ازدواجبارداری و زایمانجنسی و زناشواییهمسرداری

سوالات رایج زنان بیش از بارداری

اغلب زنان بیش از بارداری درگیر چه سوالاتی هستند؟

در این مقاله می خواهیم به سوالات رایج زنان بیش از بارداری پاسخ دهیم. این سوالات بسیار متدوال هستند. مطمئن هستم ذهن بسیاری از شما را درگیر خود کرده است. با مطالعه ی این مقاله حتما به پاسخ سوالات خود خواهید رسید.

سوالات رایج زنان بیش از بارداری که باید پاسخ داده شوند
سوالات رایج زنان بیش از بارداری که باید پاسخ داده شوند

1. آیا بعد از نزدیکی باید مدتی در تخت بمانم تا شانس بچه دار شدنم بیشتر شود؟

سرنا چن، رئیس بخش غدد درون ریز باروری و ناباروری در سنت بارناباس می گوید: هنگامی که مرد انزال می کند، اسپرم ها به بیرون پرتاب می شوند. اسپرم ها به حالت شنا کنان به مخاط دهانه ی رحم و لوله ی رحمی می روند که این اتفاق فقط در چند ثانیه رخ می دهد. قطعا یکی از سوالات متدوال زنان بیش از بارداری همین مساله است.

بعضی از افراد فکر می کنند که اگر بعد از رابطه ی جنسی 20 دقیقه به پشت دراز بکشند احتمال بارداری آن ها بیشتر می شود. ولی این طور نیست و هیچ بنیان علمی بر این فرضیه موجود نیست. معمولا بعد از اتمام رابطه ی جنسی دچار خستگی می شوید و دوست دارید استراحت کنید. اما اگر وقتش را ندارید نگران نباشید. اسپرم خودش راهش را پیدا می کند و نیاز به استراحت بعد از سکس نیست.

سوالات رایج زنان بیش از بارداری که باید پاسخ داده شوند
سوالات رایج زنان بیش از بارداری که باید پاسخ داده شوند

2. چند وقت یک بار نزدیکی کنیم تا شانس بارداری به حداکثر برسد؟

یکی ازسوالات رایج زنان بیش از بارداری تعداد دفعات نزدیکی است . برخی افراد فکر می کنند که برای افزایش شانس بارداری و نجات اسپرم ها باید فقط در محدود ه ی زمانی تخمک گذاری نزدیکی کنند، تا بتوانند اسپرم ها را حفظ کنند. اما پرهیز زیاد از رابطه توصیه نمی شود. اگرچه جلوگیری از رابطه ی مداوم سبب افزایش تعداد اسپرم ها می شود اما کاهش رابطه تحرک اسپرم ها را کم می کند. و علاوه بر این اگر رابطه ی نزدیکی فقط به  زمانی موکول شود که احتمال تخمک گذاری زیاد است، احتمال از دست دادن دوره ی باروری زیاد می شود. زیرا بسیاری از زنان زمان دقیق دوره ی تخمک گذاری خود را درست تخشیص نمی دهند.

3. چه زمانی از روز بهترین زمان برای نزدیکی است؟

صبح ها بهترین زمان است چرا که همسر شما به اندازه ی کافی استراحت کرده است. و انرژی کافی دارد . ملیسا ام گوئیست، استادیار زنان و زایمان در مرکز پزشکی دانشگاه ایالتی اوهایو می گوید: هنگام خواب بدن همسرتان اسپرم های از دست رفته ی روز را بازسازی می کند. همان طور که یک شناگر اگر استراحت کند شانس موفقیتش بیشتر است یک اسپرم اگر استراحت کند شانس پیروزی اش در این پیکار بیشتر خواهد بود.

4. بهترین پوزیشن نزدیکی برای شانس بیشتر بارداری چیست؟

یکی دیگر ازسوالات رایج زنان بیش از بارداری حالت نزدیکی است.  باید هنگام نزدیکی طوری قرار بگیرید که شریک جنسی شما بتواند به شدت به شما نزدیک شود. و بیشترین نفوذ را به واژن انجام دهد. هرچه نفوذ بیشتر باشد احتمال رسیدن اسپرم ها به تخمک بیشتر می شود. مهم نیست که شما در چه حالتی قرار می گیرید تا شانس بارداری بالاتر رود. نگران نباشید، بعد از انزال چند ثانیه بعد اسپرم ها به دهانه ی رحم می رسند و راه خود را پیدا می کنند.

5. بعد از رابطه ی جنسی چه مدت طول می کشد تا بارداری رخ دهد؟

یکی دیگر از سوالات صد در صدی زنان که جز سوالات رایج زنان بیش از بارداری می شود. این است که چند وقت بعد از نزدیکی باردار می شوم.

اگر بعد از رابطه ی جنسی لقاح صورت گیرد حداکثر 6 روز طول می کشد تا تخمک بارور شده برای شروع بارداری به رحم برود. و در قسمت داخلی رحم لانه گزینی کند. پس می توان گفت معمولا 6 تا 12 روز طول می کشد تا لانه گزینی رخ دهد. که در این روزها ممکن است دچار لکه بینی یا گرفتگی در ناحیه ی شکم شوید. البته برای همه این طور نیست و جای نگرانی نیست که این مساله نرمال است.

6. آیا رابطه ی جنسی دهانی شانس بارداری را زیاد می کند؟

بزاق دهان بر شانس بارداری شما تاثیر می گذارد. وقتی برای شروع رابطه از رابطه ی دهانی استفاده می شود و مرد با دهان به واژن شما نزدیک می شود تا رابطه جذاب تر و لذت بخش تر شود با ورود آب دهان به واژن PH آن تغییر می کند. و اسپرم ها نمی توانند در این PH خوب شنا کنند و تعادل برهم می ریزد.

می توانید از دست یا روان کننده برای مرطوب شدن این ناحیه استفاده کنید. اگر قصد بارداری دارید رابطه را با دهان شروع نکنید.

7. آیا به ارگاسم رسیدن تاثیری بر بارداری دارد؟

یکی دیگر از سوالات رایج زنان بیش از بارداری تاثیر ارگاسم بر بارداری است. تحقیقاتی نشان داده است که انقباضات رحمی در هنگام ارگاسم سبب حرکت سریع تر اسپرم ها به سمت تخمک می شود. نکته ی قابل تامل در این باره این است که در هنگام ارگاسم قطعا شما آرام تر هستید. و اکسی توسین آزاد شده یکی از مانع های بزرگ بارداری یعنی استرس و اضطراب را از بین می برد. با این اوصاف احتمال بارداری بالاتر می رود.

هرچه مرد بیشتر تحریک شود قدرت انزال او بیشتر خواهد بود. پس حتما برای رابطه تان وقت بگذارید و تا جایی که ممکن است لذت ببرید. گرچه رابطه ی جنسی بدون ارگاسم برای زنان منجر به بچه دار شدن می شود. اما بهتر آن است که زنان به ارگاسم برسند.

8. آیا رابطه ی جنسی زیاد منجر به بارداری می شود ؟

از طرف دیگر رابطه ی جنسی زیاد نیز می تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد. اگر چند بار در روز رابطه داشته باشید فقط به هدف بارداری مساله ای که پیش می آید این است که این رابطه ها بی لذت و بی کیفیت می شوند.  ممکن است در روز تخمک گذاری خسته شوید و رابطه ایجاد نکنید و شانس بزرگ را از دست بدهید.

چه زمان به پزشک مراجعه کنید؟

اگر شش ماه تلاش بدون موفقیت داشته باشید به یک متخصص باروری مراجعه کنید. اگر در طول این مدت قاعدگی نامنظم، عفونت مقاربتی، حاملگی خارج از رحم و بیماری های التهابی لگنی داشتید بلافاصله به دنبال یک متخصص خوب باشید.

مقاله ی پیشنهادی: راه های افزایش شانس بارداری

منبع: https://www.parents.com/getting-pregnant/trying-to-conceive/tips/best-sex-for-getting-pregnant/

 

5/5 - (1 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا