آرایش و زیباییتناسب اندامجراحی هاسلامت

جراحی کانتورینگ یا پیکر تراشی

تمام آنچه باید پیش از جراحی کانتورینگ یا پیکر تراشی بدانید!

جراحی کانتورینگ یا پیکر تراشی یک جراحی ترمیمی برای برداشتن افتادگی پوست و چربی اضافی و بهبود شکل و تون بافت زیرین است. پس از جراحی بدنی با خطوط صاف ترخواهید داشت. کانتورینگ بدن ممکن است پس از کاهش وزن عمده انجام شود، زمانی که پوست ممکن است به طور کامل جمع نشود. و بدن شما دچار افتادگی شود. کانتورینگ بدن اغلب به صورت مرحله‌ای انجام می‌شود. و ممکن است ماه‌ها یا حتی سال‌ها طول بکشد. نواحی که اغلب پوست شل و بدون تکیه گاه می گیرند شامل : بازوها، سینه ها، شکم، باسن، کشاله ران و ران ها می شوند.

جراحی کانتورینگ یا پیکر تراشی

قبل از انتخاب جراحی کانتورینگ یا پیکر تراشی

جراحی کانتورینگ به تنهایی جراحی مناسبی برای برداشتن چربی اضافی  نیست. اگر پوست شما خاصیت ارتجاعی (کششی) خوبی داشته باشد و بتواند خطوط جدید بدن را ترمیم کند، لیپوساکشن می تواند رسوبات چربی اضافی را از بین ببرد. در مواردی که خاصیت ارتجاعی پوست ضعیف است، ترکیبی از لیپوساکشن و تکنیک های کانتورینگ بدن ممکن است توصیه شود.

کاهش وزن شما باید تثبیت شود. کاهش وزن پس از عمل جراحی باعث شل شدن جیب های پوستی می شود. افزایش وزن به پوست شما فشار وارد می کند و باعث ایجاد علائم کشش و زخم های بزرگ می شود. اگر جراحی کاهش وزن انجام داده اید، جراح پلاستیک شما از نزدیک با پزشک شما همکاری می کند تا تعیین کند که چه زمانی برای شما مناسب است که کانتورینگ بدن را شروع کنید. برش ها (بریدگی ها) زیادی ایجاد خواهد شد. احتمالا با زخم های زیادی روبه رو خواهید شد. و پول زیادی باید خرج کنید.

افراد سیگاری در معرض افزایش خطر عوارض هستند. اگر در مورد انجام عمل جراحی جدی هستید، باید سعی کنید سیگار را ترک کنید.

یک جراح حاذق پیدا کنید

ممکن است بخواهید از پزشک خود در مورد یافتن یک جراح متخصص مناسب یا بیمارستانی که در آن جراحی کانتورینگ بدن انجام می شود، راهنمایی بخواهید. در اولین جلسه مشاوره، باید از جراح در مورد آموزش و تجربه او بپرسید. ترجیحاً این عمل توسط جراحی انجام شود که برای انجام جراحی کانتورینگ بدن آموزش دیده و تجربه زیادی در انجام این عمل دارد.

مسائل پزشکی مربوط به جراحی کانتورینگ یا پیکر تراشی

قبل از عمل، باید طیف وسیعی از مسائل پزشکی را با پزشک یا جراح خود در میان بگذارید. پزشک در مورد سلامت جسمانی شما سوالاتی می پرسد. معاینه به پزشک یا جراح شما کمک می کند تا تصمیم بگیرد که آیا درمان مناسب است یا خیر. هر جراحی که در گذشته انجام داده اید ممکن است بر تصمیم گیری در مورد این عمل تأثیر بگذارد، از جمله نوع بیهوشی مورد استفاده، خطرات و عوارض احتمالی. مهم است که خطرات و عوارض را درک کنید تا بتوانید بررسی کنید که آیا کانتورینگ بدن برای شما مناسب است یا خیر.

به پزشک و جراح خود در مورد داروهایی که به طور منظم مصرف می کنید یا اخیرا مصرف کرده اید، از جمله داروهای بدون نسخه مانند روغن ماهی و مکمل های ویتامینی اطلاع دهید. اگر تا به حال واکنش بد یا عارضه جانبی از هر دارو، از جمله بیهوشی داشته اید، به پزشک و جراح خود اطلاع دهید.

پیش از جراحی

جراح شما دستورالعمل های دقیقی را در مورد کارهایی که باید در خانه انجام دهید تا برای جراحی آماده شوید به شما ارائه می دهد. برای مثال، ممکن است به شما توصیه شود که داروی خاصی مصرف کنید یا دوز داروی موجود را تغییر دهید. تمام دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید.

جراحی کانتورینگ یا پیکر تراشی

جراحی کانتورینگ بدن معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. گاهی اوقات ممکن است از اپیدورال (بی حس کننده موضعی که بدن را از کمر به پایین بی حس می کند) استفاده شود. جراح تمام تلاش خود را می کند تا برش ها (بریدگی ها) را در چین های طبیعی پوست و در مناطقی که جای زخم ها توسط لباس ها پنهان می شود، قرار دهد. با این حال، این همیشه امکان پذیر نیست و ممکن است برخی از جای زخم ها قابل مشاهده باشند. کانتورینگ بدن انواع مختلفی دارد.

انواع جراحی کانتورینگ یا پیکر تراشی

 لیفت پایین بدن

پوست اضافی از شکم، باسن و قسمت بیرونی ران ها گرفته می شود. جراح ممکن است تصمیم بگیرد که برشی ایجاد کند که دور بدن دور باسن بچرخد. این روش همچنین می‌تواند سطح پوست دارای فرورفتگی و نامنظم را که معمولاً به عنوان سلولیت شناخته می‌شود، بهبود بخشد. در برخی موارد، لیفت پایین تنه را می توان طی یک عمل انجام داد. در موارد دیگر، دو یا چند عملیات باید برنامه ریزی شود.

لیفت ران، جراح بریدگی در کشاله ران ایجاد می کند که از قسمت داخلی پا تا زانو می گذرد. پوست و چربی اضافی برداشته می شود. در برخی موارد، جراح ترجیح می دهد که برش را از کشاله ران به سمت بیرونی باسن ادامه دهد تا شکل بیرونی ران را بهبود بخشد.

لیفت باسن، جراح بالای باسن را برش می دهد و بسته به وسعت عمل، گاهی اوقات در امتداد دو طرف نیز برش می دهد. قسمت های هلالی شکل پوست و چربی برداشته شده و پوست به هم کشیده و دوخته می شود.

لیفت سینه (ماستوپکسی) ، جراح اطراف هاله نوک پستان را برش داده و یک برش عمودی از آرئول به سمت زیر سینه ایجاد می کند. همچنین ممکن است نیاز به برش افقی در سراسر چین سینه باشد. پوست اضافی از این سری برش های “آب نبات چوبی شکل” برداشته می شود. پروتز سینه را می توان در طول این روش برای افزایش سایز سینه قرار داد.

لیفت بازو (براکیوپلاستی)، جراح برشی را در سطح داخلی بازو از زیر بغل تا آرنج ایجاد می کند. عضله زیرین با بخیه سفت می شود تا شکل بازو صاف و مشخص شود. پوست اضافی بریده می شود.

پس از جراحی کانتورینگ یا پیکر تراشی

یک لوله زهکشی در زخم برای کمک به جلوگیری از تجمع مایع، کبودی و تورم کار گذاشته می شود. بی حسی احتمالی، درد و ناراحتی، پانسمان یا بانداژ روی زخم، پوشیدن لباس های فشرده برای کمک به کاهش تورم از کارهای بعدی است که باید انجام شود.

عوارض جراحی کانتورینگ یا پیکر تراشی

خطرات بیهوشی، از جمله واکنش آلرژیک، که ممکن است (به ندرت) کشنده باشد،  خونریزی یا عفونت، لخته شدن خون که ممکن است باعث عوارض قلبی عروقی بالقوه کشنده مانند حمله قلبی، ترومبوز ورید عمقی یا سکته شود. تجمع مایع در زیر زخم، مرگ بافت در امتداد زخم، یا از دست دادن پوست، آسیب عصبی حسی، که ممکن است باعث بی حسی طولانی مدت یا دائمی شود. تورم طولانی مدت، آسیب به بافت های زیرین مانند ماهیچه ها، عدم تقارن (ناهمواری) پوست، اسکار ناخوشایند، ملتهب یا خارش دار.

خود مراقبتی پس از جراحی کانتورینگ یا پیکر تراشی

تا حد امکان استراحت کنید. تنها پیاده روی ملایم برای هفت تا 10 روز اول توصیه می شود.حداقل به مدت چهار هفته از فعالیت های شدید یا ورزش خودداری کنید. مطمئن شوید که بخیه های شما تحت فشار قرار نگرفته اند. به عنوان مثال، لباس های تنگ که ممکن است به زخم های شما فشار وارد کند، نپوشید. هرگونه خونریزی، درد شدید یا علائم غیرعادی را به جراح خود گزارش دهید.

نتیجه گیری

جراحی کانتورینگ بدن مانع از افتادگی پوست شما نخواهد شد. با افزایش سن، باید انتظار داشته باشید و بپذیرید که میزان مشخصی از افتادگی را داشته باشید. جای زخم دائمی خواهد بود اما باید به مرور زمان محو شود. صبور باشید، بهبود اسکارها ممکن است حدود یک سال یا بیشتر طول بکشد. در حالی که ممکن است دو سال یا بیشتر طول بکشد تا وزن اضافی خود را کم کنید، ممکن است به همان اندازه طول بکشد تا نتایج کانتورینگ بدن شما کامل شود.

مقاله ی پیشنهادی: جراحی بای پس معده

منبع: https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/conditionsandtreatments/body-contouring-surgery#before-choosing

اگر این مقاله برای شما مفید بود امتیاز دهید
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا