آموزشتفریح و سرگرمیکودکانمادر و کودک

آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه

چگونه در خانه به فرزندم زبان انگلیسی آموزش دهم؟

با وجود بیماری کرونا و محدود شدن کلاس های آموزش حضوری بسیاری از والدین به فکر افتاده اند تا آموزش زبان انگلیسی به کودکان را در خانه آغاز کنند. اما آنها نمی دانند چگونه شروع کنند. مهم نیست که انگلیسی شما کامل باشد یا خیر. مهمترین چیز این است که شما مشتاق باشید و فرزندانتان را تشویق و تحسین کنید. کودک شما اشتیاق شما به زبان را درک خواهد کرد. اگر فرزندتان بلافاصله شروع به صحبت کردن به زبان انگلیسی نکرد، نگران نباشید. آنها برای جذب زبان به زمان نیاز دارند. صبور باشید و منتظر بمانید فرزند شما به زودی انگلیسی صحبت خواهد کرد.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه
آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه

ایجاد یک برنامه منظم

برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه باید یک برنامه روتین برای آموزش زبان انگلیسی تنظیم کنید. بهتر است جلسات کوتاه و مکرر داشته باشید تا جلسات طولانی و کسل کننده. پانزده دقیقه برای کودکان بسیار کوچک کافی است. با بزرگتر شدن فرزندتان و افزایش تمرکز او می توانید به تدریج جلسات را طولانی تر کنید. فعالیت ها را کوتاه و متنوع نگه دارید تا توجه فرزندتان را به خود جلب کنید.

سعی کنید فعالیت های خاصی را هر روز در یک زمان مشخص انجام دهید. کودکان زمانی احساس راحتی و اعتماد به نفس بیشتری می کنند که بدانند چه انتظاری دارند. به عنوان مثال، می توانید هر روز بعد از مدرسه یک بازی انگلیسی انجام دهید یا قبل از خواب با فرزندان خود یک داستان انگلیسی بخوانید. اگر فضایی در خانه دارید، می توانید یک گوشه ایجاد کنید که در آن هر چیزی را که به زبان انگلیسی مرتبط است،مانند کتاب، بازی، دی وی دی یا چیزهایی که فرزندانتان درست می کند،  را نگهداری کنید. تکرار مادر یادگیری است. بنابراین ضروری است. کودکان اغلب نیاز دارند تا کلمات و عبارات را بارها بشنوند قبل از اینکه خودشان آنها را تولید کنند.

آموزش از طریق بازی

یکی دیگر از بهترین روش های  آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه از طریق بازی است. به خصوص اگر کودک زیر 5 سال سن داشته باشد. فلش کارت ها روشی عالی برای آموزش و اصلاح واژگان هستند و بازی های مختلفی وجود دارد که می توانید با فلش کارت ها مانند حافظه، بازی کیم، اسنپ یا خانواده شاد انجام دهید. می‌توانید فلش کارت‌های قابل دانلود رایگان را در مورد طیف وسیعی از موضوعات در وب‌سایت ها پیدا کنید. بسیاری از بازی‌های دیگر وجود دارند که می‌توانید با کودکان خود انجام دهید تا به آنها در تمرین انگلیسی کمک کنید.

بازی‌های اکشن، بازی های رومیزی، مارها و نردبان ها، سایر بازی های  کلمه ای مانند من جاسوسی می کنم، جلادبازی های آنلاین . می توانید زمان انگلیسی خود را با یک بازی آنلاین از Learn English Kids به پایان برسانید.

استفاده از موقعیت های روزمره

مزیت آموزش زبان انگلیسی در خانه این است که می توانید از موقعیت های روزمره و اشیاء واقعی در اطراف خانه برای تمرین زبان به طور طبیعی و در هر زمینه استفاده کنید. مثلا وقتی فرزندتان در حال لباس پوشیدن است، یا زمانی که لباس‌های شسته شده را مرتب می‌کنید، درباره لباس‌ها صحبت کنید. بیا جوراب‌های آبی‌ ات را بپوشیم،این تی شرت بابا است. وقتی به فرزندتان کمک می‌کنید تا اتاق خوابش را مرتب کند، واژگان اسباب‌بازی‌ها و مبلمان را تمرین کنید. بیایید خرس عروسکی‌تان را روی تخت بگذاریم،ماشین آبی کجاست.

وقتی در حال آشپزی یا خرید هستید، واژگان غذا را آموزش دهید. وقتی به سوپرمارکت می روید، لیستی از چیزهایی که باید پیدا کند را به فرزندتان آموزش بدهید (از تصاویر یا کلمات بسته به سن او استفاده کنید).

استفاده از داستان ها

بچه های کوچکتر عاشق کتاب هایی با رنگ های روشن و تصاویر جذاب هستند. کتاب خوانی و داستان سرایی از روش های آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه است. به تصاویر با هم نگاه کنید و کلمات را همانطور که به تصاویر اشاره می کنید بیان کنید. بعداً می‌توانید از فرزندتان بخواهید که به چیزهای مختلفی اشاره کند، به عنوان مثال. «گربه کجاست؟» پس از مدتی آنها را تشویق کنید که کلمات را با پرسیدن «این چیست؟» به زبان بیاورند. گوش دادن به داستان ها کودک شما را به صداها و ریتم های انگلیسی عادت می دهد. داستان های متحرک در Learn English Kids یک راه عالی برای کودکان برای توسعه مهارت های شنیداری و خواندن است. بچه‌های بزرگتر می‌توانند فعالیت‌های دانلودی همراه را برای بررسی درک کامل انجام دهند.

استفاده از آهنگ ها

آهنگ ها روشی واقعا موثر برای یادگیری کلمات جدید و بهبود تلفظ هستند. آهنگ‌های اکشن مخصوصاً برای کودکان بسیار خردسال خوب هستند، زیرا می‌توانند به آن هم خوانی کنند. حتی اگر هنوز قادر به خواندن آهنگ نباشند. آهنگ های سرگرم کننده و متحرک زیادی در Learn English Kids وجود دارد که می توانید با فرزندان خود به آنها گوش دهید. آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه از طریق موسیقی نیز امکان پذیر است.

آموزش گرامر

در مورد بچه‌های کوچک‌تر، نیازی به آموزش صریح قواعد گرامری نیست، بلکه آنها را به شنیدن و استفاده از ساختارهای گرامری مختلف عادت دهید، مثلاً وقتی در مورد ظاهر کسی صحبت می‌کنید، می گویید آن پسر کیف آبی دارد. یا وقتی در مورد قوانین مدرسه خود صحبت می کنند آنها را با بایدها و نبایدها آشنا کنید. شنیدن گرامر مورد استفاده در زمینه های مختلف از سنین پایین به کودک شما کمک می کند تا در سنین بالاتر از آن به طور طبیعی و صحیح استفاده کند.

برای کودکان بزرگتر، می توانید از بخش تمرین گرامر در Learn English Kids استفاده کنید. آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه از طریق ویدئوها، آزمون‌ها و بازی‌ها، کمک می‌کند تا یادگیری برایشان سرگرم کننده و شیرین شود. آموزش به خواهر و برادر یا سایر اعضای خانواده برای کودکان بزرگتر می تواند بسیار مفید باشد. توضیح نحوه استفاده از گرامر به شخص دیگری به شما کمک می کند تا خودتان بر آن مسلط شوی

کدام کلمات و عبارات را ابتدا باید آموزش دهم؟

هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه کدام موضوعات را آموزش دهید، علایق و شخصیت فرزندتان را در نظر بگیرید و اجازه دهید فرزندتان در انتخاب به شما کمک کند. ممکن است بخواهید با برخی از این موضوعات شروع کنید: اعداد (1-10؛ 10-20؛ 20-100)،رنگ ها،صفت ها (به عنوان مثال بزرگ، کوچک، بلند، خوشحال، غمگین، خسته)، اعضای بدن، اسباب بازی ها، لباس ها، حیوانات (به عنوان مثال حیوانات خانگی، حیوانات مزرعه، حیوانات وحشی) و غذاها.

کودک را به زبان انگلیسی عادت دهید

همچنین برای کودک شما مهم است که به زبان انگلیسی عادت کند، بنابراین هر بار از عبارات یکسانی با کودک خود استفاده کنید. مثلا زمان انگلیسی است! بیا بشینیم .امروز با کدام آهنگ شروع کنیم؟ کودکان به زودی عباراتی مانند لطفاً را انتخاب خواهند کرد. متشکرم؛ آیا می توانم …؟ کجاست …؟؛ اشاره به …؛ این چه رنگی است؟؛ این… من دوست دارم …؛ دوست ندارم… رویکرد شما هرچه که باشد، مهمترین چیز این است که آرامش داشته باشید، سرگرم شوید و یادگیری زبان انگلیسی را به تجربه ای لذت بخش برای خود و فرزندتان تبدیل کنید.

مقاله ی پیشنهادی: تربیت فرزندان شاد

منبع: https://learnenglishkids.britishcouncil.org/helping-your-child/how-start-teaching-kids-english-home

اگر این مقاله برای شما مفید بود امتیاز دهید
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا