دکوراسیوندنیای مد

بهترین روش نصب پرده در خانه

نکاتی در مورد انواع پرده ها و چگونگی نصب آنها

پرده ها مانند لباس خانه هستند. همان طور که لباس به شما جلوه می دهد. پرده به خانه جلوه ی ویژه ای می دهد. خانه بدون پرده ناقص به نظر می رسد. و علاوه بر مزایای تزئینی، پرده‌ها و سایه بان ها چندین ویژگی کاربردی را نیز ارائه می‌دهند. اگر در مورد بهترین روش نصب پرده در خانه و نحوه ی نصب پرده کنجکاو  هستید مقاله ی امروز را مطالعه کنید.

با استفاده از طول مناسب و تکنیک‌های نصب مناسب، پنجره‌ها می‌توانند حریم خصوصی را برای شما ایجاد کنند. پرده ها از دکوراسیون مورد علاقه ی شما محافظت می کنند. و از ورود بیش از حد نور جلوگیری می کنند.

طراح پرده باید یک شخص حرفه ای باشد تا پرده ی شما با دکوراسیون شما منطبق باشد.  چند نکته اساسی وجود دارد که باید قبل از آویزان کردن پرده ها و سایه بان ها در خانه ی خود بدانید. از قوانین اندازه گیری طول گرفته تا پایه های داخلی و خارجی. با این حال، هر پنجره متفاوت است، و طراحی پرده ی آن نیز متفاوت خواهد بود.

اجازه دهید نور وارد شود

بهترین روش نصب پرده در خانه روشی است که اجازه دهد نور به اندازه ی کافی وارد خانه شود. در انتخاب پارچه ی پرده سعی کنید پارچه‌های شفاف را انتخاب کنید تا نور به داخل وارد شود. که ظاهری طبیعی و شاداب ایجادمی کند. می توانید از پارچه های کتان اعلا استفاده کنید. از سوی دیگر، پارچه‌های سنگین‌تر مانند مخمل گزینه بهتری برای حفظ حریم خصوصی هستند. می توانیداین دو را در یک پرده به شکل لایه‌ای ترکیب کنید تا هر دو گزینه در فضای شما استفاده شود.

پرده های ضخیم گزینه ی خوبی برای  عایق کاری در آب و هوای سردتر یا ساختمان های قدیمی هستند. که از ورود گردو غبار نیز ممانعت می کنند.

بهترین روش نصب پرده ورود نور به اندازه ی کافی است

پانل ها را جدا کنید

می توانید برای هر پنجره پرده ی مجزا نصب کنید که مزایای خودش را دارد . به این شکل عایق بندی بهتر صورت می گیرد.می توانید طول کلی را اندازه بگیرید تا مطمئن شوید که هر پانل می تواند یک پنجره ی کامل را بپوشاند. وقتی بیرون تاریک است و چراغ‌های خانه روشن هستند، می‌خواهید پرده‌هایتان را کاملاً بببندید تا از حفظ حریم خصوصی اطمینان حاصل کنید.

از پرده های رومن شید استفاده کنید

زمانی که نمی توانید از پرده های بلند که از سقف تا کف آویزان می شوند استفاده کنید. بهترین گزینه پرده ی رومن شید است. اگر پنجره‌های شما بالای سینک آشپزخانه، بالای پیشخوان حمام یا وان حمام یا پشت رادیاتور قرار دارند. چاره ای جز نصب این پرده ها نیست. هم زیبا هستند هم بسیار کارآمد.

پرده های رومی لطیف و زیبا هستند و اتاق شمارا شیک و خاص می کنند.

نحوه ی نصب پرده در خانه
نحوه ی نصب پرده در خانه

پرده های خود را با دیوارهای خود مطابقت دهید

طراحان مینیمالیستی از پرده‌هایی که همرنگ دیوارها هستند استفاده می کنند. با انتخاب متریال پرده ای که با رنگ  اتاق شما مطابقت دارد. پرده ی شما بهتر با دکوراسیون اتاق مطابقت می کند. و هارمونی پیدا می کند.  در اینجا میله پرده با یک پایه بیرونی در اطراف قاب پنجره طراحی شده است تا نور بیشتری وارد کند و پنجره را بزرگتر نشان دهد.

از چوب پرده های مخفی استفاده کنید

بهترین روش نصب پرده حالتی است که چوب پرده دیده نشود.  بهترین حالت برای دکوراسیون پرده ی شما استفاده از چوب پرده های مخفی است که معمولا زیر دیوار مخفی می شوند و جلوه ی ویژه و شیکی به پرده ی شما می دهد.

نحوه ی نصب پرده در خانه
نحوه ی نصب پرده در خانه

از پرده ها به عنوان دیوار استفاده کنید

هنگام در نظر گرفتن پرده، فراتر از پنجره های بیرونی فکر کنید. گاهی پنجره ی شما  می توانند به عنوان جداکننده فضا عمل کنند. از پرده ها برای جدا کردن دو اتاق یا برای تعریف مناطق جداگانه در یک آپارتمان استفاده کنید.

زیر پرده ای استفاده کنید

از یک جنس خوب برای زیر پرده ای خود استفاده کنید. زیر پرده ای باید سفید انتخاب شوند تا هم کثیفی آن معلوم شود. هم بهتر می تواند طرح پرده ی اصلی را نمایان کند. بیشتر پرده ها بدون زیر پرده ای جلوه پیدا نمی کنند.

از پرده های طرح دار مناسب استفاده کنید

اگر می خواهید از پرده های طرح دار استفاده کنید باید عرض و طول زیادی داشته باشد تا طرح به طور کامل مشخص باشد و کل قاب پنجره را بپوشاند. و هنگام باز شدن پنجره نامرتب به نظر نرسد. از آنجایی که شما با چاپ‌های حداکثری کار می‌کنید، گسترش بصری فضای اطراف پنجره‌ها به تمیزی و مطبوع بودن چیزها کمک می‌کند.

نحوه ی نصب پرده در خانه
نحوه ی نصب پرده ی طرح دار در خانه

پرده چند سانتی متر روی زمین بیافتد

برای داشتن ظاهری لاکچری و زیبا پرده‌های خود را در ارتفاعی آویزان کنید که به آنها اجازه دهد دو تا سه سانتی متر روی زمین قرار بگیرند. این گونه  جلوه ای زیبا و خاص به اتاق شما می دهد.

از سوی دیگر، اگر ترجیح می دهید به توصیه های متخصص پایبند باشید. طراحان داخلی توصیه می کنند پرده های خود را بیش از یک سانتی متر از زمین آویزان نکنید. پرده هایی که بالاتر از سطح زمین قرار می گیرند فضای اتاق را کوچک تر نشان می دهند. و البته جلوه ی زیبایی هم ندارند.

نصب پرده ی بلند در خانه
نصب پرده ی بلند در خانه

مقاله ی پیشنهادی: دکوراسیون داخلی منزل

منبع: https://www.mydomaine.com/curtains-shades-rules

5/5 - (5 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا