دکوراسیوندنیای مدسبک زندگی

دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی ( اتاق نشیمن)

نکاتی که برای دیزاین داخلی اتاق پذیرایی باید بدانید

بعد از اتاق خواب، شما بیشترین وقت خود را در اتاق نشیمن در کنار خانواده می گذرانید. در این مقاله می خواهیم با دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی و طراحی داخلی اتاق پذیرایی بیشتر آشنا شویم.  اتاق پذیرایی اتاقی است که دیزاین آن بیشتر از بقیه ی فضاها به چشم می آید.

یک اتاق نشیمن اغلب اولین اتاقی است که ما تزئین می کنیم و اولین اتاق است که در طول یک مهمانی به مهمانان جدید نشان می دهیم. و اتاقی که مهمان ها را محو خود می کند اتاق نشیمن است.

دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی
دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی و دیزاین اتاق نشیمن

 

در هنگام طراحی اتاق نشیمن باید به چند اصل اساسی توجه کنید. با رعایت این اصول به اتاق رویایی خود دست پیدا می کنید. این که آیا شما از ابتدا شروع کرده اید یا آماده تغییر اتاق نشیمن هستید. این نکات مهم در دکوراسیون شما را هنگام طراحی و ایجاد یک اتاق نشیمن زیبا و کاربردی راهنمایی می کنند.

استفاده از مبلمان متناسب

مهم است که در دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی به مبلمان توجه ویژه کنید. از مهمترین وسایلی که در اتاق نشمن دیده می شوند که حائز اهمیت ویژه هستند مبلمان است. شاید اولین چیزی که یک مهمان در نگاه اول به آن توجه می کند مبلمان اتاق نشیمن است.  تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن یک فرصت عالی برای فهمیدن آنچه برای شما مهم است می باشد.

اگر شما اهل چیزهای پر زرق و برق هستید و بودجه ی کافی دارید. برای اتاق نشیمن خود از مبلمان استیل گران و لاکچری استفاده خواهید کرد. اگر مدت هاست که از صندلی های قدیمی استفاده می کنید که چند دهه از عمر آنها گذشته دیگر وقتش شده که آن ها را دور بریزید.

مبلمان مناسب، چه از نظر اندازه و چه از نظر سبک، هم می تواند اتاق پذیرایی شما را خاص کند و هم خیلی تکراری و معمولی.

دیزاین داخلی اتاق پذیرایی

یک نقطه ی کانونی برای اتاق پذیرایی درست کنید

نقطه ی کانونی جایی است که وقتی وارد اتاق پذیرایی خود می شوید چشمتان به آن می افتد. نقطه کانونی مثل شومینه و پیانو. وجود یک نقطه ی کانونی در دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی بسیار مهم است.

اگر نقطه کانونی طبیعی مانند شومینه یا پیانو ندارید. می توانید از  یک آینه بزرگ یا  آثار هنری فوق العاده بزرگ استفاده کنید. پس از تصمیم گیری در مورد نقطه کانونی خود ، اتاق اطراف آن را برای احساس منسجم تزئین کنید. فقط مطمئن باشید که به حال و هوایی که نقطه کانونی شما نشان می دهد توجه کنید. به عنوان مثال ، اگر شومینه زیبایی دارید ، یک تغییر سریع می تواند کل ظاهر فضای زندگی شما را تغییر داده و احساس تازه و به روز را به شما اضافه کند.

از پالت رنگی مورد علاقه ی خود استفاده کنید

برای رنگ دیوارها در اتاق نشیمن می توانید از رنگ مورد علاقه ی خود استفاده کنید. یا اینکه می توانید از چندین رنگ به طور هم زمان استفاده کنید. و هر دیوار را به یک رنگ درآورید. اتاق نشیمن با رنگ زرد خردلی ، سیاه و سفید.  رنگ بندی شما یک ویژگی کلیدی در پرورش زیبایی یکپارچه اتاق نشیمن است.

می توانید ترکیبی از رنگ ها از تیره به سمت روشن استفاده کنید. مثلا  یک پایه ی سفید و سیاه شروع می شود یک دیوار سیاه بعد طوسی ، زرد ، خردلی و خنثی به آن اضافه می کند تا ظاهر را هماهنگ نگه دارد.

در نظر گرفتن یک پالت رنگ و در کنار هم قرار دادن هر قطعه از اتاق نشیمن خود، راهی آسان برای تمیز و زیبا جلوه دادن آن است.

دیزاین داخلی اتاق نشیمن
دیزاین داخلی اتاق نشیمن

بین زیبایی و کاربردی بودن تعادل برقرار کنید

در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن به برقراری تعادل توجه کنید. خوب است که اتاق نشیمن شما علاوه بر زیبا بودن راحت و کاربردی باشد. این خوب نیست که بخواهید فضایی خیره کننده داشته باشید اما در آن راحت نباشید . در طراحی داخلی اتاق پذیرایی کاربردی بودن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

این مهم است که اطمینان حاصل کنید که اتاق شما نه تنها برای سلیقه ی شما بلکه برای سبک زندگی شما نیز کار می کند. اگر به فضای اضافی احتیاج دارید، حتما به دنبال جایی برای قرار دادن وسایل اضافی باشید. تا فضای خانه بزرگ تر شود تا درآن راحت باشید. مثلا  یک کاناپه ی فوق العاده شیک ممکن است توجه را همه را به جلب کند، اما اگر راحت نباشد چه فایده ای دارد؟

به نور پردازی اتاق نشیمن توجه کنید

در طراحی تمام خانه نورپردازی از اهمیت ویژه ای برخورداراست. نور است که جلوه ی خانه ی شما را بیشتر می کند.  ما ترکیبی از انواع مختلف نور را پیشنهاد می کنیم . می توانید از انواع چراغ ها روی دیوار و سقف استفاده کنید. پس در دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی نور مسئله ی مهمی است.

البته که اگر در اتاق نشیمن پنجره های بزرگ وجود داشته باشد که نور طبیعی وارد اتاق شود بهتر است. ولی در صورت نبودن پنجره های بزرگ می توانید از لوستر و لامپ های پر نور استفاده کنید.  وقتی تصمیم گرفتید که به چه چیزی نیاز دارید، می توانید روی یافتن منابع نوری که با دکوراسیون شما ترکیب می شود تمرکز کنید. لوستر هایی که کلاسیک یا پر از زرق و برق هستند همه بسته به سایر دکوراسیون خانه دارد.

اتاق نشیمن خود را به یک نمایشگاه تبدیل نکنید

اگر در طراحی اتاق پذیرایی خود از وسایل شلوغ و پر از رنگ استفاده کنید. تبدیل به یک نمایشگاه می شود. یک اتاق نشیمن رنگارنگ  بیشتر شبیه فروشگاه است تا یک خانه.

استفاده کردن از وسایل دکوری زیاد و یا اینکه تعداد زیادی تابلوی نقاشی سبب شلوغی و هرج و مرج در اتاق نشیمن می شود. به هارمونی و یکپارچگی توجه کنید تا هم اتاق پذیرایی زیبا و هم کاربردی داشته باشید. که بتوانید با آرامش در آن تلویزیون تماشا کنید.

دکور اتاق نشیمن
دکور اتاق نشیمن

مقاله ی پیشنهادی: دکوراسیون داخلی منزل

منبع: https://www.thespruce.com/living-room-decorating-1977227

4.9/5 - (20 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا