روانشناسیسبک زندگیکسب و کار

ویژگی زنان موفق

چگونه یک زن موفق باشم؟

هر زن جوانی دوست دارد در زندگی شخصی و شغلی اش موفق باشد. اما مسیر موفقیت چندان هم آسان نیست. در این مقاله به ویژگی زنان موفق می پردازیم. با کمی تلاش و رعایت نکات کلیدی راه موفقیت شخصی و شغلی هموار خواهد شد.

ویژگی زنان موفق
ویژگی زنان موفق و قدرتمند

هدف گذاری کنید

یکی از ویژگی زنان موفق داشتن هدف است. پیش از شروع مسیر حرکت باید اهداف خود را تعیین کنید. اهداف باید ملموس باشد و در سه برهه ی کوتاه مدت، میانه و دراز مدت تعیین شوند. بهتر است آن ها را روی کاغذ بنویسید. به عنوان مثال هدف کوتاه مدت من یافتن یک شریک خوب و به پایان رساندن دوره ی کارشناسی ارشد است. هدف میان مدت من نامزد کردن و پیدا کردن یک کار عالی است. و هدف دراز مدتم ازدواج و داشتن خانواده می تواند باشد.

پس از آن اهدافتان را به روز کنید تا واقع بینانه و قابل دستیابی باشد. چرا که تعیین اهداف غیر واقعی نه تنها اضطراب شما را زیاد می کند. بلکه مانعی برای رسیدن به اهداف واقعی هستند. باید بدانید لیست کارهایی که باید انجام دهید هرگز به پایان نمی رسد. و دائم این لیست در حال تغییر و به روز رسانی خواهد بود.

خود باوری و اعتماد به نفس لازمه ی موفقیت است

دو تا از ویژگی زنان موفق این است که نه تنها به خود اعتماد دارند بلکه به توانایی خود برای موفقیت اعتقاد دارند. با پرورش اعتماد به نفس تان خود را در مسیر موفقیت قرار دهید.

برای پرورش اعتماد به نفس باید تحصیلات و آموزش های خوبی را ببینید و حتی گاهی باید به ظاهر خود برسید. اگر در زمینه هایی اعتماد به نفس ندارید اقدامات جدی برای تقویت آنها انجام دهید. اگر مثلا دوستان شما در حرفه ی خود موفق تر هستند و این سبب کاهش اعتماد به نفس در شما می شود.سعی کنید از طریق ارتقای تحصیلی در کسب و کار خود موفق تر شوید.

اگر ظاهر شما باعث عدم اعتماد به نفس شما می شود. در بهبود آن کوشا باشید. مثلا یک رنگ موی زیبا بگذارید. البته فراموش نکنید شکست بخشی از معامله است. نا امیدی  و شکست از اجزای موفقیت و لازمه رسیدن به موفقیت هستند. تمام افراد موفق شکست و ناکامی های بزرگی را در زندگی خود تجربه کرده اند.

از خود یا دیگران انتظار کمال نداشته باشید

همان طور که برای رسیدن به اهدافتان تلاش می کنید و خود و توانایی تان ایمان دارید. مهم است که از خود انتظار بیش از حد نداشته باشید. تلاش برای کامل و بی عیب و نقص بودن می تواند اطرافیان را به بیگانگانی برای شما تبدیل کند. یکی از ویژگی زنان موفق متوقع نبودن است.

مثلا افرادی هستند که خواهان بهترین جسم از نظر زیبایی هستند. و چون به آن حد از کمال نمی رسند هرگز احساس خوشبختی و کمال نمی کنند. باید سعی کنید خودتان را همان طور که هستید دوست بدارید. تا اعتماد به نفس شما خدشه وارد نشود و این گونه روابطه تان با دیگران حفظ  شود.

با دوستان خود روابط خوب و معناداری داشته باشید

داشتن دوستان خوب و اصیل که شما را در اوقات خوب و بد پشتیبانی کنند لازمه ی موفقیت است. حفظ این روابط و تقویت آنها سبب افزایش اعتماد به نفس خواهد بود. حتما سعی کنید یک شریک حمایتی داشته باشید.

شما از این طریق با حمایت و عشقی که دریافت می کنید. بهتر پله های ترقی را بالا می روید. مهم است از کسی که در این راه شما را یاری می کند سپاس گذار باشید. و از او قدردانی کنید .

مواظب سلامت روحی و جسمی خود باشید

یکی دیگر از ویژگی زنان موفق داشتن سلامت روحی و جسمی است. یک روش عالی برای دست یابی به این هدف ورزش و داشتن تحرک است. ورزش استرس را کم می کند و با افزایش ترشح اندورفین سبب افزایش انرژی می شود. دوبار در روز پیاده روی کوتاه ذهن شما را تازه می کند.

امروزه استفاده از تلفن همراه و رایانه سبب شده که خیلی درگیر فضای مجازی باشید. از ساعت 10 این ابزارآلات هوشمند را کنار بگذارید و فرصتی را برای خود و خانواده در نظر بگیرید. تا فکرتان آزاد شود و بتوانید در تنهایی خوب فکر کنید و بر اهدافتان متمرکز شوید .

به امور مالی خود توجه کنید

یکی دیگر از ویژگی زنان موفق توجه به مسائل مالی است اگر به امور مالی خود توجه داشته باشید رسیدن به موفقیت امکان پذیر می شود. با کنترل بودجه ی خود نه تنها اعتماد به نفس شما افزایش می یابد. بلکه می توانید به فرصت ها ی تحصیلی بیاندیشید.

بودجه بندی بسیار مهم است. اینکه پول شما از کجا می آید و چگونه هزینه می شود. و برآورد هزینه ها بسیار مهم است. چرا که با برآورد هزینه ها با کمبود بودجه مواجهه نخواهید شد. در این صورت هنگام خرید و یا اجاره ی آپارتمان حواستان را جمع می کنید که آنچه در توانتان نیست را نخرید و یا اجاره نکنید.

حتما هر ماه مقداری پول پس انداز کنید تا بتوانید به مسافرت بروید. و یا در مواقعی که اتفاق ناگواری افتاد شوکه نشوید. این گونه،  زندگی بدون استرس و موفقی را پیش روی خود خواهید داشت.

مقاله ی پیشنهادی: آیا زنان زیبا در شغل خود موفق تر هستند ؟

منبع: https://www.wikihow.com/Be-a-Successful-Young-Woman

1/5 - (1 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا