بیماری هاتغذیهخوراکی هاسلامت

درمان های خانگی دیابت نوع 2

روش های کنترل دیابت نوع 2 در خانه

در مقالات پیشین در مورد دیابت نوع 2 به تفصیل صحبت کردیم. دیابت نوع 2 ناشی از عدم تحرک کافی، استفاده از غذاهای نادرست ، استرس عاطفی، کمبود خواب، سموم و ژنتیک است. بیشتر اوقات بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 علاوه بر داروهای معمولی خود، برای کمک به درمان بیماری خود، به دنبال داروهای طبیعی نیز هستند. داروهای طبیعی و استفاده از غذا به عنوان دارو راهی فوق العاده برای تکمیل درمان دیابت است. با این حال، اگر بدون دانش یا راهنمایی صحیح انجام شود،  ممکن است مخلوط کردن گیاهان، مکمل‌ها و داروها منجر به کاهش شدید قند خون شود که به هیپوگلیسمی مشهور است. درمان های خانگی دیابت نوع 2 به کنترل این بیماری کمک بسزایی می کنند.

درمان های خانگی دیابت نوع 2

"<yoastmark

دارچین

یکی از درمان های خانگی دیابت نوع 2 استفاده از دارچین است. در حالی که من شروع هیچ درمان جدیدی را بدون مشورت با پزشک صلاح نمیبینم. در زیر فهرستی از بهترین داروهای طبیعی برای درمان دیابت نوع 2 را بررسی می کنیم.

سرکه سیب

ترکیب اولیه این ماده  اسید استیک است و اعتقاد بر این است که علت بسیاری از مزایای سلامتی، آن است. مصرف 2 قاشق غذاخوری قبل از خواب می تواند سطح قند صبح ناشتا را کاهش دهد. حتی بهتر از آن، 1-2 قاشق غذاخوری سرکه ی سیب را همراه با وعده های غذایی مصرف کنید، که می تواند بار گلیسمی یک وعده غذایی غنی از کربوهیدرات را کاهش دهد. سرکه سیب را به تنهایی قبل از غذا مصرف کنید یا آن را با سس های سالاد یا با چای مخلوط کنید.

 فیبر و جو

مصرف فیبر باعث کاهش قند خون و غلظت انسولین می شود. مقدار توصیه شده فیبر حدود 30 گرم در روز است. اکثر افراد حدود 6-8 گرم دریافت می کنند که تقریباً کافی نیست. در حالی که می توانید مکمل های فیبر مانند متاموسیل (پوسته پسیلیوم) مصرف کنید، بهترین راه برای رسیدن به هدفتان خوردن سبزیجات است! جو یک دانه پر فیبر و پروتئین است که نقش زیادی در کمک به بهبود قند خون، انسولین، کلسترول و التهاب عمومی دارد. جو نیازی به خیساندن ندارد و معمولا در کمتر از 15 دقیقه روی اجاق گاز فقط با مقداری آب و نمک می‌پزد.

 کروم

به طور عمده در مخمر آبجو یافت می شود، کمبود کروم متابولیسم گلوکز را مختل می کند. شواهد زیادی از کروم برای کاهش قند خون و سطوح A1c دیده شده است. در صورت ابتلا به بیماری کلیوی در مصرف این مکمل دقت کنید.

روی

مصرف غذاهای حاوی روی فراوان یکی از درمان های خانگی دیابت نوع 2 است.  افراد مبتلا به دیابت معمولاً دچار کمبود روی هستند. مطالعات نشان داده اند که مکمل روی می تواند قند خون و A1C را کاهش دهد، اثر آنتی اکسیدانی داشته باشد، قند خون را کاهش دهد و حتی به درمان برخی از عوارض مرتبط با دیابت کمک کند. دوزهای زیاد روی می تواند جذب مواد معدنی دیگر مانند مس را مهار کند، بنابراین مطمئن شویدکه دوز مناسب را مصرف می کنید.

 آلوئه ورا

یکی از  درمان های خانگی دیابت نوع 2 مصرف آلوئه ورا است. شیره آلوئه ورا به دلیل اثر ملین آن شناخته شده است. بنابراین، مطمئن شوید که آب ژل را دریافت می کنید! شواهد روزافزونی مبنی بر استفاده از ژل وجود دارد که ماده موسیلاژین داخل برگها است. مطمئن شوید که هر محصولی که خریداری می کنید فاقد آلوئین یا آنتراکینون است تا دچار مشکات سلامتی نشوید.

 بربرین

در گیاهانی مانند گلدن سیل، زرشک، ریشه انگور اورگان و کپتیس یافت می شود. شواهد فعلی استفاده از آن را برای کاهش قند خون و hba1c تایید می کند. توجه داشته باشید که این گیاه می تواند با متابولیسم داروهای سنتی تداخل داشته باشد و هرگز نباید در دوران بارداری مصرف شود.

 شنبلیله

دانه ای که معمولاً به عنوان ادویه غذا استفاده می شود، قرن هاست که در خارج از کشور به دلیل فواید پزشکی برای کاهش کلسترول و hba1c استفاده می شود. اگر ادرار شما بوی شربت افرا می دهد، نگران نباشید، این یک عارضه جانبی شناخته شده است و بی ضرر است.

گیمنما

قرن ها در هند مورد استفاده قرار گرفت، شواهدی در مورد استفاده پزشکی آن وجود دارد که نشان دهنده فواید آن برای متابولیسم گلوکز، سطح انسولین و به عنوان مکملی برای بهبود نتایج داروهای سنتی است. توجه داشته باشید، چون این گیاه شناسی با داروهای شما هم افزایی دارد، باید قند خون خود را به دقت کنترل کنید تا از هیپوگلیسمی جلوگیری کنید. امروزه قرص های گیمنما برای کاهش دیابت نوع 2 در بازار موجود است.

مقاله ی پیشنهادی: علائم دیابت بارداری و راه های پیشگیری

منبع: https://www.stamfordhealth.org/healthflash-blog/integrative-medicine/type-2-diabetes-natural-remedies/

5/5 - (6 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا