ازدواجروانشناسیهمسرداری

10 راهکار مهم و موثر برای شناخت مردان مریخی

تا به حال این جمله را شنیده اید ” مردان مریخی و زنان ونوسی ” . این اصطلاحات برای این ساخته شده اند که گاهی تفاوت زیادی بین مردان وزنان وجود دارد گاهی احساس می کنید همسرتان از یک سیاره ی دیگر آمده است به طوری که او را درک نمی کنید و این حالت بسیار عذاب آور و ناراحت کننده است . برای شناخت بهتر مردان حتما این مقاله را مطالعه کنید تا بهتر بتوانید با این مریخی ها آشنا شوید .

مردان معمولا احساسات واقعی خود را مخفی می کنند

گاهی مردان احساسات خود را مخفی می کنند . ممکن است احساس ناراحتی ، شرم و یا حتی خجالت کنند ولی راجع به آن حرف نمی زنند و شما متوجه آن نمی شوید . و گاهی می بینید که همسرتان دائم عصبانی است و شما علت آن را نمی  دانید سعی کنید در مورد احساساتتان با آرامش صحبت کنید و از او سوال کنید تا احساستش را بیان کند وآرام شود . مردان فکرمی کنند بیان احساساتشان دخترانه است و یا مردانه نیست . بنابراین از ابراز آن خودداری می کنند که البته این مخفی کردن عمدی نیست زیرا آنها از کودکی آموخته اند که احساساتشان را بروز ندهند و با توجه به شرایط اجتماع و فشارهای زندگی معمولا در حال تحمل و مخفی کردن احساساتشان هستند . مثلا دائم شنیده اند که مرد گریه نمی کند و یا تو مردی باید قوی باشی ! اگر ببینید همسرتان راجع به احساسش صحبت می کند شما تعجب می کنید چون معمولا این گونه نیست. بنابراین نباید از او توقع داشته باشید که دائم ابراز علاقه کند . بیشتر مردان برای بیان علاقه ی خود از روش های دیگر استفاده می کنند مثلا برای شما شیرینی می خرند یا شما را برای شام بیرون می برند. برای شناخت مردان ادامه مطلب را بخوانید.

اکثر مردان خود را درگیر کارهای احساسی نمی کنند

شما نسبت به شریک زندگی تان راحت تر راجع به احساستان صحبت می کنید . اما آنها بیشتر ترجیح می دهند احساسات خود را در غالب متن برای شما ارسال کنند . اگر شریک زندگی تان دربیان احساسات خود مشکل جدی دارد باید اورا نزد یک متخصص بهداشت و روان ببرید . او می تواند با تمرینات ذهنی مانند مدیتیشن و یوگا کمک بسزایی به خود کند . سعی کنید هفته ای یکبار برای بیان احساسات خود وقت بگذارید و از او بخواهید با آرامش احساساتش را بیان کند . شاید او زمان بیشتری برای بیان آنها نیاز داشته باشد . اگر او گفت به زمان و فضای بیشتری نیاز دارد به خواسته اش احترام بگذارید .

گاهی احساسات منفی سبب انزوا در مردان می شود

تحمل احساسات منفی مانند غم ، عصبانیت و درد کار دشواری است . برخی از مردان به جای صحبت درباره ی احساساتی که دارند سعی می کنند از دوستان و اعضای خانواده ی خود کناره گیری کنند و یا مدت زمان زیادی را بیرون از خانه سپری کنند و یا بیشتر الکل مصرف کنند. اگر چنین موقعیتی را مشاهده کردید باید سعی کنید او را مجبور به صحبت کردن در مورد احساساتش کنید و البته گاهی لازم است او را تنها بگذارید تا درسکوت و تنهایی مشکلاتش را حل کند. به او اطلاع دهید که همیشه آماده ی شنیدن حرف ها و درد دل هایش هستید . این اتفاقات معمولا پس از یک حادثه ی عاطفی رخ می دهد . پس از یک مصیبت عاطفی مثل از دست دادن عزیزان . شناخت مردان توسط زنان به آن ها کمک می کند راحت تر با این احساسات منفی کنار بیایند.

آنها ممکن است در مورد مسائل مردانه ابراز احساسات کنند

شاید ببینید که در مورد چیزهای مردانه مثل بازی فوتبال و یا بازی ویدئویی به هیجان بیایند و بالا و پایین بپرند زیرا که جامعه این اجازه را   به آنها داده است . شما می بینید که در زمان تماشای یک بازی هیجان انگیز دوستانشان را بغل می کنند و مثل بچه ها خوشحالی می کنند . در حالی که در حالت عادی اصلا این طور نیستند در این جور موارد خوب است که شما هم هیجان زده شوید و با او به تماشای بازی مورد علاقه اش بپردازید و از آنچه او لذت می برد شما نیز لذت ببرید .

بسیاری از مردان از تقاضای کمک امتناع می کنند

سعی کنید پیش از اینکه همسرتان تقاضای کمک کند خودتان پیش قدم شوید مثلا وقتی در حال جست و جو است بگویید اگر دنبال کلید می گردی دیروز روی میز بود . و یا اگر برای تعین وقت پزشک این دست و آن دست می کند به او بگویید اگر دنبال شماره پزشک می گردی من برایت پیدا می کنم . مردان حتی اگر واقعا نیاز به کمک داشته باشند امتناع می کنند در این صورت آرام و قاطعانه کمک خودرا ارائه دهید .

او سعی می کند تمام مشکلات شما را حل کند

ممکن است همسرتان وقتی با او درد دل می کنید فکر کند نیاز به کمک دارید و به دنبال کمک کردن به شما باشد در این صورت بهتر است به صورت صریح و قاطع بگویید که نیاز به گفت و گو و درد و دل دارید نه کمک و مشاوره .

بیشتر مردان دائم به مسائل جنسی فکر نمی کنند

البته مردان بیشتر از زنان به این موضوع می اندیشند اما مردان هم باهم متفاوت هستند . میل جنسی در مردان بالاتر از زنان است اما گاهی استرس ، مشکلات بهداشتی و روانی سبب کاهش میل جنسی آنها می شود . این گونه نیست که همسر شما دائم به رابطه ی جنسی فکر کند پس این ذهنیت را از خود دور کنید که او هر بار شما را میبوسد به سکس فکر می کند.در صورت شناخت مردان و مرد زندگی خود متوجه احساسات او نیز می شوید.

اغلب مردان جوان دیرتر وارد رابطه می شوند

مردان جوان هنوز به بلوغ فکری کافی نرسیده اند تا بتوانند یک رابطه ی دائم با کسی داشته باشند آنها به زمان بیشتری نیاز دارند تا بتوانند با این قضیه کنار بیایند . اگر به دنبال یک رابطه ی جدی هستید و طرف شما مقاومت می کند او را رها کنید و به دنبال شخص دیگری باشد که به بلوغ بیشتری رسیده باشد تا رابطه ی بادوام تری داشته باشید .

مردان به طور سنتی در کارهای خانه کمک نمی کنند

البته امروزه این مساله کمی تغییر کرده ولی به طور کلی مردان خود را موظف به انجام کارهای خانه نمی دانند . برخی مردان نیاز دارند تا در این زمینه دائم گوش زد شوند . اگر مسئولیت خانه برایتان سنگین است و از پس کارهای خانه برنمی آیید، بهتر است با همسرتان به گفت و گو بنشینید تا کارهای خانه را منصفانه بین خود تقسیم کنید . این روش بهترین گزینه برای جلوگیری از کینه و اختلاف است .

مقاله دیگر بانو مگ درباره انواع بیماری های مقاربتی شاید برایتان جالب باشد. 
بخوانید

منبع: https://www.google.com/amp/s/www.wikihow.com/Understand-Men%3famp=1

 

اگر این مقاله برای شما مفید بود امتیاز دهید
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا