بارداری و زایمانزنان و ماماییسبک زندگیسلامت

رابطه ی رژیم غذایی مادر و نوزاد دختر

چه کار کنیم تا نوزاد دختر داشته باشیم؟

امروزه مردم تمایل دارند که جنسیت نوزاد خود را از پیش تعیین کنند. که البته کار چندان آسانی نیست ولی غیر ممکن هم نیست. مردم برای سالم ماندن و به دنیا آوردن نوزاد سالم به اهمیت تغذیه و حفظ وزن متعادل پی برده اند. البته هیچ مدرک قطعی مبنی بر اینکه برخی از غذاها احتمال دختر دار شدن را افزایش می دهند وجود ندارد اما در این مقاله روش های مختلف و ممکن را مورد بررسی قرار می دهیم.

رژیم غذایی مادر و نوزاد دختر
رژیم غذایی مادر و نوزاد دختر

تحقیقات درباره رژیم غذایی مادر و نوزاد دختر چه می گویند؟

طبق تحقیقات غذاهایی که احتمال بارداری دختر را زیاد می کنند. شامل این موارد هستند : غذاهای دریایی به خصوص ساردین و قزل آلا، لوبیا، بادام ها ،سبزی های برگ تیره و برگ دار، کلم بروکلی، محصولات لبنی مثل شیر، پنیر و ماست، ریواس، انجیر، توت، بامیه، میوه های خانواده ی مرکبات، جودوسر، تخم مرغ، سیب، دانه هایی مانند کدو تنبل، تخم کتان و چیا، اسفناج، کره بادام زمینی و غلات صبحانه.

علم درباره رژیم غذایی مادر و نوزاد دختر چه می گوید؟

قبل از اینکه به تحقیق در مورد اینکه این غذاها شانس دخترداری شما را بالا می برد بپردازیم، بیاید چند مورد را روشن کنیم. وقتی در مورد نوزاد دختر صحبت می کنیم منظورمان نوزاد با کروموزوم X است.

کروموزوم ها هستند که جنسیت یک فرد را مشخص می کنند. جنس مونث دارای دو کروموزوم X  و جنس نر دارای کروموزم Y است. در حین نزدیکی و نعوظ ، اسپرم به یک کروموزوم X  یا Y می چسبد. هنگامی که اسپرم از یک کروموزوم X عبور می کند نوزاد شما دختر و هنگامی که اسپرم از یک کروموزوم y عبور می کند زوجین صاحب فرزند پسر می شوند.

گزینه های رژیم غذایی که ممکن است بر جنسیت نوزاد تاثیر بگذارند

امروزه دانشمندان سعی کردند که رابطه ی بین رژیم غذایی مادر و انتخاب جنسیت طبیعی را کشف کنند . امروزه مطالعات بسیاری بر روی گاو و یا موش انجام شده است .

طبق مطالعه ای که در سال 2010 انجام شد زنانی که رژیم غذایی سخت و سرشار از منیزیم و کلیسیم دارند. که البته همراه با مقاربت باشد احتمال بیشتری برای بارداری دختر دارند و در تحقیقات که در سال 2008 انجام شد، مادرانی که کالری بیشتری مصرف می کنند احتمال بارداری پسر در آنها بیشتر است.

به طور بالقوه ارتباط نزدیکی بین سطوح بالای گلوکز و پسر شدن نوزاد وجود دارد گرچه این یافته ها قطعی نیستند . اگر می خواهید نوزاد دختر داشته باشید باید حداقل یک ماه پیش از جلوگیری خود غذاهایی رو استفاده کنید که مملو از کلیسیم هستند. که البته این غذاها به شما آسیب نمی رسانند و البته فراموش نکنید برای اینکه نوزاد شما سالم باشد باید از مصرف غذاهایی حاوی قند اضافی خودداری کنید. و میزان زیادی فیبر، پروتیئن و چربی های سالم مصرف کنید .

آیا رژیم غذایی پدر در ایجاد نوزاد دختر تاثیر دارد؟

در حال حاضر ارتباطی بین رژیم غذایی پدر و جنسیت نوزاد دیده نشده است. اما باید بدانید که اسپرم سالم به افزایش احتمال بارداری کمک می کند و رژیم غذایی سالم سبب افزایش تعداد اسپرم ها می شود.

تنها یک روش تضمین شده برای داشتن نوزاد دختر وجود دارد. که روش لقاح آزمایشگاهی IVF است که قادر است فرزند دختر و یا پسر در رحم مادر بکارد. البته که این گزینه بسیار گران است و در برخی از کشورها غیر قانونی است. در غیر این صورت شما می توانید با رژیم غذایی مناسب فرزند دختر داشته باشید و اینکه در چه  زمان نزدیکی  کنید. خود می تواند در داشتن فرزند دختر شما را یاری کند.

روش شلتز

روش شلتز توسط دکتر لندروم شلتز در دهه ی 1950 کشف شد. طبق این روش برای افزایش احتمال بارداری دختر باید حدود 2 تا 4 روز قبل از تخمک گذاری نزدیکی کنید.

طبق این روش در شرایط اسیدی بودن واژن اسپرم مونث بیشتر زنده می ماند. با وقوع تخمک گذاری فقط اسپرم زن باقی می ماند. طبق این روش نفوذ به واژن نباید  عمیق باشد و در نتیجه اسپرم ها در نزدیکی دهانه ی واژن آزاد می شوند که محیط اسیدی تر است. این امر سبب زنده ماندن اسپرم دختر می شود. به گفته ی شلتز در این روش 75 درصد احتمال بارداری دختر امکان پذیر است.

روش ویلان

در این روش  تشویق می شوید برای داشتن نوزاد دختر 2 الی 3 روز پیش از تخمک گذاری برای بچه دار شدن اقدام کنید. تا اسپرم با کروموزوم X بارور شود . بنابراین وقتی نزدیک به تخمک گذاری شد رابطه ی جنسی داشته باشید. تا اسپرم دخترانه زنده بماند. به گفته ی ویلان موفقیت در این روش 57 درصد است .

روش Baby dust

این روش توسط نویسنده ی معروف کاترین تیلور ابداع شده است. در این روش شما باید زمان و دفعات نزدیکی خود را مورد بررسی قرار دهید در این روش جسم زرد LH خود را دو بار در روز یک بار شب و یک بار صبح مورد بررسی قرار می دهید. این کار 3 ماه پیش از بارداری باید انجام  می گیرد . از آنجا که افزایش این هورمون نشان دهنده ی تخمک گذاری طی 12 تا 48 ساعت آینده خواهد بود. شما می توانید الگوی چرخه ی قاعدگی خود را در این روش بهتر مورد بررسی قرار دهید. که تشخیص این الگو بسیار مهم و حیاتی است.

این آزمایش حتما باید دو بار در روز انجام گیرد تا بهتر زمان تخمک گذاری پیش بینی شود. زیرا اگر یک بار در روز انجام شود ممکن است موج LH خود را خیلی دیرتر از آنچه واقعا اتفاق افتاده است تشخیص داده و ثبت کنید. وقتی روز تخمک گذاری با این روش دقیق مشخص شود. 2 الی 3 روز قبل از تخمک گذاری اقدام به نزدیکی کنید. تا احتمال دختر دار شدن شما به میزان قابل توجهی بالا رود.

از کیت های تخمک گذاری برای تشخیص روز دقیق تخمک گذاری نیز می توانید استفاده کنید. در مقالات قبلی اطلاعات دقیقی برای تشخیص روز تخمک گذاری در اختیارتان قرار دادیم .

مقاله ی پیشنهادی: راه های افزایش شانس بارداری

منبع: https://www.healthline.com/health/whats-the-right-diet-to-conceive-a-girl#foods-to-eat

5/5 - (1 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا