بیماری هاسلامتکروناکودکان

عوارض واکسن سینوفارم در کودکان

آیا واکسن های چینی سینوفارم برای کودکان بی خطر است؟

در این مقاله می خواهیم با عوارض واکسن سینوفارم در کودکان بیشتر آشنا شویم. این مطالعات در مرکز کنترل و پیش گیری بیماری های ویروسی در چین انجام شده است.

عوارض واکسن سینوفارم در کودکان
عوارض واکسن سینوفارم در کودکان خفیف است

 

 عوارض واکسن سینوفارم در کودکان

تحقیقات نشان داده است که واکسن سینوفارم برای کودکان بالای سه سال بی خطر است. تزریق این واکسن پاسخ ایمنی مشابهی را مانند بزرگسالان ایجاد می کند. این بحث بیشتر به علت بازگشایی مدارس داغ شده است. سوال این است که آیا باید کودکان زیر 12 سال را واکسینه کنیم یا خیر ؟

اطلاعاتی که در مرکز تحقیقاتی شهر پکن صورت گرفته است. نشان می دهد که این واکسن ها آنتی بادی های مورد نیاز برای افراد 3 تا 17 سال را ایجاد می کند. که به میزان قابل توجهی ایمنی فرد را بالا می رود.

آزمایشاتی که عوارض واکسن سینوفارم در کودکان را آشکار ساخت

واکسن سینوفارم نخستین بار به طور اضطراری به افراد 3 تا 17 سال در چین تزریق شد. پس از انجام آزمایشات بالینی اولیه و ثانویه نشان داد که این واکسن بی خطر و موثر است.

این واکسن مورد تایید سازمان پیشگیری و کنترل بیماری های ویروسی در چین قرار گرفت.  واکسن سینوفارم دومین واکسن دردسترس برای کودکان و نوجوانان در چین است.  اولین واکسن، واکسن سینوواک است. طبق بیانیه ی استان هنان در چین، این واکسن همان قدر در افراد 3  تا 17 سال موثر است که در بزرگسالان.

تمام افرادی که این واکسن را تزریق کرده اند آنتی بادی هایی برای مقابله با بیماری کرونا ایجاد کرده اند. و نسبت به افرادی که تزریق نکرده اند تفاوت قابل توجهی در قدرت ایمنی بدن دارند. به گفته ی شرکت های چینی این واکسن در کودکان هیچ عارضه ی جانبی جدی را نشان نداده است و بسیار موثر است.

آزمایشات بالینی واکسن سینوفارم

در استان هنان بین 288 کودک که واکسن سینوفارم را تزریق کرده اند و 720 کودکی که دوز دوم را زده اند. عوارض جانبی خفیفی دیده شده است. و تنها یک مورد واکنش آلرژیک شدید دیده شده است که کودک خود مبتلا به حساسیت غذایی بوده است.

ژانگ یونتائو نایب ریس گروه بیوتکنولوژی چین در مصاحبه با رسانه ها گفت: ما آزمایشات بالینی را بین نوجوانان 13 تا 17 سال آغاز کردیم. او همچنین خاطر نشان کرد که آزمایشاتی در همین زمینه در ابوظبی عمارات روی 900 فرد 3 تا 17 ساله انجام شده است که همگی به جز یک مورد عارضه ی خاصی را نشان نداده اند.

کودکان حتما باید واکسینه شوند تا سیستم ایمنی آنها قدرت کافی برای مبارزه با ویروس کرونا را به دست آورد. با تزریق واکسن، به میزان قابل توجهی از مرگ و میر ناشی از این بیماری جلوگیری می شود.

واکسن هایی که به کودکان تزریق می شود مشابه بزرگسالان است. و نیاز به هیچ اقدام اضافی نیست.

 

مقاله ی پیشنهادی: تزریق واکسن کرونا به کودکان

منبع: https://www.scmp.com/news/china/science/article/3149159/chinese-covid-19-vaccines-sinopharm-safe-children-young-3-says

5/5 - (1 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا