آرایش و زیباییتکنولوژیسبک زندگی

20 ترفند جالب برای جذاب شدن در عکس ها

حتما برایتان پیش آمده است که از کسی بخواهید از شما عکس بگیرد ولی از عکس خوشتان نیامده و دیگر خجالت بکشید که از او مجدد خواهش کنید تا دوباره عکس بگیرد. تا حالا به این موضوع فکر کردید برای جذاب شدن در عکس ها چه کارهایی باید انجام دهید ؟ نگران نباشید به لطف این ترفندها شما به یک چهره پرداز و عکاس حرفه ای تبدیل می شوید . ودر یک چشم به هم زدن یک عکس خوب و جذاب از خودتان می گیرید.

1- برای جذاب شدن در عکس ها همیشه ابتدا آرایش چشم خود را انجام دهید تا ریختن سایه ها زیر چشم زیر سازی را خراب نکند

قبل از زیر سازی صورت و زدن کانسیلر ، خط چشم بکشید تا اگر مقداری زیر چشمتان یا گونه هایتان ریخت آن را پاک و مرتب کنید . همیشه به یاد داشته باشید که همه چیزمقدار کمش بهتر و شیک تر است . بنابراین با یک سایه ی نرم و ملایم شروع کنید . زیاده روی در هر کاری به خصوص در آرایش کردن سبب می شود تا در زندگی واقعی و عکس ها پیرتر به نظر برسید.

2- برای جذاب شدن در عکس ها لبه ی داخلی چشم هایتان را مداد بکشید

اگر واقعا دوست دارید که چشمهایتان درشت تر به نظر برسد . لبه ی داخلی چشم خودرا خط چشم ضد آب بکشید . اگر خوب این کار را انجام دهید، مژه ها پرتر به نظر می رسد و فرم چشمانتان زیباتر می شود.

3- بعد از سایه زدن، چند لایه به مژه های خود ریمل بزنید

جذاب شدن در عکس ها

هرچه بیشتر ریمل بزنید چشمهایتان بازتر و درشت تر به نظر می آیند . اگر به چشمها ریمل نزنید، در عکس بی حال به نظر می رسند . یک روش موثر برای کشیدن ریمل این است که بعد از گذاشتن فرچه روی مژه ها ، آرام پلک بزنید تا به خط مژه برسید و مژه ها را از ریشه تا نوک خوب سیاه کنید .

4- برای جذاب شدن در عکس ها گوش هایتان را نیز کرم پودر بزنید

اگر شما جز افرادی هستید که موقع عکس گرفتن گوش هایتان قرمز می شود، پس بهتر است به گوش هایتان نیز کرم پودر بزنید تا قرمزی آنها مشخص نشود . سعی کنید برای گوش هایتان از همان کرم پودری استفاده کنید که به صورتتان زده اید تا یکپارچه و طبیعی به نظر برسد .

5- از کرم پودرهایی استفاده کنید که پوشانندگی خوبی داشته باشند

حتما برای شما مهم است که در عکس ها ، صورتتان بی عیب و نقص به نظر برسد و البته در کنار آن دوست دارید که همه چیز کاملا طبیعی باشد . اگر شما در صورتتان کک و مک دارید که نمی خواهید پوشیده شوند ولی در عین حال قرمزی در جای دیگری از صورتتان دارید که می خواهید پوشیده شود راه حل آن استفاده از کرم پودر های شفاف و مرطوب کننده است که هم سبک هستند و پوشانندگی خوبی دارند. قسمت های که ذکر شد کمتر بزنید تا کاملا پوشیده نشوند و قرمزی ها را کامل بزنید تا کاملا پوشیده شوند و اثری از آنها باقی نماند .

6- قسمت V  مانند گوشه ی چشم خودرا زیاد پررنگ نکنید

برای جذاب شدن در عکس ها از زدن سایه های تیره در گوشه ی داخلی چشم ها پرهیز کنید چرا که  این قسمت ها در عکس خوب دیده نمی شوند . در عوض می توانید از کانسیلر یا سایه های روشن در این ناحیه استفاده کنید که چشم ها را درشت تر نشان دهند .

جذاب شدن در عکس ها7- گوشه های صورت را رژگونه بزنید تا برجسته وزاویه دار به نظر بیایند

برجسته کردن خطوط صورت به این منظور است تا ویژگی های خوب صورت بیشتر نمایان شوند و در عوض قسمت هایی را که دوست ندارید ، روشن کنید تا کمتر به چشم بیایند . از یک رژگونه ی برنز مات استفاده کنید که به رنگ صورتتان نزدیک باشد . جهت رژگونه زدن باید در امتداد خط مو روی شقیقه ها و استخوان گونه تا زیر خط فک است ادامه دار باشد تا صورت شما  زاویه دار به نظر برسد .

 

8- اگر طرفدار رنگ برنز نیستید ، باید رژگونه را در ابعاد کوچک تری استفاده کنید

رژگونه برای زاویه دار کردن صورت استفاده می شود حتی اگر عکس سیاه و سفید باشد رژگونه استخوان گونه ی شما را برجسته تر و زیباتر می کند . فقط از رنگ تیره و ملایم استفاده کنید و از رنگ هایی با تناژ صورتی خودداری کنید . مقدار کمی رژگونه روی برس بمالید و به آرامی به سمت بالا بکشید تا به نزدیکی گوش ها قبل از خط مو متوقف شوید . هنگام رژگونه زدن لبخند بزنید تا راحت تر بتوانید بهترین روش را پیاده کنید . از رنگی متناسب با پوست خود استفاده کنید که تناژ قرمز و نارنجی نداشته باشد .

جذاب شدن در عکس ها9- برای جذاب شدن در عکس ها روی ابروهای خود مداد بکشید

یک ابروی پررنگ به چشم وصورت شما ساختار زیباتری می بخشد . ابروهایتان را با مداد ابرو یا ریمل ابرو پرتر و طولانی تر کنید که بیشتر به چشم بیایید و در نتیجه چشمانتان درشت به نظر برسند .

10- لب هایتان را مرطوب کنید تا جوانتر به نظر برسید

برای اینکه لبهایتان در عکس خشک و پوسته پوسته به نظر نرسند ، همیشه آنها را مرطوب نگهدارید و سپس از برق لب یا رژلب مرطوب کننده ی براق استفاده کنید . اگر از رنگ مات خوشتان می آید لبهایتان را چند بار به هم بمالید تا کدر تر شوند . لب های مرطوب همیشه شما را جوانتر نشان می دهند .

11- قبل از شروع آرایش صورتتان را خوب تمیز کنید

حتما پیش از شروع آرایش صورتتان را خوب با تمییز کننده  و ماسک های مخصوص پاک کنید تا زیر چشم هایتان سیاه و کثیف نباشد و اثرات آرایش قبلی تان کامل از بین رفته باشد.

12- از برس موی نایلونی با موی گراز استفاده کنید

در مرحله ی آخر اگر می خواهید بهترین نتیجه را بگیرید و بهترین عکس را از خود به یادگار بگذارید موهایتان را با یک برس قوی چون برس موی گراز و نایلونی شانه کنید تا هم خوب بدرخشند هم پرحجم تر دیده شوند .

جذاب شدن در عکس ها 13- برای جذاب شدن در عکس ها آرام لبخند بزنید

اگر در هنگام عکاسی به جای لبخند ملایم و دلنشین خیلی شدید بخندید ، در کنار چشم هایتان چین و چروک ایجاد می شود و پیرتر به نظر می رسید . در واقع باید فقط یک پوزخند کوچک بزنید و حتما قبل از انجام عکاسی لبخند دلنشین خود را در آینه تمرین کنید .

14-هرگز سر ظهر عکس نگیرید

اگر صبح زود عکس بگیرید ، نور ملایم و آبی رنگ است و سایه ها روی صورتتان نمایان می شوند و تصویر ناخوشایند به نظر می رسد. چرا که سایه ها صورتتان را تیره تر می کند. از شروع ظهر تا 4 بعدازظهر خورشید درست بالای سر شماست . بنابراین قسمت پیشانی شما به شدت روشن تر می افتد و سایه ی ابروها یتان روی چشمانتان  می افتد و چشمانتان تیره وگود به نظر می رسند . پس از عکس گرفتن در این ساعت ها خودداری کنید و اگر مجبورید در این ساعت ها  عکاسی کنید ، فلش دوربین  را تنظیم کنید تا دوربین به طور خودکار سایه ها را حذف کند . از ساعت 5 تا غروب آفتاب بهترین زمان برای عکاسی است چرا که خورشید روبروی شماست و در نتیجه عکس هایتان بدون سایه و جذاب تر به نظر می آید و سایه ها از بین می روند.

15-روزهای ابری بهترین زمان برای عکاسی هستند

اگر دقت کنید در روزهای ابری عکس هایتان جلوه ی بیشتری دارند ، چراکه نور ملایم و زیباست و کمتر خطوط و چین و چروک صورت نمایان می شود و چهره تان زیباتر و لطیف تر به نظر می آید .

16- از یک دیوار سفید به عنوان پس زمینه ی عکستان استفاده کنید

ایستادن در مقابل دیوار سفید سبب ایجاد روشنایی در چهره تان می شود . شما همیشه در مقابل منبع نور قرار بگیرید تا اثر سایه ها را به حداقل برسانید تا عکس شما واضح تر و روشن تر شود.

17- برای جذاب شدن در عکس ها زاویه های خود را در عکاسی بشناسید

باید عکس های قبلی تان را بررسی کنید تا بهترین زاویه را پیدا کنید . عکس های شما از زوایای مختلف ، جلوه های مختلفی دارند . به دنبال آن ژستی بگردید که برایتان دلنشین تر است و سعی کنید در عکس هایی که برایتان اهمیت دارد همان ژست را تکرار کنید .

18-همیشه دوربین خود را بالا بگیرید

همیشه باید روبروی منبع نور قرار بگیرید ، پس دوربین را بالا برده تا اثر نور وسایه ها را چک کنید . هرگاه از خود یا دیگران عکس می گیرید ، دوربین را تا بالای پیشانی او ببرید و به سمت پایین متمایل کنید تا بهترین زاویه به دست بیاید . عکسی که از پایین گرفته شود بیشتر روی چانه و گردن زوم می کند که خیلی جالب به نظر نمی رسد .

19- وقتی سلفی می گیرید دوربین رابه کسی بدهید که دستان بلندتری دارد

اگر یک عکس دسته جمعی می گیرید ، دوربین را به دست بلند قدترین فرد که بلندترین بازو را دارد بدهید تاهمه در کادرباشند و او می تواند دوربین را بالا بگیرد تا اثر سایه ها کمتر شود . و همه بهتر به نظر برسند .

20-عکس حرفه ای خودتان را بیاندازید

اگر از دوربین فلش دار استفاده می کنید ، عکس تان آن چنان که می خواهید حرفه ای نمی افتد در عوض می توانید از یک کاغذ مومی یا روغنی استفاده کنید و آن را جلوی فلش دوربین بگیرید تا نور فلش از آن عبور کند ، به طوری که کاغذ در قاب دوربین نباشد ودر عکس نیافتد . بعد از آن خواهید دید که عکس تان جلوه ی رویایی و خاصی به خود می گیرد . یک عکس حرفه ایی و ویژه .

مقاله دیگر بانو مگ درباره 15 نکته کلیدی برای داشتن ناخن های زیبا شاید برایتان جالب باشد. 
بخوانید

 

منبع: https://www.cosmopolitan.com/style-beauty/beauty/how-to/a4928/19-ways-to-look-instantly-better-in-photos

5/5 - (15 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا