دکوراسیوندنیای مدسبک زندگی

دکوراسیون داخلی منزل

نکته های کلی که باید در مورد دکوراسیون منزل بدانید

دکوراسیون داخلی منزل شما می تواند یک کار چالش برانگیز به نظر برسد. مخصوصاً وقتی مد دائم در حال تغییر است. در اینجا ، معمار داخلی شانون ووس نکات برتر خود را در زمینه دکوراسیون خانه به اشتراک می گذارد. تا به شما در طراحی خانه خود مانند حرفه ای ها کمک کند.

طراحی داخلی هنر درک رفتار انسان برای ایجاد فضاهای درون یک ساختمان، در داخل و خارج است. دکوراسیون داخلی، ایجاد فضای زیبا و زنده است.

دکوراسیون داخلی منزل
دکوراسیون داخلی منزل و طراحی داخلی

خود را بشناسید

احتمالاً یکی از بزرگترین مراحل در هر پروژه  طراحی یا ساخت است. و داشتن یک برنامه بازی برای بیرون کشیدن یک فضای منسجم بسیار مهم است.

قبل از هرچیز شما باید بدانید چه طرحی در ذهن دارید. و چقدر پول برای هزینه کردن دارید. باید خود را بشناسید و با خود کنار بیایید. طراحی دکوراسیون داخلی منزل و طراحی داخلی منزل به این دو موضوع وابسته است.  چه طرحی مد نظر من است ؟ آیا از طرح های شلوغ خوشم می آید یا طرح های ساده ؟

تحقیقات خود را انجام دهید

پیش از طراحی دکوراسیون داخلی منزل باید استایل مورد علاقه ی خود را پیدا کنید. امروزه با پیشرفت تکنولوژی شما خیلی زود می توانید طرح مورد علاقه ی خود را پیدا کنید. به اطرافتان نگاه کنید  مجلات را ورق بزنید و تمام تمرکز خود را بر روی طرح هایی که به آنها علاقه دارید بگذارید.

از همه تصاویر زیبا و چیزهایی که دوست دارید یک تابلوی زیبا  ایجاد کنید تا بالاخره سبک و ظاهر خاصی را پیدا کنید.

اولین قدم این است که از خانه ای که در آن زندگی می کنید به عنوان پایه ای برای یک سبک استفاده کنید. به عنوان مثال، کلبه ای در کوهستان ، ظاهری احمقانه دارد. یا خانه ای در ساحل کاملا ساحلی و شبیه ساحل است. از آنچه دوست دارید و خانه ای که دارید (و همچنین محل زندگی خود) برای ساختن پالت سبک، رنگ و زندگی مورد نظر خود استفاده کنید.

این کار ممکن است از یک هفته تا سالها طول بکشد، بنابراین زمان زیادی برای بهبود سلیقه خود بگذارید. و اگر احساس می کنید که با شریک، شوهر و همسر خود تفاهم ندارید. طی این مدت تفاهم لازم را ایجاد کنید تا به تعادل برسید.

دکوراسیون داخلی منزل را به سبک خود ایجاد کنید

فقط آنچه را که دوست دارید (رنگ ها ، بافت ، هنر) جمع آوری کرده و آن را متعلق به خود کنید. صاحب سبک خود شوید و یک فضای شخصی مطمئن ایجاد کنید . جایی که واقعا احساس کنید خانه است. محلی برای آرامش و زندگی.

این امر ناگزیر با گذشت زمان تغییر می کند . بنابراین فرصتی را برای اختراع مجدد خود در نظر بگیرید. نظر و سلیقه ی شما به نسبت مد تغییر می کند.

آنچه را که نیاز دارید و از یک فضا می خواهید لیست کنید و راه حل ها را انتخاب کنید.

برای مثال اتاق غذاخوری را در نظر بگیرید. در این فضا به چه چیزی نیاز دارید.  میز چند طبقه که به راحتی تمیز شود. صندلی های راحت و استانداردکه قابل تمیز کردن باشند. چرا که ممکن است باقی مانده ی غذا به صندلی و میز بچسبد. بهتر است که به راحتی قابل تمیز کردن باشند. ، دارای نور کافی برای کار باشد. از فضای غذاخوری چه می خواهید؟ نرمی، رنگ سبز، فضای سبز فراوان، نور طبیعی و انسجام با فضای آشپزخانه.

همه اینها را نمی توان با کلیک یک دکمه انجام داد و به طور کلی ، بهترین راه برای اینکه بدانید از یک فضا چه می خواهید این است که حداقل چند ماه در آن زندگی کنید.

با تفاوت های ظریف یک اتاق، احساس آن در فصول مختلف و نحوه تغییر نور در آن در طول روز آشنا می شوید. سعی کنید در فضایی که قرار است مدت ها درآن زندگی کنید. از قبل مدتی بمانید تا کاملا با نور و فضای آن آشنا شوید.

دکوراسیون داخلی منزل
دکوراسیون داخلی منزل

طرح بندی فضا

یک طرح ساده و مقیاس بزرگ از یک اتاق یا منطقه ، راهی عالی برای ایجاد یک طراحی داخلی منزل بی نظیر است. و تعیین میزان فضا برای وسایل بزرگتر را راحت تر می کند.

با طرح بندی که در ذهن انجام می دهید می توانید به فضای باقی مانده کنار تخت و مبل ها بیشتر تمرکز کرده تا اگر وسایلی در این محدوده می گذارید به مشکل بر نخورد.

حتی می توانید این کار را روری کاغذ انجام دهید و یک طرح کلی برای خود روی کاغذ طراحی کنید.

از بالا شروع کنید

اگر طراحی مناسب باشد. حتما یک فضای مثبت و پر از نور خواهید داشت. در طراحی دکوراسیون داخلی منزل نور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

از سقف خانه شروع کنید. یک سقف سفید که نور را منعکس می کند آرامش ایجاد می کند. ولی سقف تیره رنگ نور را منعکس نمی کند و در نتیجه فضا دلگیر و تیره می شود.

از مهمترین چیزهایی که در طراحی و دکوراسیون خانه باید مدنظر قرار بدهید نور است. نور پردازی از اهمیتی زیادی در آرامش خانه بازی می کند. نور نقش مهمی در فضاسازی خانه دارد.

به عنوان مثال ، یک آشپزخانه ممکن است به طور مستقیم با یک چراغ آویز روشن شده باشد ولی از پنجره با نور کافی برخوردار نباشد . و این سبب شود زیبایی فضای آن به چشم نیاید.

برای ایجاد فضای منحصر به فرد در آشپزخانه باید از چند نوع نور پردازی استفاده شود. تا فضای آشپزخانه بی نظیر به نظر برسد.

سعی کنید تا جایی که می توانید از نورپردازی زیاد (در صورت امکان با دیمر) استفاده کنید. این بدان معناست که لامپها ، چراغهای دیواری ، چراغهای راهنما ، هر چیزی با جهت خاص و برای استفاده تعبیه شود.

دکوراسیون داخلی منزل
دکوراسیون داخلی منزل و طراحی داخلی

نور باید سفید باشد تا فضا سازی بهتر انجام بگیرد. نور خورشید را نیز باید در نظر بگیرید. که خود شاه کلید برای زیبا سازی فضای آشپزخانه عمل می کند.

از کف نرم غافل نشوید

از مهمترین انتخاب های شما مبلمان است. انتخاب مبلمان مناسب از پراهمیت ترین چیز در دکوراسیون داخلی منزل و طراحی داخلی منزل است . باید خانه ی خود را دقیق بررسی کنید . تا بهترین مبلمان را انتخاب کنید.

سعی کنید راهروها در کنار اتاق خواب ها باشند تا فضای آن ها قابل استفاده باشد. از مبلمان بزرگ استفاده نکنید که فضای خانه را هدر می دهند. مگر اینکه فضا به قدری بزرگ باشد که فضا سازی از اهمیت خاصی برخوردار نباشد.

تاثیر نرمی کف را دست کم نگیرید. همه ما کف چوبی طبیعی ، پنجره های شیشه ای بزرگ و مبلمان دست ساز را دوست داریم ، اما این زیبایی سخت باید متعادل شود.

وجود کوسن های نرم و زیبا تاثیر زیادی در زیبا سازی مبلمان و فضا دارند.  به یاد داشته باشید که رنگ سبز و رنگ های طبیعی نیز می توانند در یک فضا احساسات نرمی ایجاد کنند.

زمانی را برای انتخاب کوسن های خود اختصاص دهید (به دنبال روابط در رنگ، الگو یا بافت باشید) تا واقعاً بهترین گزینه را انتخاب کنید.

انتخاب یک فرش نرم و لطیف می تواند روح شما را جلا دهد. فرش نرم و ساده در فضاسازی و بزرگ جلوه دادن پذیرایی بسیار موثر است.

بعضی ها اعتقاد دارن که فرش قلب خانه است. از اهمیت آن غافل نشوید.

بی نظمی ها  را از بین ببرید

هیچ چیز مثل بی نظمی ها فضا را از بین نمی برد. هنر پادشاه است . اتاقی بدون نوعی هنر فضایی خالی به نظر می رسد. حتما لازم نیست هزینه تراشی کنید. شما باید با  چند طرح ساده روی دیوار و با یک رنگ دلنشین اتاق را از سادگی دربیآورید. من همیشه روی قاب بندی مناسب سرمایه گذاری می کنم و از مقیاس مناسب در یک اتاق استفاده می کنم. بی نظمی را بکشید و زندگی خود را پس بگیرید.

هنگام گیر افتادن از قوانین استفاده کنید. طراحان  عموماً از فرمول ها یا قوانین برای ایجاد انسجام استفاده می کنند. همه ما هنرمندان با استعدادی نیستیم ، بنابراین می توانیم از قوانین اصولی دکوراسیون داخلی استفاده کنیم . کار طراحان داخلی همین است. ایجاد فضا سازی مناسب . رعایت تضادها و تکرارها. آنها با ایجاد انسجام و هماهنگی اتاق ها طوری طراحی می کنند. که خانه بی نظیر به نظر برسد.

در مقاله های بعدی به طور مفصل در مورد دکوراسیون و طراحی داخلی منزل هر کدام از بخش های خانه گفت و گو خواهیم کرد.

مقاله ی پیشنهادی: دکوراسیون داخلی آشپزخانه

منبع: https://www.homestolove.com.au/home-decoration-tips-21345

5/5 - (5 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا