرب برای همین منظور و ترکیبی از خاک رس اخرایی و آهن قرمز برای رنگ کردن لب های خود استفاده می کردند. در روم باستان، مردم از مخلوط آرد جو و کره به عنوان کانسیلر استفاده می کردند.

اروپای قرون وسطی

در اروپای قرون وسطی، استفاده از سفیده تخم مرغ به صورت، مد شده بود تا رنگ چهره روشن تر شود. این پودر سال ها بعد با پودر صورت مبتنی بر آرسنیک یا سرب جایگزین شد و به اشراف محدود شد. پس از کشف سمیت این اجزا، پودر اکسید روی جایگزین آنها شد. در مورد فرمول ها و تنوع قطعا راه زیادی را پیموده ایم! اکنون آرایش در هر رنگی از رنگین کمان، در تمام بافت ها و فرمول های ممکن وجود دارد تا نیازهای پوست، رنگ پوست، بودجه و شخصیت های خاص را برآورده کند. امروزه لوازم آرایشی استاندارد و مفید و موثر برای انواع پوست ها به بازار آمده است.

9 نکته ی مهم که قبل از هاشور ابرو باید بدانید  بخوانید

نکات مهم آرایش صورت

برای داشتن آرایش زیبا و چهره بی عیب و نقص لازم است چند نکته را هنگام میک آپ رعایت کنید. با آگاهی از این نکات شما می توانید بهترین خود باشید.

مرحله 1

یکی از نکات مهم آرایش صورت داشتن پوست تمیز و آماده است. بنابراین در ابتدا باید پوست صورت خود را آماده کنید. پوست زیبا بهترین بوم خالی برای آرایش بی عیب و نقص است. هرگز از مراقبت از پوست غافل نشوید! چه از دستور العمل های خانگی و چه از محصولات حرفه ای استفاده می کنید، مطمئن شوید که یک روال پاکسازی، تقویت کننده و مرطوب کننده را با توجه به نوع پوست خود دنبال می کنید. ابتدا پوست را سالم نگه دارید و سپس از آرایش برای افزایش زیبایی طبیعی خود استفاده کنید.

 آماده سازی پوست

از یک پرایمر مرطوب کننده برای صاف و یکدست کردن پوست خود استفاده کنید. سپس نوبت کانسیلر و کرم پودر مناسب با پوست شماست. بیشتر پرایمرها حاوی سیلیکون‌های فوق‌العاده‌ای هستند که اثر «تاری» و کاهش منافذ را ایجاد می‌کنند. اگر به آرایش حرفه ای نیاز دارید، استفاده از پرایمر ضروری است. گاهی اوقات، یک مرطوب‌کننده سبک خوب، در مورد آماده‌سازی پوست برای آرایش روزانه نیز کار خوبی انجام می‌دهد. برای یک راه بسیار سریع برای به حداقل رساندن منافذ پوست، می توانید یک تکه یخ را روی صورت خود بکشید و سپس با یک حوله نخی خشک کنید. ضد آفتاب فیزیکی (با اکسید روی و/یا دی اکسید تیتانیوم) می تواند به عنوان یک پرایمر عمل کند و در عین حال از شما در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت کند. این دو جزء پوست را روشن و یکدست می کنند.

مرحله 2

یکی از مهمترین نکات مهم آرایش صورت مخفی سازی عیوب است. در مرحله زیرسازی آرایش، شما باید از کانسیلرها برای مخفی سازی عیوب صورت خود استفاده کنید. تصویر پایین را بادقت مشاهده کنید.

روش صحیح کانتورینگ
روش صحیح کانتورینگ

کانتورینگ

همیشه سعی کنید از کرم دور چشم یا برش‌های خیار خنک یا کمپرس خنک استفاده کنید. این کار پوست را سفت می کند و چشم ها را کمی روشن می کند. اگر پوست دور چشمتان تیره‌ مایل به ارغوانی/آبی است، به سراغ کانسیلر هلویی/نارنجی بروید. اینها در چرخه رنگ مقابل یکدیگر قرار دارند. رنگهای مخالف یکدیگر را خنثی می کنند. پس از خنثی کردن، می توانید روی کانسیلر مایعی که با رنگ پوست شما مطابقت دارد یا کمی روشن تر است، ضربه بزنید تا درخشندگی بیشتری داشته باشد.

برای رفع لک هایی مانند جوش، قرمزی، تغییر رنگ، کک و مک و لکه های ناشی از آفتاب به کانسیلرهای رنگی مراجعه کنید. سپس مقداری کرم پودر یا کانسیلر رنگ پوست روی آن ها بزنید تا یکدست شوند.

کانسیلر سبز

برای مخفی سازی عیوب قرمز مانند جوش ها کاربرد دارد.

کانسیلر صورتی

برای عیوب مایل به سبز مانند رگ های برجسته، روی پوست روشن استفاده می شود.

کانسیلر زرد

برای لکه های تیره یا ارغوانی روی پوست زیتونی کاربرد دارد.

کانسیلر نارنجی یا هلویی

برای لکه های تیره روی پوست های متوسط ​​تا روشن استفاده می شود.

کانسیلر قرمز

برای حلقه های تیره روی پوست تیره استفاده می شود.

مرحله 3

در این مرحله نوبت استفاده از کرم پودر است. در این مرحله گزینه های انتخابی بیشتری دارید. می توانید از موارد زیر استفاده کنید. پودر معدنی، کرم، موس، لوسیون، پنکیک… موارد غلیظ تر برای پوست‌های خشک بهترین هستند، در حالی که موارد سبک  روی پوست‌های چرب عالی عمل می‌کنند.

نکات مهم آرایش صورت با کرم پودر

اگر می خواهید ظاهر طبیعی تری داشته باشید، به جای کرم پودر، از کرم BB استفاده کنید. این محصول پوشش سبک تری دارد و برای استفاده روزمره کاربردی تر است. و شما را از کرم پودر، کرم ضدآفتاب و کانسیلر ها بی نیاز می کند. این کرم را به آرامی به صورت خود بمالید در نواحی که کانسیلرها هستند از این کرم ها استفاده نکنید که کانسیلرها محو می شوند. از محصولات نیمه براق یا مات استفاده کنید که برای مدت طولانی تری ماندگاری دارند.

مرحله 4

یکی از مهم ترین مراحل میک آپ که در زیبایی آن بسیار موثر است، آرایش چشم است. به طوری که بسیاری از میکاپ آرتیست ها ترجیح می دهند آرایش چشم خود را حتی قبل از کرم پودر انجام دهند تا مجبور نباشند باقی مانده های سایه چشم را پاک کنند، اما معمولاً می توانید این کار را بعد از کرم پودر انجام دهید.

نکات آرایشی چشم

یک پرایمر مخصوص سایه چشم یا چند لایه کانسیلر رنگ پوست روی پلک ها را یکنواخت می کند تا رنگ سایه چشم برجسته شود و همچنین سایه در جای خود ثابت شود. برای دستیابی به ترکیب ظاهری خاص با لوازم آرایشی خود بازی کنید. اگر سایه چشم چهارتایی خود را فراموش کرده اید، فقط خط چشم می تواند برای عمق بخشیدن به چین و چروک شما کافی باشد.

می توانید از کمی هایلایتر برای روشن کردن پلک های خود استفاده کنید. یک برنزه یا رژگونه خنثی می تواند به عنوان سایه چشم نیز دو چندان شود. از تکنیکی به نام خط تنگ یا آستر نامرئی استفاده کنید تا چشمان خود را برجسته کنید. ترفند این است که خط چشم را روی خط آب بالایی بکشید که مژه های بالایی شما را پرپشت تر نشان می دهد و ظاهر کلی چشمان شما را بهتر می کند. مزیت این تکنیک این است که در هر شکل چشمی عالی به نظر می رسد.

نحوه صیحیح کشیدن خط چشم
نحوه صیحیح کشیدن خط چشم

خط چشم بال ناخن

فقط یک خط به سمت بالا از لبه بیرونی چشم خود بکشید تا جایی که وقتی مستقیم به آینه نگاه می کنید، چین شما به طور طبیعی ایجاد می شود. سپس آن خط را به سمت داخل به مجرای اشک وصل کنید.

مرحله 5

 آرایش ابرو

ابروهای شما برای آرایش زیبا ضروری هستند. آنها چهره شما را قاب می کنند و اغلب ویژگی های شخصیتی شما  را منتقل می کنند.

نکات آرایشی ابرو

ابروهای خود را با کانسیلری که از رنگ پوست شما روشن تر است خط بکشید تا فرم ابروی شما را تیز کند. از پوماد یا سایه ابرو برای پرکردن ابروها استفاده کنید تا ظاهر طبیعی تری نسبت به مداد داشته باشید. مطمئن شوید که سایه کمی روشن تر از رنگ موی طبیعی شما (اگر موهای تیره دارید) و اگر موهای روشن دارید یک درجه تیره تر باشد.با کان ابروی خود را محو کنید. فشار بیشتری به قوس و دم وارد کنید.

روش صحیح زدن مداد ابرو
روش صحیح زدن مداد ابرو

مرحله 6

ریمل زدن

آرایش چشم شما بدون چوب ریمل جادویی کامل نمی شود. مژه های بلند و پرپشت چشمان شما را باز می کنند و کل ظاهر را تکمیل می کنند.

نکات ریمل زدن

فرچه را در حالی که از لوله ریمل بیرون می آورید بغلتانید تا محتویات به طور مساوی روی برس پخش شود. به این ترتیب توده های کمتری خواهید داشت. فرچه  را از ریشه مژه ها به سمت بالا و پهلو به پهلو حرکت دهید. به این ترتیب مژه ها را جدا می کنید و همچنین آنها را بلند می کنید تا در قسمت های ضخیم جمع نشوند. بالا و پایین مژه ها را با ریمل بپوشانید تا نتیجه ضخیم تری داشته باشید. به همین دلیل، برخی از آرایشگران توصیه می‌کنند که مژه‌ها را با پودر شل یا کانسیلر بپوشانید و سپس ریمل را اضافه کنید.

مرحله 7

آرایش لب

رژ لب اصلی ترین عنصر آرایشی است که زنان بدون آن نمی توانند زندگی کنند. بهترین چیز در مورد آن این است که گزینه های  نامحدودی برای انتخاب رنگ در بازار موجود است.

نکات آرایش لب

لب‌هایتان را با رژ لب خامه‌ای پر کنید، سپس آن‌ها را روی بافت فشار دهید تا اضافه‌ها از بین برود و رنگ قفل شود. بیشتر دوام خواهد آورد همچنین می توانید آن را با پودر نیمه شفاف بپوشانید تا ساییدگی بیشتر شود. لب های خود را با کانسیلر بپوشانید و سپس آنها را کمی خارج از خطوط طبیعی خط بزنید تا حجیم تر به نظر برسند. با خط لب روی کمان  خود یک x بکشید تا شکل را تیز کنید. سپس با رژ لب متناسب پر کنید. هایلایتر را روی کمان  خود بزنید تا لب هایتان برجسته شود. با این نکات ساده شما می توانید زیباتر به نظر برسید.

نحوه صحیح رژ لب زدن
نحوه صحیح رژ لب زدن

منبع

اگر این مقاله برای شما مفید بود امتیاز دهید
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا