ازدواججنسی و زناشواییروانشناسیسبک زندگیهمسرداری

چند بار در هفته رابطه جنسی داشته باشیم؟

بهتر است چندوقت یکبار با شریک جنسی خود رابطه ی جنسی برقرار کنیم؟

آیا می دانید که چند بار در هفته رابطه جنسی داشته باشیم تا زندگی بهتری با شریک جنسی خود ایجاد کنیم ؟ صرف نظر از اینکه شما زن هستید یا مرد باید گفت رابطه ی جنسی یک معقوله ی پیچیده است. معمولا زوج های که در کنار هم زندگی می کنند و یا زوج های مسن تر کمتر تمایل به داشتن رابطه ی جنسی منظم نشان می دهند که البته خود آنها اغلب این موضوع را قبول نمی کنند.

تحقیقات نشان داده است که زوج هایی که حداقل دوبار در هفته رابطه ی جنسی دارند نسبت به هم نوعان خود زندگی شادتری دارند . با این وجود این رقم برای تمام زوج ها صدق نمی کند و میزان دفعات رابطه ی جنسی بستگی به خود زوجین دارد.

زوجین باید چند بار در هفته رابطه جنسی داشته باشند ؟

کارشناسان معتقد هستند که یک بار در هفته یک قاعده ی متعارف است. البته این آمار بسته به سن زوجین قابل تغییر است. افراد 40 تا 50 سال معمولا یکبار در هفته رابطه دارند ولی افراد 20 تا 30 سال دوبار یا بیشتر رابطه ی جنسی برقرار می کنند.

با این حال ، دکتر پیتر کاناریس روانشناس بالینی و درمانگر جنسی مستقر در اسمیت تاون، نیویورک . معتقد است که معیار مشخصی برای میزان دفعات رابطه ی جنسی برای زوجین تعریف نشده است. و زوجین نباید براین آمار  ارقام تکیه کنند. او زوج هایی را در هر بخش از طیف جنسی دیده است و مورد بررسی قرار داده است. مثلا زوج هایی که رابطه ی جنسی ندارند یا به ندرت این کار را انجام می دهند و کسانی که 12 تا 14 بار در هفته رابطه ی جنسی برقرار می کنند.

او همچنین بیان داشت که آنچه حائض اهمیت است رضایت جنسی زوجین است. رضایت جنسی در زوجین مختلف متفاوت است. یعنی این موضوع کاملا به زوجین بستگی دارد که چند بار درهفته به رضایت جنسی می رسند.پس حس رضایتمندی جنسی از اینکه چندبار در هفته رابطه ی جنسی داشته باشیم اهمیت بیشتری دارد.

چند بار در هفته رابطه جنسی داشته باشیم
چند بار در هفته رابطه جنسی داشته باشیم تا حس رضایتنمدی جنسی داشته باشیم

آیا باید برای رابطه ی جنسی خود برنامه ریزی داشته باشیم؟

محققان معتقد هستند که رابطه ی جنسی باید از پیش برنامه ریزی شود. به خصوص در افرادی که بچه دار هستند برنامه ریزی واقعا مفید است. اگر برنامه ریزی برای رابطه ی جنسی خود نداشته باشید، اغلب رابطه ی جنسی نخواهید داشت. بنابراین شما با برنامه ریزی برای رابطه ی خود از پیش خود را برای آن آماده خواهید کرد. او اشاره می کند که برنامه ریزی برای رابطه ی جنسی سبب می شود رابطه ی پر از هیجان و لذت بخشی را تجربه کنید.

این یکی از رایج ترین مشکلاتی است که کاناریس در زمینه کاری خود تجربه می کند. او می گوید این مشکلی است که حتی موفق ترین زوج ها را نیز درگیر کرده است. او می گوید زمانی که یکی از زوجین تمایل بیشتری برای رابطه ی جنسی نشان دهد، طرف مقابل احساس عدم اعتماد به نفس خواهد کرد. این گونه صمیمیت از بین می رود. شریک جنسی شما احساس ناامنی و خالی بودن می کند.

او به زوج ها توصیه می کند که در صورت نارضایتی جنسی و یا احساس بد حتما با زوج خود به طور شفاف گفت و گو کنند.

او می گوید: “بر اساس تجربه من ، شما می توانید زوج هایی را پیدا کنید که در مورد پرداخت وام مسکن ، مراقبت از بچه ها و سایر مسائل بسیار خوب صحبت می کنند. اما ممکن است در مسائل مربوط به رابطه ی جنسی بسیار خجالتی باشند. او می گوید که باید در رابطه ی جنسی خود قاطعیت داشته باشید. و اختیار زندگی جنسی خود را به دست بگیرید.

چگونه می توانیم شریک جنسی خود را راضی کنیم؟

دی ویلرز خاطر نشان کرد که راه های بسیاری برای برقرای رابطه ی جنسی لذت بخش وجود دارد.این راهکارها می تواند نفوذی یا غیر نفوذی باشد. درمیان زوج هایی که 60،70 و یا در 80 سالگی به سر میبرند راهکارهای غیرنفوذی لذت بخش تر است. ین امر در زوج های دگر جنس گرا یا همجنس گرا بیشتر دیده می شود. این زوج ها از راه های غیر دخولی استفاده می کنند.

باید با شریک جنسی خود صادق باشید و قاطعانه در مورد روش جنسی مورد علاقه تان گفت وگو کنید. به این ترتیب بیشترین میزان رضایتمندی در شما ایجاد می شود.

زندگی در عصر مدرن به علت وجود استرس های بسیار با اعصار قبل متفاوت است. این استرس ها اثر منفی بر رابطه ی جنسی می گذارد و تمایلات افراد را کم می کند. شما باید در ایجاد یک بستر سالم و لذت بخش زندگی خود ر مدیریت کنید.

عوامل دیگری که در رابطه ی جنسی افراد نقش دارد

مصرف برخی داروهای ضد افسردگی تاثیر منفی در میل جنسی دارد.محیطی که در آن با شریک خود رابطه دارید تاثیر مستقیم در تمایلات جنسی شما دارد. اگر اتاق بچه ها به اتاق خواب شما نزدیک باشد،قطعا میل جنسی شما رو به زوال خواهد گذاشت.

استفاده ی زیاد از تلفن همراه نیز تاثیر منفی در رابطه ی جنسی با شریکتان می شود.

چه زمانی به متخصص مراجعه کنم؟

زمانی که گفت وگوی شما با شریک جنسی تان بی ثمر باشد بهتر است به یک درمانگر جنسی مراجعه کنید. معمولا زوجین در این رابطه مقاومت می کنند و حالت تدافعی به خود می گیرند.اما اگر شریک خود را برای مراجعه مجاب کنید قطعا نتیجه بخش خواهد بود. یک غریبه از بیرون اگر متخصص باشد بهتر مشکل شما را حل خواهد کرد. یک درمان گر می تواند به ما کمک کند تا بدانیم چند بار در هفته رابطه ی جنسی داشته باشیم.

رابطه ی جنسی منظم چه تاثیراتی برسلامتی ما دارد؟

به گفته ی محققان، رابطه ی جنسی منظم در تنظیم خواب شما بسیار موثر است.مردانی که رابطه ی جنسی منظم دارند کمتر به بیماری های قلبی ، عروقی و پروستات مبتلا می شوند.

در حین رابطه ی جنسی هورمون اندوروفین ترشح می شود که سبب احساس نزدیکی با شریک جنسی می شود. رابطه ی جنسی سبب بالا رفتن احساس خوشبختی می شود. و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

 

مقاله ی پیشنهادی :تاثیر رابطه جنسی بر بدن و احساسات شما

منبع:https://www.usatoday.com/story/news/health/2020/02/07/how-much-sex-should-couples-have/4680968002/

اگر این مقاله برای شما مفید بود امتیاز دهید
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا