آرایش و زیباییپوستسلامت

روزه داری پوست آخرین مرحله پاکسازی پوست

آیا تا به حال برای پاکسازی پوست خود روزه داری پوست را امتحان نموده اید ؟

آیا تا به حال شما روش روزه داری برای پوست را امتحان کردید ؟ عده ای معتقدند بهترین  راه حل برای پاکسازی پوست روزه داری پوست می باشد.

در ادامه با روزه داری پوست و مزایای آن آشنا می شوید.

البته این روش مناسب همه ی افراد نیست .

  • شما چند روز می توانید پوستتان را شست وشو نکنید ؟
  • چند هفته یا چند ماه می توانید برای تقویت پوستتان از ماسک های صورت یا مرطوب کننده ها استفاده نکنید ؟

روزه داری پوست چیست ؟

یکی از روش های رایج که تمام فضای مجازی را به خود اختصاص داده است روزه داری برای پوست است که شامل حذف کردن تمام محصولات مراقبت از پوست برای سم زدایی از آن می باشد . به گفته یک شرکت بزرگ زیبایی در ژاپن، میرای کلینیک ( Mirai Clinical) که به همین دلیل هم بسیار مشهور شده است ، روزه داری پوست از عقاید بقراط ریشه گرفته است که معتقد بود روزه داری سنتی برای پوست می تواند به عنوان یک روش درمانی استفاده شود. زمانی که به نظر می رسد پوست بسیار حساس شده است، به طوری که اگر هر چند روز یکبار خوب صورت خود را نشویید سرتاسر صورت را جوش و لکه هایی می پوشانند. اگر پیش ازاین، تمییز و مرطوب نگهداشتن پوست و مراقبت از آن، بخش مهمی از فعالیت های روزمره شما را شامل می شود و کمک می کرد که صبح ها زودتر از خواب بیدار شوید. شاید شما هم از جمله افرادی باشید که روز خود را با شستن صورت شروع می کنید . پس تجربه ی یک هفته روزه داری پوست را بخوانید.

تجربه یک هفته روزه داری پوست

من طرفدار پروپاقرص کارهای بی سرو صدا هستم . بنابراین عصرها برای پاک کردن آرایش صورتم از میسلار واتر (Micellar water) ، شیرپاک کن، مرطوب کننده ها و ماسک های معمولی ( بیشتر برای سرگرمی ) استفاده می کنم ، به همین سادگی . پوست من از نوع معمولی مایل به خشک است که جوش های هورمونی در طول چانه ام روییده اند. و یک لکه ، معمولا قبل از زمان پریود روی صورتم ظاهر می شود. اغلب صبح ها برای شستن صورت زمان ندارم پس از همان روش 10 قدم که طراحی کرده ام استفاده می کنم .

بیشتر مواقع از یک کرم دور چشم و یا یک مرطوب کننده ی ضعیف استفاده می کردم و اگر لازم بود از یک کرم پوشاننده، مداد ابرو، ریمل و سپس خط چشم و یا سایه ی چشم به اضافه ی نرم کننده ی لب استفاده می کردم. اما برای هفته ی آینده اش تنها محصولی که روی صورتم زدم آب و کرم ضد آفتاب بود ( چرا که صدمات ناشی از آفتاب واقعا جدی است ) . روز اول احساس خشکی می کردم .

قبل از شروع این آزمایش برای آخرین هیجان یک ماسک آبرسان روی پوستم استفاده کردم . اما افسوس که فرمول ژل در طول شب جواب نداد و من با پوستی سفت و خشک از خواب بیدار شدم . روز دوم بهتر از روز اول نبود . لب هایم ترک برداشته بود و صورتم درد می کرد . به یاد آوردم که هرگاه در طول روز به اندازه ی کافی آب می نوشیدم ( حداقل سه لیتر ) پوستم همیشه خوب به نظر می آمد . بنابراین چند بطری پشت سرهم آب سرکشیدم به امید اینکه خودم را از این خشکی و دردناکی نجات دهم. روزهای بعد هم مثل قبل می گذشت با این تفاوت که  به این خشکی عادت کرده بودم و یا مقداری از این درد فروکش کرده بود . اما در پایان روز چهارم با یک سورپرایزی جالب روبرو شدم . روی صورتم درست روی چانه ام یک جوش زده بود. این ناحیه دقیقا بیشتر از بقیه ی جاها خشک شده بود . متاسفانه سعی کردم که به آن دست نزنم یا حتی نزدیکش هم نروم . روز پنجم وقتی بیدار شدم دیدم که جوش صورتم به یک لکه ی زیبای قرمز تبدیل شده است . که قابل انتظار هم بود، چرا که روغن اضافی و سلول های مرده روی پوست که باعث ایجاد جوش شده بودند از روی پوست شسته نشده بودند . خوشبختانه قرار نبود جای مهمی بروم و جوش به طور خود به خود از روی صورتم محو شد . اما در کل هفته احساس کردم ، پوستم به طور خودکار خودش را پاک می کند و این بیشتر شبیه یک آزمایش است تا قدرت اراده ی خود را بسنجم که تا چه مدت می توانم بدون استفاده از مرطوب کننده و اسکراب صورت زندگی کنم و همچنین نوشیدن آب به اندازه ی کافی را یادآوری می کرد که نیاز اساسی  و مهم برای بدن انسان است که اغلب ما به خاطر کم نوشیدن آب همیشه احساس پشیمانی می کنیم .

رضایت از روزه داری پوست

اگرچه فکر نمی کنم که پوست من از این سم زدایی یک هفته ایی بهره مند شده باشد ولی من با چشم خود مشاهده کردم که کاهش برنامه های مراقبتی و کم کردن محصولات غیر ضروری قطعا مزایای خاص خود را دارد . بنابراین روزه داری و پرهیز از محصولات مراقبتی منطقی است . اگر حس خشکی روی پوستتان دارید آبرسانی می تواند مشکلات شما را حل کند ( نه همه ی مشکلات ولی تا آنجاییکه در رویا می پرورانید ) و خوب است که هرچند وقت یک بار به پوستتان استراحت بدهید و اجازه بدهید که پوستتان نفس بکشد و نگران نباشید که گاهی با آرایش خوابتان ببرد یا لایه های سرم روی هم انباشته شوند، ولی همیشه کرم ضد آفتاب بزنید .

مقاله دیگر بانو مگ درباره سفت کردن پوست با لیزر شاید برایتان جالب باشد. 
بخوانید
5/5 - (7 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

  1. من پوستم خیلی جوش میزنه روزه داری پوست رو شروع کردم امیدوارم نتیجه بده بهم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا