دکوراسیوندنیای مدسبک زندگی

محبوب ترین سبک های آشپزخانه

زیباترین مدل های چیدمان آشپزخانه

برای مشاهده ی محبوب ترین سبک های آشپزخانه و زیباترین طرح های چیدمان آشپزخانه مقاله ی امروز را مطالعه کنید. از دورانی که آشپزخانه ها فضای کاری دلهره آور بودند و پشت درهای بسته پنهان می شدند، مدت ها گذشته است.

اندرو سووالسکی، طراح داخلی مستقر در نیویورک، می‌گوید: «امروزه آشپزخانه واقعاً کانون توجه خانه است. “یک طراحی عالی در آشپزخانه می تواند بقیه ی خانه را تحت تاثیر قرار هد.”

امروزه سازندگان و طراحان برای داشتن آشپزخانه های متنوع و زیبا از کابینت ها، کانترها و سایر وسایل در سبک های متنوع استفاده می کنند. از دنیای قدیم گرفته تا مدرن، سبک شیک شهری تا دنج روستایی، طرح های متنوع ارائه می دهند. و گزینه های شما محدود به آنچه در نمایشگاه های آشپزخانه می بینید نیست.

 

سبک دنج روستایی

در این سبک، آشپزخانه جذاب و پیچیده است و به گونه ای طراحی شده است که شلوغی را به حداقل می رساند. سطوح انعکاسی و مواد با تکنولوژی بالا  و چوب های عجیب و غریب بدون زواید یا پارچه، حس لوکسی را به آن اضافه می کنند.

صندلی های نمادین اواسط قرن، از جمله چهارپایه ها و صندلی های راک اغلب برای ظاهری کلاسیک و مدرن انتخاب می شوند. صندلی های ساخته شده از لوسیت و چوب های بسیار صیقلی اغلب برای تفسیر فعلی سبک انتخاب می شوند.

محبوب ترین سبک های آشپزخانه
محبوب ترین سبک های آشپزخانه مدل روستایی

آشپزخانه ی کلبه ای

در طرح کلبه چه فضا بزرگ باشد و چه کوچک، آشپزخانه‌های کلبه‌ای به گونه‌ای طراحی شده‌اند که احساس راحتی و محصور کنندگی به شما می دهند.

آشپزخانه‌های کلبه‌ای با رنگ‌های خانگی خاص شان همیشه در نوع خود بی‌نظیر هستند. و به‌عنوان پس‌زمینه‌ای عالی برای هنرهای بی‌نظیر و کلکسیون‌ها عمل می‌کنند. این سبک به شما این امکان را می دهد که آخر هفته خود را به لذت های روزمره تبدیل کنید.

زیباترین طرح های آشپزخانه
زیباترین طرح های آشپزخانه طرح کلبه

 سبک مدرن و امروزی

در این سبک از طراحی آشپزخانه از ترکیبی از وسایل جدید و قدیمی استفاده می شود. آشپزخانه های امروزی فضای زیادی برای کار و تعامل میان میزبانان و مهمانان دارند. تجهیزات آشپزی در این سبک کاملا مدرن همراه با صندلی های راحت و بادوام و فضای باز است. که کاملاً برای زندگی در قرن بیست و یکم مناسب است.

محبوب ترین سبک های آشپزخانه
سبک های آشپزخانه سبک مدرن

سبک مدیترانه ای

رنگ ها روشن و آشپزخانه آفتاب گیر است. سطوح زیبایی خاصی دارند.  فضای آن عاشقانه ی محض است. برای تکرار فضای مدیترانه‌ای در هر کجا، به دنبال کابینت‌های چوبی با رنگ گرم و لوازم جانبی سرامیکی دست‌ساز باشید. بافت‌های ناهموار، گلدان‌های مسی و صندلی‌های راش نیز از ویژگی های آشپزخانه ی مدیترانه ای است.

محبوب ترین مدل های آشپزخانه
مدل مدیترانه ای

سبک ساحلی

یکی از زیباترین طرح های چیدمان آشپزخانه سبک ساحلی است. سبک این آشپزخانه ها به گونه ای است که گویا در ساحل زندگی می کنید. وقتی قدم در آشپزخانه می گذارید گویا قدم روی ماسه ها می گذارید. حس یک تعطیلات در ساحل را تجربه می کنید.

صندلی ها از علف دریایی و حصیر معمولی، راحت و ساحلی طراحی شده اند. پارچه‌ها و کف‌پوش‌هایی همگی با دوام در مقابل رطوبت و خیسی طراحی شده‌اند. پنجره‌ها بزرگ هستند تا حداکثر نور خورشید را به داخل هدایت کنند.

قشنگ ترین طرح های آشپزخانه
قشنگ ترین طرح های آشپزخانه طرح ساحلی

سبک سنتی

در این سبک صندلی ها با روکش‌های چوبی تیره با حکاکی‌ها و جزئیات زیاد طراحی می شوند. میزها با لبه‌های اوجی و کف‌ پوش ها سنگی یا چوبی هستند.

آشپزخانه ی سنتی پس‌زمینه‌ای عالی برای زندگی‌ای است که بر خانواده، دوستان و تعطیلات متمرکز است. اما ظاهر تمیز و راحت آن در 365 روز سال احساس می شود.

درب ها شیشه ای هستند. کاشی‌های سفید ظاهری تمیز ایجاد می کنند. و به بازتاب نور کمک می‌کنند، و نورپردازی‌های هنری یا قدیمی جلوه‌های ویژه‌ای به این مدل آشپزخانه ها می‌دهند.

محبوب ترین مدل های آشپزخانه
محبوب ترین مدل های آشپزخانه مدل سنتی

مقاله ی پیشنهادی: دکوراسیون داخلی آشپزخانه

منبع: https://www.hgtv.com/design/remodel/kitchen-remodel/top-kitchen-design-styles

اگر این مقاله برای شما مفید بود امتیاز دهید
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا