پوست

آیا می توانیم یک شبه جوش ها را از بین ببریم ؟

چگونه یک روزه از شر جوش صورت خلاص شویم ؟

از بین بردن کامل جوش ها یا بهبود آنها یک شبه امکان پذیر نیست. اما، مراقبت های خانگی مانند استفاده از یک کمپرسور یخ می تواند تورم و درد را کاهش دهد و باعث شود که جوش ها کمتر دیده شوند.درمان جوش‌ها و آکنه به زمان نیاز دارد. در افراد مختلف متفاوت است اما به طور کلی جوش ها ممکن است چند روز یا چند هفته طول بکشد تا به طور کامل بهبود یابد.درمان دقیق در خانه می تواند تورم و درد را کاهش دهد. برای از بین بردن جوش صورت در یک روز ما به شما روش هایی را یاد می دهیم تا تورم آن را کاهش دهید تا کمتر دیده شوند، پس با بانومگ همراه باشید.

چگونه تورم جوش را در یک شب کاهش دهیم

چگونه تورم جوش را در یک شب کاهش دهیم

آکادمی پوست آمریکا (AAD) توصیه می کند، برای از بین بردن جوش صورت در یک روز در خانه موارد زیر را انجام دهید:

 • پوست را به آرامی بشویید و با یک حوله تمیز خشک کنید.
 • تکه های یخ را در یک پارچه بپیچید و به مدت 5 تا 10 دقیقه روی جوش بمالید.
 • 10 دقیقه استراحت کنید و سپس 5 تا 10 دقیقه دیگر یخ بگذارید.
 • استفاده از محلولی که حداقل 2٪ بنزوئیل پراکسید داشته باشد.

انجام این مراحل قبل از خواب ممکن است به این معنی باشد که جوش ها تا صبح بهتر شوند و باعث از بین بردن جوش صورت در یک روز شود البته نه به صورت کامل فقط در حد بهبود قابل محسوس.

برای از بین بردن جوش صورت در یک روز هنگامی که جوش سرسفید تشکیل می شود،فرد می تواند از کمپرس گرم نیز استفاده کند به شکل مراحل زیر :

 • یک دستمال تمیز را در آب داغ خیس کنید.
 • به مدت 10 تا 15 دقیقه روی جوش بمالید.
 • این کار را 3 تا 4 بار در روز تکرار کنید.
درمان جوش صورت بخوانید

درمان های خانگی از بین بردن جوش صورت در یک روز

درمان های خانگی از بین بردن جوش صورت در یک روز

برخی از افراد ممکن است برای از بین بردن جوش صورت در یک روز بخواهند درمان های خانگی را امتحان کنند.

بسیاری از درمان‌های مکمل، مکمل‌ها و درمان‌های موضعی وجود دارد که مردم برای آکنه استفاده می‌کنند. برخی از درمان های خانگی که ممکن است در کاهش آکنه موثر باشند عبارتند از:

چای سبز

بر اساس یک منبع معتبر در سال 2016، استفاده از چای سبز به صورت موضعی ممکن است میزان متوسط جوش‌ها و جوش‌های پوستی را در افراد مبتلا به آکنه خفیف تا متوسط کاهش دهد. یک مطالعه نشان داد که چای سبز می تواند به طور قابل توجهی جوش های التهابی و غیر التهابی را در یک دوره 8 هفته ای کاهش دهد.

چای سبز یک ضد التهاب، یک آنتی اکسیدان و یک ضد میکروب است، بنابراین ممکن است از راه های مختلفی در برابر آکنه موثر باشد. افراد ممکن است چای سبز تازه را روی پوست بمالند، از محصولات مراقبت از پوست حاوی چای سبز استفاده کنند یا چای سبز بنوشند.

روغن درخت چای

روغن درخت چای یک درمان خانگی محبوب برای جوش صورت است. بر اساس بررسی منبع معتبر در سال 2016، چندین مطالعه نشان می دهد که این اسانس ضد میکروبی است و می تواند تعداد لکه ها را در افراد مبتلا به آکنه خفیف تا متوسط کاهش دهد

روغن کوپایبا

روغن کوپایبا یک ضد عفونی کننده و ضد التهاب سنتی است. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ژل موضعی روغن کوپایبا در برابر آکنه خفیف موثر است.

در یک مطالعه، شرکت کنندگان به مدت 21 روز از ژل کوپایبا استفاده کردند. محققان دریافتند که ژل از ایجاد جوش های جدید جلوگیری می کند و به بهبود جوش های موجود کمک می کند. ژل همچنین التهاب را کاهش داد.

مواد معدنی مانند خاک رس

خاک رس هایی که سرشار از مواد معدنی مانند کائولین هستند، اغلب در محصولات مراقبت از پوست برای آکنه وجود دارند. مطالعات روی خاک‌ها و گل‌های معدنی خاص نشان می‌دهد که آنها ممکن است خواص ضد باکتریایی داشته باشند.

به عنوان مثال، مطالعات آزمایشگاهی منبع معتبر نشان می دهد که گل سیاه دریای مرده می تواند از رشد Propionibacterium acnes، باکتری که می تواند باعث آکنه شود، جلوگیری کند. با این حال، دانشمندان باید تحقیقات بیشتری را انجام دهند تا تأیید کنند که مواد معدنی می توانند آکنه را در انسان درمان کنند.

درمان جوش های سرسیاه بخوانید

درمان پزشکی از بین بردن جوش صورت در یک روز

برای آکنه های مداوم، ممکن است فرد بخواهد درمان را با پزشک یا متخصص پوست در نظر بگیرد. درمان های متعددی وجود دارد که افراد می توانند امتحان کنند، از جمله موارد زیر:

 • اسید سالیسیلیک
 • بنزوئیل پراکسید
 • رتینوئیدها
 • آنتی بیوتیک های موضعی

درمان های موضعی می توانند التهاب را کاهش دهند، منافذ را باز کنند و تولید سبوم را کاهش دهند. همچنین می توانند از رشد باکتری ها جلوگیری کنند. با این حال، برای از بین بردن جوش صورت نیاز به زمان هست.
طبق AAD، ممکن است تا 4 ماه طول بکشد تا افراد بهبودی را ببینند، به خصوص در موارد شدید. آنها توصیه می کنند قبل از اینکه به سراغ چیز دیگری بروید حداقل 6 تا 8 هفته از محصولات جدید آکنه استفاده کنید.

اگر آکنه فرد نسبت به درمان موضعی مقاوم باشد، پزشک ممکن است به جای آن درمان خوراکی را تجویز کند. بسته به علت آکنه، رتینوئیدهای خوراکی، آنتی بیوتیک ها یا داروهای هورمونی مانند قرص های ضد بارداری ممکن است کمک کننده باشند.

آیا با خمیر دندان می توانیم از شر جوش ها خلاص شویم؟

بعضی از افراد می گویند برای از بین بردن جوش صورت در یک روز از خمیر دندان استفاده کنید. ولی این یک افسانه است که خمیر دندان به درمان آکنه کمک می کند. یکی از دلایل این امر این است که خمیردندان حاوی تریکلوزان است که برخی مطالعات ادعا می کنند که از تولید بیش از حد سبوم جلوگیری می کند

با این حال، سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) استفاده از تریکلوزان را در محصولاتی که مردم قبل از شستشو با آب استفاده می کنند، مانند خمیر دندان ممنوع کرده است. در نتیجه، خمیردندان‌ها دیگر حاوی موادی نیستند که بتوانند آکنه را کاهش دهند.

AAD استفاده از خمیر دندان را برای جوش ها توصیه نمی کند. آنها همچنین این نکات را می گویند:

 • شستشو: با شستشوی زیاد پاک کردن آکنه ممکن نیست و شستشوی شدید می تواند آکنه را بدتر کند. در عوض، متخصصان پوست شستن ملایم صورت را توصیه می کنند.
 • برنزه کردن: برنزه کردن آکنه را کاهش نمی دهد. برنزه کردن نیز به پوست آسیب می رساند و خطر ابتلا به ملانوم و سایر سرطان های پوست را افزایش می دهد.
 • کندن جوش : کندن جوش می تواند آکنه را بیشتر نمایان کند، زیرا باعث تحریک و التهاب می شود. همچنین می تواند منجر به زخم یا عفونت شود.

پیشگیری جوش صورت

در حالی که درمان‌های آکنه ممکن است به رفع جوش‌های موجود کمک کنند، همچنین مهم است که اقداماتی برای جلوگیری از جوش‌های جدید انجام دهید. دستورالعمل های AAD برای پیشگیری از ایجاد جوش جدید:

پوست را تمیز نگه دارید

صورت را دو بار در روز با آب ولرم و یک محصول پاک کننده ملایم و غیر ساینده تمیز کنید. همچنین پاکسازی پس از تعریق یا آرایش کردن،صورت را فراموش نکنید.

از محصولات مناسب استفاده کنید

پس از پاکسازی از محصولات مراقبتی و آرایشی غیر کومدون زا و غیر آکنه زا استفاده کنید. از محصولاتی استفاده کنید که از بسته شدن منافذ پوست جلوگیری می‌کنند. و اجازه نمی‌دهند منافذ از چربی و آلودگی پر شود. یک مرطوب کننده سبک و بدون الکل و SPF بر پایه مواد معدنی می تواند پوست را هیدراته نگه دارد و از آسیب اشعه ماوراء بنفش محافظت کند.

بهداشت فردی را رعایت کنید

از دست زدن به صورت خودداری کنید و چیزهایی را که با آن در تماس هستند، مانند ملحفه حداقل یک بار در هفته بشویید. ملحفه ها و روبالشی ها می توانند سلول های مرده و باکتری های پوست را جمع کنند که می توانند منافذ را مسدود کنند. همچنین باید اقلامی مانند برس آرایشی، پارچه های صورت و ماسک های صورت را به طور مرتب بشویید.

آکنه می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و آنچه برای یک فرد موثر است ممکن است برای دیگری موثر نباشد. اگر نکات زیر کمکی نکرد، یا آکنه مداوم یا شدید بود، بهتر است با پزشک مشورت کنید.

نتیجه گیری

افراد نمی توانند جوش ها را یک شبه از بین ببرند، اما مراقبت های خانگی می تواند تورم را کاهش دهد و ممکن است ظاهر جوش ها را بهبود بخشد. تمیز نگه داشتن ناحیه، استفاده از یخ و کمپرس گرم می تواند کمک کننده باشد.

انجام اقدامات پیشگیرانه ساده ممکن است اصلا از ایجاد جوش جلوگیری کند.

پرسش‌های متداول

آیا رعایت بهداشت پوست در کاهش یک شبه جوش‌ها موثر است؟

بله، رعایت بهداشت پوست، شامل تمیزی مناسب و استفاده از محصولات مناسب، به کاهش یک شبه جوش‌ها کمک می‌کند.

آیا تغییر فصل‌ها نیز می‌تواند به تغییر وضعیت پوست منجر شود؟

بله، تغییر فصل‌ها می‌تواند با تغییر شرایط هوا و تأثیر آن بر پوست، تغییر وضعیت پوست را به همراه داشته باشد.

آیا ورزش به وضعیت پوست کمک می‌کند؟

بله، ورزش منظم به بهبود گردش خون کمک می‌کند که می‌تواند باعث بهبود وضعیت پوست شود.

2. آیا تغذیه‌ی نامناسب می‌تواند در ایجاد جوش صورت تأثیر داشته باشد؟

بله، تغذیه‌ی نامناسب می‌تواند به افزایش ترشح چربی پوست و الودگی منجر شود . و بر ایجاد یک شبه جوش‌ها تأثیر گذار باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا