بارداری و زایمانجنسی و زناشواییمادر و کودک

چگونه پسردار شویم ؟

آیا می خواهید خانواده ی خود را گسترش دهید و ترجیح می دهید که یک فرزند پسر داشته باشید . شاید این رازی در قلب شماست ولی ما می توانیم کمک کنیم تا به رویای خود برسید و فرزند پسر خود را در آغوش بگیرید و البته ما راز شما را با کسی درمیان نمی گذاریم . چگونه پسردار شویم ؟ البته که راه حل صد در صد تضمینی برای تعیین جنسیت فرزند شما وجود ندارد ولی راه هایی وجود دارد که به شما کمک زیادی می کند تا جنس فرزند خودرا تعیین کنید . به طور طبیعی احتمال دختریا پسر شدن نوزاد شما 50 درصد است اما شما با نوع تغذیه و زمان نزدیکی می توانید شانس پسر دار شدن را بالاتر ببرید . برخی پدران مستعد داشتن فرزند پسر هستند یا بالعکس مستعد داشتن فرزند دختر هستند . به این معنا که برخی از مردان اسپرم با  کروموزوم Xیا Y بیشتری تولید می کنند. بنابراین اگر مردی برادر داشته باشد ممکن است پسر دار شود .

چه کار کنیم تا پسردار شویم ؟

اگر واقعا دوست دارید که صاحب فرزند پسر شوید به پیشنهادات زیر توجه کنید که البته هیچ کدام قطعی و مبنی بر مدرک اثبات شده نیستند ولی تاثیر بسزایی در جنسیت جنین خواهند داشت .

رژیم غذایی خود را تنظیم کنیم تا پسردار شویم

محققان الگوی معناداری بین مصرف کالری بیشتر و پسردار شدن افراد پیدا کرده اند . البته این به این معنا نیست که پیش از بارداری تا می توانید بخورید و دچار دیابت و فشار خون بالا شوید. باید در این دوران از فیبرها ،پروتئین ها و مواد مغذی تغذیه کنید . طبق مطالعات مصرف پتاسیم بیشتر در این دوران به بارداری پسر کمک می کند که این ماده ی مغذی در موز،سیب زمینی شیرین  و لوبیای سفید به وفور یافت می شود .

روش شتلز 

یکی دیگر از پیشنهادات پیروی از روش شتلز است که شانس پسردار شدن شما را بالا می برد که این روش توسط لندروم شتلز در سال 1960 کشف شده است . او اسپرم ها را مورد بررسی قرار داد تا متوجه شود چه چیزی ممکن است برسرعت اسپرم تاثیر بگذارد . او زمان نزدیکی ، موقعیت ها و PH بدن را مورد بررسی قرار داد تا تاثیر آن ها را بر روی جنسیت مشخص کند . نکات کلیدی این روش شامل موارد زیر است . برای پسردار شدن مرد باید نفوذ بیشتری در واژن زن داشته باشد زیرا هرچه عمیق تر وارد رحم شود محیط برای رها شدن اسپرم ها قلیایی تر خواهد بود و برای اینکه اسپرم ها با کروموزوم Y بتوانند تخمک را بارور کنند محیط باید قلیایی باشد . زن ابتدا باید به ارگاسم برسد تا محیط قلیایی شود و احتمال متولد شدن نوزاد پسر بالاتر رود . و از طرفی او می گوید رابطه ی جنسی باید 2 تا 3 روز بعد از تخمک گذاری رخ دهد که برای تشخیص زمان تخمک گذاری مقالاتی در این مورد در سایت گذاشته شده است که می توانید مطالعه کرده و زمان تخمک گذاری خود را تشخیص دهید . البته در این زمان ممکن است اصلا بارداری صورت نگیرد و خود ریسک محسوب می شود . بسته به شرایط شما روش های پزشکی مطمئن تری برای تعیین جنسیت نوزاد وجود دارد که البته هزینه بر است . و گاها ممکن است خطر آفرین باشد اما اگر شما حتما می خواهید تعیین جنسیت کنید این روش ها درصد بسیار بالایی دارند و به شما کمک می کنند .

یک روش تحریک تخمدان است روش دیگر فن آوری کمک به باروری ART  است که به افراد امکان می دهد کودک خود را از طریق اقدامات پزشکی باردار شوند . برخی از این روش ها عبارتند از : لقاح آزمایشگاهی IVF انتقال درون رحمی GIFT و انتقال داخل رحمی زایگوت ZIFT از طریق فرآیندی به نام تشخیص ژنتیکی قبل از لانه گزینی PGD یا انتخاب ژنتیکی قبل از لانه گزینی PGS می توان از روش IVF جنین را در رحم مادر با جنسیت مشخص کاشت . اگر همه چیز به خوبی پیش رود شما می توانید به آرزوی خود برای داشتن نوزادی با جنسیت مشخص برسید . برخی از این روش ها در برخی کشورها غیر قانونی هستند چرا که برخی کشورها این عمل تعیین جنسیت را غیر اخلاقی می دانند .

نتیجه گیری

صرف نظر ازاینکه  نوزاد شما دختر باشد یا پسر او یک موجود منحصر به فرد است و ویژگی های شما را با خود به یدک می کشد . اولویت شما باید سلامتی این دردانه باشد و اینکه در آینده عاشق او خواهید شد و حتما خواهید دید که بعد از بچه دار شدن اهمیت جنسیت او رنگ می بازد و شما کودکتان را به هر شکل و جنسی عاشقانه دوست خواهید داشت .

مقاله دیگر بانو مگ درباره بارداری و خطرات آن در دوران کرونا شاید برایتان جالب باشد. 
بخوانید

منبع : https://www.healthline.com/health/fertility/how-to-have-a-boy#takeaway

اگر این مقاله برای شما مفید بود امتیاز دهید
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا