آرایش و زیباییآموزشسلامت

تمرینات کوچک کردن بینی

آیا می توان بینی خود را با ورزش تغییر شکل داد؟

رایج ترین روشی که افراد برای تغییر شکل بینی خود انجام می دهند، جراحی به نام رینوپلاستی است که بیشتر به عنوان “عمل بینی” شناخته می شود. در مقالات پیشین به تقصیل راجع به این جراحی صحبت کردیم. طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، بیش از 207000 عمل جراحی بینی در سال 2019 در ایالات متحده انجام شده است. رینوپلاستی معمولاً یک جراحی زیبایی برای افرادی است که از ظاهر بینی خود ناراضی هستند. این جراحی همچنین برای موارد زیر استفاده می شود: ترمیم جراحات بینی،اصلاح نقایص مادرزادی، بهبود مشکلات تنفسی. این جراحی می تواند اندازه، شکل یا نسبت بینی شما را تغییر دهد. اخیرا روش های غیرجراحی برای کوچک کردن بینی رایج شده است.در این مقاله تمرینات کوچک کردن بینی را مورد بررسی قرار می دهیم.

تمرینات کوچک کردن بینی
تمرینات کوچک کردن بینی

آیا تمرینات کوچک کردن بینی موثر است؟

هیچ شواهد علمی مبنی بر اینکه تمرینات بینی یا “یوگای بینی” می تواند شکل بینی شما را تغییر دهد وجود ندارد. نمونه‌ای از تمرینات بینی که در بسیاری از وب‌سایت‌ها تبلیغ می‌شود، نیشگون گرفتن بینی در حین باز کردن سوراخ‌های بینی است. شکل قاعده بینی شما، جایی که به صورت شما می چسبد، در درجه اول با شکل استخوان شما تعیین می شود. نوک بینی شما در درجه اول توسط غضروف نرم شکل می گیرد که به آن انعطاف پذیری می دهد. تمرینات بینی روی ماهیچه های کوچک اطراف بینی که برای ایجاد حالات صورت استفاده می کنید کار می کند. این ماهیچه ها نقش مهمی در شکل بینی شما دارند.

آیا می توانید بینی خود را با خمیر دندان کوچکتر کنید؟

برخی از وب سایت ها شایعه ای منتشر کرده اند مبنی بر اینکه استفاده از خمیر دندان می تواند بینی شما را کوچکتر کند. باز هم، شکل بینی شما در درجه اول با شکل استخوان و غضروف شما تعیین می شود. خمیر دندان بر اندازه هیچ یک از این بافت ها تأثیر نمی گذارد. همچنین هیچ مدرکی مبنی بر اینکه سایر داروهای خانگی که شامل موادی مانند سرکه سیب، زنجبیل یا سیر هستند، بر اندازه یا شکل بینی شما تأثیر می گذارند، وجود ندارد.

تمرینات کوچک کردن بینی به شکل طبیعی

روش های زیر ممکن است به شما کمک کند تا ظاهر بینی خود را بدون جراحی تغییر دهید.

کانتورینگ و آرایش

آرایش اندازه بینی شما را تغییر نمی دهد، اما می تواند به تغییر ظاهر کمک کند. آموزش های آنلاین زیادی وجود دارد که استراتژی های مختلف برای کانتورینگ بینی را توضیح می دهد. با استفاده از برنزی که دو درجه تیره تر از پوست شما است، هر طرف بینی خود را ترسیم کنید.پل بینی خود را با هایلایتر مات برجسته کنید. سایه ها و هایلایت ها را با استفاده فرچه ها فید کنید.

پرکننده های پوستی

رینوپلاستی غیر جراحی روشی است که در آن یک فیلر پوستی به زیر پوست شما تزریق می شود تا شکل بینی شما تغییر کند. این روش همچنین با نام‌های مستعار “جراحی بینی مایع” یا “جراحی بینی 15 دقیقه‌ای” انجام می‌شود. در طول این عمل، پزشک یک پرکننده پوستی ژل مانند را در زیر پوست شما تزریق می کند. آنها ممکن است از پرکننده‌ای با اسید هیالورونیک (مانند Juvederm) یا هیدروکسی‌لاپاتیت کلسیم (مانند Radiesse) استفاده کنند.

این روش ممکن است کمتر از 15 دقیقه طول بکشد و بسیاری از افراد روز بعد از عمل به سر کار باز می گردند. نتایج یک رینوپلاستی غیرجراحی به اندازه روش های سنتی چشمگیر نیست، اما این روش می تواند به صاف شدن برآمدگی ها کمک کند و بینی شما را نازک تر یا صاف تر نشان دهد. رینوپلاستی غیرجراحی مزایای متعددی نسبت به جراحی بینی سنتی دارد: هیچ بیهوشی یا آتل وجود ندارد. زمان بهبودی سریع تر است. ورم یا کبودی نخواهید داشت. اما نتایج می تواند تا حدود 6 ماه باقی بماند.

تمرینات تنفسی انجام دهید

یکی از تمرینات کوچک کردن بینی تمرینات تنفسی است. با این روش می توانید زمانی که بینی خود را تغییر شکل می دهید، استراحت کنید. همچنین اگر می خواهید بینی تیزتر از آنچه قبلا دارید، این بهترین تمرین است. کاری که شما انجام می دهید این است که یک سوراخ از بینی خود را مسدود کنید و از سوراخ آزاد نفس بکشید.

در حین انجام این کار باید بنشینید. به شما این امکان را می دهد که آرام شوید تا بتوانید عمیق تر از حد معمول نفس بکشید. همچنین هنگام انجام این کار باید انگشت اشاره و انگشت وسط را بین چشمان خود قرار دهید. این به ماهیچه های امتداد پل بینی شما کمک می کند تا در حین تنفس منقبض شوند. پس از 8 ثانیه تنفس از یک سوراخ بینی، همین کار را با سوراخ دیگر انجام دهید. این تضمین می کند که تمرین برای هر دو طرف بینی اعمال می شود. هنگام بازدم، این کار را از طریق سوراخ بینی نیز انجام دهید. این دلیل اصلی است که این تمرین برای تقویت بینی شما کار می کند. قبل از ادامه تمرینات دیگر، این کار را به مدت 5 دقیقه تکرار کنید.

بینی خود را تکان دهید

یک راه حل طولانی مدت برای اینکه بینی شما شکل متفاوتی داشته باشد، تکان دادن آن است. تکان دادن بینی کمترین تلاش را می طلبد اما نتایج باورنکردنی به شما می دهد. اگر بقیه قسمت های صورت خود را ثابت نگه دارید، این به شما کمک می کند تا شکل بینی خود را تغییر دهید. با باز کردن سوراخ های بینی خود تا جایی که می توانید شروع کنید. این کار خسته کننده خواهد بود، اما نکته تمرین همین است. این روی ماهیچه های اطراف پایه بینی شما تأثیر می گذارد.

همانطور که در بالا ذکر شد، باید اطمینان حاصل کنید که هنگام تکان دادن بینی، صورتتان تکان نخورد. می توانید این کار را با بستن دو طرف بینی در حین تکان دادن انجام دهید. تکرار هر روز این کار نتایج بهتری به همراه خواهد داشت. انجام این کار به مدت 5 دقیقه یا بیشتر در روز به شما کمک می کند تا به نتایج سریع تری نیز برسید.

 بیشتر لبخند بزنید

همچنین لبخند زدن می تواند به شما کمک کند بینی صاف تری داشته باشید. این کار آسان است و می توانید هر زمان که بخواهید در طول روز آن را انجام دهید. همچنین به دلیل راحتی که به شما می دهد یک روش عالی است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در حین انجام این کار لبخند بزنید و بینی خود را به سمت بالا فشار دهید. هنگامی که این کار را انجام می دهید، ماهیچه های اطراف بینی شما منقبض می شود. لبخند زدن در حین انجام این کار باعث کشیدگی عضلات اطراف ناحیه می شود. این کار ماهیچه ها را به سمت پایین کشیده و باعث می شود بینی صاف تری داشته باشید. پس از انجام این کار، تا جایی که می توانید عمیق نفس بکشید. سپس تا جایی که می توانید هوا را بیرون بدهید.

انجام این کار به شکل دهی مسیر عبور بینی شما کمک می کند. در حالی که نوک بینی خود را فشار می دهید از خرد شدن آن جلوگیری می کند. این کار را تا زمانی که احساس کنید دو طرف بینی خود کشیده شده اند ادامه دهید. هنگامی که احساس کشیدگی کردید، انگشتان خود را در کناره های بینی خود بکشید. این از بزرگ شدن بیش از حد آن عضلات جلوگیری می کند. اگر به دنبال زیبایی خاصی هستید، انجام این کار مهم است. همچنین می توانید از ابزارهای دیگری مانند گیره بینی کمک بگیرید. قرار دادن اینها در داخل بینی می تواند به شما در کشش آن کمک کند. همچنین در جهت گیری نوک به سمت پایین کمک می کند.

 ماساژ بینی

ماساژهای خاصی وجود دارد که می توانید برای تغییر شکل بینی خود انجام دهید. چیزی که در مورد اینها عالی است این است که می توانید با انجام ماساژهای مختلف نتایج متفاوتی کسب کنید. برای مثال اگر می خواهید بینی باریک تری داشته باشید، می توانید ماساژ خاصی را انجام دهید. این ماساژ شامل استفاده از 2 انگشت در هر دست است. از نوک بینی شروع کنید و تا پل پایین بروید و به طرفین پایین بروید. این کار را در حالی که از یک دست در جهت عقربه های ساعت و از سوی دیگر در خلاف جهت عقربه های ساعت انجام می دهید، انجام دهید. این حرکت برای رهایی از میگرن نیز عالی است.

ماساژ دیگری وجود دارد که به شما کمک می کند ظاهر بینی خود را تیز کنید. این برعکس ماساژ دیگری است که در بالا ذکر شد. از کناره های بینی شروع می کنید، سپس به سمت نوک بینی حرکت می کنید. در حین انجام این ماساژ نیازی نیست با انگشتان خود حرکتی انجام دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هنگام مالش بینی خود کمی فشار وارد کنید. انجام این کار به شما این امکان را می دهد که بینی خود را فرم دهید. با این ماساژها نباید انتظار نتایج سریع داشته باشید. نتایج هر چه بیشتر آنها را انجام دهید ظاهر می شوند. به انجام این ماساژها ادامه دهید و به زودی ظاهر خود را دوست خواهید داشت.

از ماسک های تخصصی صورت استفاده کنید

یکی دیگر از ایمن ترین تمرینات کوچک کردن بینی استفاده از ماسک های خاص است. این ماسک‌ها اغلب در قالب های مختلف موجود می‌باشند و به شما کمک می‌کنند تا چهره‌تان به یک شکل باشد. نحوه کار آنها به این صورت است که تا جایی که می توانید بدون آسیب رساندن آن را سفت می کنید. این روش راهی عالی برای کوچک کردن بینی شما می باشد.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که ماسکی را پیدا کنید که دارای قالب بینی مورد نظر شما باشد. آنها اغلب یک پیش نمایش از بینی را در بسته نشان می دهند. این کار باعث می‌شود شما به راحتی بدانید که بینی شما چگونه خواهد شد. اطمینان حاصل کنید که در حین استفاده از ماسک می توانید به خوبی نفس بکشید. شما باید اینها را هر بار حدود 20 دقیقه بپوشید تا مطمئن شوید که می توانند روی شکل شما تأثیر بگذارند.

مقاله ی پیشنهادی: سوالات متداول در مورد جراحی بینی

منبع: https://www.healthline.com/health/how-to-make-your-nose-smaller

اگر این مقاله برای شما مفید بود امتیاز دهید
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا