دکوراسیوندنیای مدسبک زندگی

دکوراسیون داخلی حمام

نکاتی که لازم است برای طراحی حمام بدانید

در این مقاله می خواهیم با طراحی دکوراسیون داخلی حمام و دکوراسیون سرویس بهداشتی  و دیزاین حمام  بیشتر گفت و گو کنیم. معمولا دیزاین حمام کار دشواری است چرا که دست کم نیاز به برق کار، گچ کار، لوله کش و نقاش دارد. اغلب حمام ها، فضای کافی برای طراحی ندارند. بنابراین شما باید از فضا به شکل هوشمندانه بهره بگیرید.

شما انتخاب های زیادی دارید. می توانید از یک طراح داخلی استفاده کنید یا لااقل از یک لوله کش کمک بگیرید تا در طراحی حمام، شما را یاری کنید. شما با مطالعه ی این مقاله به حمام رویایی خود دست پیدا می کنید.

دکوراسیون داخلی حمام
دکوراسیون داخلی حمام

طراحی دکوراسیون داخلی حمام

نحوه ی طراحی حمام درست مانند طراحی آشپزخانه است. نخست نیازهای فردی خود را در نظر بگیرید و با مراجعه به مجلات مختلف حمام رویایی خود را تجسم کنید. به کاربری حمام خود توجه کنید. به عنوان مثال حمام خانوادگی باید از مصالح مقاوم ساخته شده باشد. چرا که دائم مورد استفاده قرار می گیرد. ولی حمام شخصی می تواند از مصالح و وسایل لوکس ساخته شود.

چگونه یک حمام مدرن طراحی کنم؟

از آنجا که ایده های زیادی برای چیدمان حمام وجود دارد، نحوه ی طراحی چیدمان حمام مدرن به عوامل زیادی بستگی دارد. این شامل کابرد حمام ، اندازه، افرادی که قرار است از این حمام استفاده کنند .

نمای ورودی

در طراحی دکوراسیون داخلی حمام و دکوراسیون سرویس بهداشتی یکی از بخش های مهم حمام ورودی آن است. بنابراین نقطه شروع خوبی است برای چیدمان حمام شما.  می خواهید وقتی وارد حمام می شوید وان راببینید یا سرویس بهداشتی. می توانید حمام را از سرویس بهداشتی جدا کنید و هر کدام مستقل از هم باشند یا با هم .منظور این است که حمام مستقل باشد یا با سرویس بهداشتی. با ایجاد کاشی کاری زیبا ورودی حمام را چشم نواز کنید.

طرح بندی متقارن

اگر تناسبات اتاق با هم تقارن داشته باشند، ارزش طرح بندی متقارن را دارد. فضاسازی کنید. برای چرخاندن دوش و سایر وسایل و باز شدن پنجره فضای کافی ایجاد کنید. فضایی ایجاد کنیدکه اطمینان حاصل کنید که در اطراف هر یک از اتصالات فضای کافی برای استفاده راحت وجود دارد و به چرخاندن درهای دوش توجه کنید. طرح بندی متقارن در طراحی سرویس بهداشتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

از نظر متخصصان کمک بگیرید

برای دیزاین حمام و دستشویی می توانید با مشاهده ی طرح های خاص  از متخصصان کمک بگیرید. متخصصان در این زمینه می دانند که چگونه می توان حتی کوچکترین حمام ها را به صورت خیالی طراحی کرد. از چسباندن همه چیز به دیوار اجتناب کنید و به جای آن از نصب یک سبد برای قرار دادن مرتب وسایل استفاده کنید. یوسف منصوری، رئیس طراحی در C.P توصیه می کند هنگام طراحی حمام ، همیشه با چیدمان شروع کنید.

نخست باید محل قرار گرفتن دوش، وان و توالت فرنگی معلوم شود که می توانید برای طراحی مکان آنها با لوله کش مشورت کنید. چرا که گاهی سیستم لوله کشی طوری طراحی می شود که نمی توان به طور دلخواه جای آنها را مشخص کرد. هنگامی که طرح و اندازه گیری های خود را انجام می دهید. بخش هیجان انگیز شروع می شود . نوبت می رسد به انتخاب وسایل داخل حمام.  محصولات خود را انتخاب کنید. یک اشتباه رایج در طراحی حمام  این است که مشاهده می کنیم ،افراد  باید از حمام عبور کنند تا به حوله برسند.

دیزاین حمام و دست شویی
دیزاین حمام و دست شویی

چگونه می توان حمام خانوادگی طراحی کرد

معمولا بزرگترین حمام در خانه حمام عمومی است. که از راهروی اصلی قابل دسترسی است. لوازم و اتصالات حمام خانوادگی شلوغ باید با در نظر گرفتن نگهداری و دوام از نوع مقاوم انتخاب شوند. یک متخصص در این زمینه می گوید: من همیشه در دیزاین حمام و دستشویی خانواده از کاشی های چینی استفاده می کنم ، زیرا در برابر لغزش بسیار مقاوم هستند و بعد از گذشت مدت های طولانی هنوز ظاهر خود را حفظ می کنند.

چون این حمام عمومی است باید قفسه ها، لوازم و آینه در جایی کار گذاشته شود که در دسترس آسان برای همه و بچه ها باشند. در حمام اختصاصی که فقط توسط بزرگسالان  مورد استفاده قرار می گیرد می توانید از وسایل لوکس و زینتی استفاده شود. اگر فضای کافی وجود دارد می توانید اتاق رختکن را در داخل حمام بنا کنید.

از دوش هایی استفاده کنید که  ایمن هستند با دوش شیر ترموستاتیک که به راحتی قابل تمیز کردن هستند. باید از کف پوش هایی استفاده کنید که ضد لغزش باشند. وگرنه لیز خوردن روی سطح حمام خطرناک و دردناک است. برای کاشی کردن کف ازکاشی مات بدون لغزندگی استفاده کنید نه براق  که خطرناک خواهد بود.

طراحی حمام مستر و دکوراسیون سرویس بهداشتی

مزیت طراحی این حمام ها خصوصی بودن و پوشیده بودن آنهاست. که معمولا گرم تر هستند چرا که درب آنها به اتاق خواب گشوده می شود. حمام ها دارای اشکال، سبک ها و مصالح مختلف هستند و در نتیجه برای هر بودجه، سبک و نیازی حمام وجود دارد. حمام های مستقل سنگی، کامپوزیت و چدن گران ترین نوع طراحی ها هستند. و مزایای قابل توجهی در مقایسه با وان های فولادی و اکریلیک دارند. کامپوزیت ها در ایجاد گرما قوی تر هستند و می توان آنها را به راحتی تعمیر کرد.در حالی که حمام های چدنی دارای بهترین ویژگی حفظ گرما هستند.

می توانید وسایل حمام را از ظروف برنجی تهیه کنید که مقاومت و زیبایی بیشتری دارند.  اکثر ظروف برنجی روی دیوار نصب می شوند که تعمیر آن را بسیار سخت تر می کند. بنابراین، پرداخت هزینه بیشتر برای ابزار برنجی در ابتدا سودهای بعدی را به دنبال خواهد داشت. همچنین انتخاب محصولات متناسب با فشار آب یک ایده ی مهم است. از سیستم لوله کشی مناسب برای فشار کافی آب استفاده کنید.

طراحی روشنایی حمام و دکوراسیون سرویس بهداشتی

در طراحی سیستم  روشنایی حمام  می توانید از سیستم هوشمند استفاده کنید. که می تواند تأثیر بسزایی در نتیجه نهایی داشته باشد.و باید در مراحل اولیه برنامه ریزی شود تا اطمینان حاصل شود که همه ی اتصالات کلیدی به درستی روشن شده اند.

نورپردازی خوب می تواند حمام کوچک را بزرگتر و حمام بزرگ را صمیمی تر نشان دهد. لایه های نور ، روی دیمرها و مدارهای جداگانه ، به شما این امکان را می دهد که بین روشنایی مورد نیاز برای تمیز کردن به سطوح ملایم تری برای ایجاد آرامش برسید. روشنایی حمام به اندازه ی قرار دادن لوازم بهداشتی مهم است.

می توانید از سیستم نورپردازی در کف استفاده کنید که خلاقانه و لوکس به نظر می زسند. جدیدترین کنترل های روشنایی هوشمند امکان تنظیمات را به شما می دهند. لامپ ها باید به گونه ای باشند که در تماس مکرر آب از بین نروند.

دیزاین سرویس بهداشتی
دیزاین سرویس بهداشتی

هنگام طراحی دیزاین حمام و دستشویی به چه چیزهای دیگری باید توجه شود؟

اتصالات جدید و براق می توانند نواقص موجود در فضای اصلی را کم رنگ کنند. بنابراین ارزش به روز رسانی عناصر معماری مانند درها، پایه ها و روکش ها را دارد. یک گچ ساده می تواند سقف خراب شده را مرتب کند. پنجره های خوش پوش نیز به ایجاد یک فضای زیبا کمک می کنند. پنجره های کرکره ایی که در حمام طراحی شده اند حریم خصوصی را ایجاد می کنند. و به راحتی تمیز می شوند. همه چیز بسته به بودجه ی شما قابل تغییر است.

استفاده از لوازم مدرن و هوشمند مثل دوش های برقی و سیستم های زهکشی پمپاژ می تواند حمام شما را مدرن و بی نظیر کند. باتوجه به بودجه و نیازهای شخصی حمام تان را طراحی کنید.در کنار استفاده از لوازم لوکس به کاربری آنها دقت کنید. جنس و دوام وسایل در طراحی داخلی حمام از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در دیزاین حمام و دستشویی می توانید با بکارگیری بهترین و با کیفیت ترین مصالح یک حمام زیبا و رویایی داشته باشید.

دیزاین داخلی حمام
دیزاین داخلی حمام و دست شویی

مقاله ی پیشنهادی : دکوراسیون داخلی منزل

منبع: https://www.homesandgardens.com/advice/how-to-plan-a-bathroom

 

5/5 - (6 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا