ازدواججنسی و زناشواییزنان و مامایی

پرده ی بکارت چیست و چگونه برداشته می شود؟

آیا برداشته شدن پرده ی بکارت به معنای از دست رفتن باکرگی است؟

اینکه پرده ی بکارت چیست و چگونه برداشته می شود، سوال بسیاری از زنان می باشد. باکره کسی است که هرگز رابطه ی جنسی را تجربه نکرده است. مردم در فرهنگ های مختلف نگاه متفاوتی به بکارت دارند و آن را از دیدگاه خود تعریف می کنند. این که کسی هرگز رابطه ی جنسی نداشته به نظر ساده می آید ولی به این سادگی ها هم نیست.

مردم معتقدندکه رابطه ی جنسی که در آن آلت تناسلی مرد وارد واژن زن شود. و پرده ی بکارت را بردارد. سبب می شود که شما از باکرگی دربیایید. ولی برخی دیگر معتقد هستند که رابطه ی جنسی فقط رابطه ی دخول آلت مردانه در زنانه نیست بلکه برخی از افراد  برای برقراری  رابطه از راه های دیگر استفاده می کنند. مثلا سکس دهانی و سکس مقعدی.

برخی اعتقاد دارند که این نوع رابطه ها سبب می شود که شخص از باکرگی دربیاید و افرادی که این گونه رابطه ها را تجربه کردند اغلب خود را باکره نمی دانند. این افراد معمولا هم جنس گرایان و افراد دوجنسیتی هستند که به هیچ وجه رابطه از طریق واژن را تجربه نمی کنند.

بسیاری از مردم معتقد هستند که تجاوز جنسی، رابطه ی جنسی محسوب نمی شود و سبب از دست دادن باکرگی نمی شود زیرا که بارضایت فرد صورت نمی گیرد.

بنابراین تعریف بکارت پیچیده به نظر می آید و بسته به عقیده ی شما تعریف شما متفاوت خواهد بود. بنابراین استرس در مورد اینکه باکره هستید یا خیر مهمتر از احساس شما نیست و باکرگی به احساس شما مربوط می شود . باید از خود بپرسیم آیا از تجارب جنسی که داشته ام راضی هستم یا خیر؟

پرده بکارت چیست ؟

پرده ی بکارت چیست
پرده ی بکارت بافتی گوشتی است که در دهانه ی واژن قراردارد

یک بافت گوشتی نازک و گوشتی است که در دهانه ی واژن قرار دارد . بسیار از مردم فکر می کنند که پرده ی بکارت به طور کامل دهانه ی واژن را پوشانده است اما این طور نیست. این پرده دارای منافذی است تا خون قاعدگی از آن خارج شود و اینکه شما بتوانید از تامپون برای جمع آوری خون قاعدگی استفاده کنید. البته با احتیاط تا به این پرده آسیب وارد نکنید.

برخی از دختران با پرده ی بکارت بسیار ضعیف به دنیا می آیند به طوری که اصلا به نظر نمی رسد پرده ی بکارتی وجود داشته باشد. در موارد نادر به افرادی برمی خوریم که پرده ی بکارت آنها کل مجرای ورودی واژن را پوشانده باشد و یا اینکه سوراخ یا منافذی وجود نداشته باشد. ممکن است برای برداشتن بافت اضافی نیاز به جراحی جزئی باشد.

درست مثل سایر اعضای بدن پرده ی بکارت در افراد مختلف متفاوت است . با اولین رابطه ی جنسی واژنی پرده بکارت کشیده می شود. و با کمی خونریزی و درد برداشته می شود. گاهی پرده ی بکارت در دوچرخه سواری ، ورزش شدید، قرار دادن تامپون و یا انگشت کشیده و پاره می شود . در صورت پاره شدن این بافت دیگر رشد نخواهد کرد. برای جایگزینی نیاز به جراحی است که در مقاله ی بعدی بیشتر در مورد آن صحبت می کنیم.

آیا داشتن پرده ی بکارت به معنای باکره بودن است؟

این سوال پیچیده است. بسیاری از افراد بدون پرده ی بکارت متولد می شوند. بسیاری از کارهای غیر جنسی گاهی باعث کشیده و از بین رفتن پرده ی بکارت می شوند.

میانگین سنی برای از دست دادن پرده ی بکارت 18 سالگی است . شاید گاهی احساس می کنید تمام اطرافیان شما باکره نیستند ولی این طور نیست. بیشتر نوجوانانی که رابطه ی جنسی دارند بدون دخول در واژن است. انتخاب رابطه ی جنسی برای اولین بار تصمیم دشواری است و بسته به اعتقادات شما متفاوت است. اعتقادات مذهبی ،اخلاقی و معنوی ، ارزش های خانوادگی یا شخصی و عشق. دلیل شما هرچه باشد مهم است که صبر کنید تا آمادگی لازم را کسب کنید.

بسیاری از نوجوانان که بکارت خود را از دست داده ند آرزو می کنند که ای کاش منتظر می ماندند. اگر قبلا رابطه ی جنسی داشته اید و الان نمی خواهید به این رابطه ادامه بدهید مساله ای نیست به هر دلیلی در هر زمانی می توانید از انجام آن امتناع کنید. بعضی از افراد ترجیح می دهند که هیچ وقت رابطه ی جنسی نداشته باشند که آن هم مشکل خاصی نیست.

اگر برای تناسب اندام رابطه ی جنسی دارید بهتر است صبر کنید که تجربه ی عشق را کسب کنید که شیرین تر است . باید با عواقب رابطه ی جنسی آشنا باشید و با آگاهی کامل این کار را انجام دهید که هرگز احساس پشیمانی نکنید.

مقاله ی پیشنهادی :تاثیر رابطه جنسی بر بدن و احساسات شما

منبع:https://www.plannedparenthood.org/learn/teens/sex/virginity

اگر این مقاله برای شما مفید بود امتیاز دهید
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا