ازدواججنسی و زناشواییزنان و ماماییسلامت

ترمیم پرده بکارت (عمل پرده بکارت) چگونه انجام می شود؟

ترمیم پرده بکارت (هایمنوپلاستی) چیست؟

ترمیم پرده بکارت یا عمل پرده بکارت چگونه صورت می گیرد؟ باید گفت پرده بکارت یک لایه ی غشایی است، که با وجود روزنه هایی بر روی آن، دهانه ی واژن را می پوشاند. این روزنه ها برای خروج خون قاعدگی بر روی آن قرار دارند. این لایه ی غشایی که به پرده ی بکارت شهرت دارد. گاهی خاصیت ارتجاعی بالایی دارد به طوری که با کشیدگی پاره نمی شود.

حتی گاهی با رابطه ی جنسی واژنی نیز از بین نمی رود. اما اغلب این گونه نیست و با یک یا دوبار مقاربت واژنی از میان برداشته می شود و گاهی با قرار دادن تامپون ، دوچرخه سواری و یا اسب سواری کشیده و از بین می رود .

ترمیم پرده بکارت چگونه صورت می گیرد ؟ 

دربسیاری از فرهنگ ها به خصوص در میان مسلمانان وجود پرده ی بکارت لازمه ی اصلی نجابت دختر و ازدواج است. هم اکنون عمل پرده بکارت قابل اجرا است و نوعی جراحی ساده محسوب می شود.

قبل از جراحی ، لبه های پاره شده برداشته می شود و سپس یک لایه ی غشا در این ناحیه دوخته و بخیه می شود. این روش اغلب تحت بی حسی موضعی و همراه با تزریق آرام بخش انجام می گیرد. که البته می تواند تحت بی هوشی عمومی نیز انجام شود. این جراحی تهاجمی نیست.

پرده ی بکارت یه لایه ی ثانویه دارد که برای پوشاندن پوست پاره شده کاشته می شود. وقتی بخیه خوب پیوند خورد پرده دست نخورده به نظر می رسد که اگر این امکان وجود نداشته باشد یک پرده ی جدید در این ناحیه ایجاد می شود.

ترمیم پرده بکارت
ترمیم پرده بکارت یک جراحی بی خطر با بی هوشی موضعی است

آیا ترمیم پرده بکارت عوارض خاصی دارد ؟

هایمنوپلاستی (ترمیم پرده بکارت ) یک روش نسبتا بی خطر است که عوارض جانبی کمی دارد. با این همه هر گونه جراحی خطر عفونت و خونریزی در طولانی مدت را دارد به خصوص اگر با بی هوشی همراه باشد. به ندرت این گونه جراحی ها عارضه ی شدید و خطرناکی دارند. گاهی ترمیم بکارت باعث تنگی دهانه ی واژن می شود که به ندرت در طولانی مدت مشکل ساز خواهد بود.

دیدگاه های عمومی نسبت به ترمیم پرده بکارت 

به گفته ی شبکه ی بی بی سی ، فعالان حقوق بشر خواهان متوقف کردن این جراحی در جهان هستند چرا که آنها معتقد هستند که زن حق انتخاب دارد و باید آزادانه در این مورد تصمیم گیری کند. آنها می گویند زن ابزار نیست که برای از دست دادن بکارت خود احساس شرمساری کند. آنها باید خودشان برای آینده شان تصمیم گیری کنند و هرگز در این باره احساس شرم و گناه نکنند.

در برخی خانواده های مسلمان نداشتن بکارت برای دختر حکم مرگ دارد. پدر و برادران و حتی عمو و دایی حق کشتن دختر خویش را درصورت نداشتن بکارت و داشتن رابطه با کسی غیر از همسر شرعی و قانونی دارند. و آنها در صورت داشتن رابطه برای فرار از این ترس و حتی برای نجات جان خود مجبور به انجام این جراحی هستند .

بسیاری از خانواده های مسلمان برای اثبات پاک دامنی و عصمت دخترشان آنها را نزد ماما یا پزشک می برند. و از پزشک برگه سلامت بکارت دریافت می کنند. اما به گفته ی بی بی سی زنان باید آزاد باشند. در مورد بدن خودشان کسی نباید برای آنها تعیین تکلیف کند.

به امید داشتن جامعه ای به دور از ظلم و زن ستیزی و آزادی کامل برای زنان در تمام دنیا.

مقاله ی پیشنهادی: پرده ی بکارت چیست و چگونه برداشته می شود؟

منبع: https://www.gynae-centre.co.uk/our-services/hymen-repair/

اگر این مقاله برای شما مفید بود امتیاز دهید
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا