دکوراسیوندنیای مدسبک زندگی

محبوب ترین سبک های اتاق نشیمن

زیباترین مدل های اتاق پذیرایی

در این مقاله می خواهیم با محبوب ترین سبک های اتاق نشیمن و زیباترین مدل های اتاق پذیرایی آشنا شویم. اتاق نشیمن محل پذیرایی از میهمانان است بنابراین دکوراسیون آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نوع مبلمان، فضا و وسایلی را که باید در اتاق نشیمن خود قرار دهید در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید، دکوری هایی وجود دارند که ممکن است زیبا به نظر برسند، اما با طراحی اتاق نشیمن شما مطابقت نداشته باشند. و در جای خود قرار  نگیرند، یا بدتر از آن، حواس پرتی ایجاد کنند.

با در نظر گرفتن همه ی اینها، برنامه ریزی بدون اجرای آن انتزاعی باقی می ماند. توصیه می شود تا حد امکان به برنامه پایبند باشید و از تغییرات اجتناب کنید. مگر در موارد ضروری. این ممکن است کل طراحی را تغییر دهد و ممکن است نتیجه متفاوتی داشته باشد.

محبوب ترین سبک های اتاق نشیمن و زیباترین مدل های اتاق پذیرایی

 

در زیر با زیباترین مدل های اتاق پذیرایی آشنا می شویم.

 سبک سنتی

طراحی سنتی یکی از بهترین مدل های اتاق پذیرایی است که غرق در ظرافت و پیچیدگی است. ظاهر اتاق های سنتی بر اساس مفاهیم مربوط به قرن 18 و 19 ساخته شده است. اثاثیه در این سبک، قطعات چوبی با ظرافت و شلوغی طراحی شده  است. تزئینات باید پیچیده و فانتزی باشند.

اثاثیه باید ظریف و با عناصر چوبی ماهرانه ساخته شده باشند. از زوایای تند و تیز باید اجتناب کرد.

مهم است که ظاهر زیبای قرن هجدهم را متعادل کنید و در عین حال از گرفتگی و به هم ریختگی بیش از حد خودداری کنید. خود اتاق ها باید حس متعادلی داشته باشند. بدون اینکه در هر دو طرف وسایل اضافی قرار گرفته باشد.

رنگ ها در طرح سنتی باید غنی و گرم باشند. از تأثیر کل استقبال می شود. با تکیه بر کناره های دنج. می توانید از یک یا دو رنگ تیره استفاده کنید. تا جلوه ای دراماتیک ایجاد کند.

قالب های پیچیده و صفحات چوبی اریب دار اغلب در این سبک دیده می شوند.

جدای از آن، یک مبل بسیار مجلل، بالش های نرم و لطیف، تزئینات دیواری با قاب و پرده های پارچه ای ظریف را نیز می توان در فضای داخلی به سبک سنتی یافت.

محبوب ترین سبک های اتاق نشیمن
محبوب ترین سبک های اتاق نشیمن سبک سنتی

سبک معاصر

 

یکی از بهترین مدل های اتاق پذیرایی سبک معاصر است.طرح های معاصر اغلب با طرح های مدرن اشتباه گرفته می شوند. اینها طرح هایی هستند که در حال حاضر ایجاد شده اند اما دستخوش تغییرات خواهند شد. از این رو، معاصر همیشه در حال تغییر و انعطاف پذیر است. اینها می توانند ترکیبی از انواع طرح های سنتی، مدرن یا روستایی باشند.

بنابراین طرح های معاصر برای زمان حال است با کمی تغییرات و انعطاف پذیری. در این سبک از رنگ های روشن تر استفاده می شود. استفاده از رنگ های روشن در تمام مبلمان ، پرده ، کف پوش و سایر وسایل دیده می شود. پنجره ها عریض و فضاها بسیار باز و خلوت است. کابینت ها و انباری ها اغلب توکار استفاده می شود. بدون کنده کاری و ساده .

کف‌های چوبی ، دیوارهای مرمری و فضای گرم و رنگی، ظاهری معاصر را ایجاد می‌کنند. میز وسط ساده و ساخته شده از شیشه است .مبل پارچه ای ساده با بالش های بنفش کوسنی از جمله نکات معاصر در این طرح است.

زیباترین طرح های اتاق پذیرایی
زیباترین طرح های اتاق پذیرایی سبک معاصر

سبک  مدرن

اغلب اوقات، طراحی مدرن با طراحی معاصر اشتباه گرفته می شود، که در واقع اینطور نیست. طراحی مدرن در قرن نوزدهم ایجاد شد و به دلیل طراحی ساده و در عین حال عمیق بسیار شناخته شده است.

طراحی مدرن ثابت است در حالیکه طرح‌های معاصر همیشه در حال تغییر هستند و ایده‌هایی را از طرح‌های مدرن یا سنتی به عاریت گرفته‌اند. با این وجود، امروزه طراحی های مدرن هنوز هم بهتر و مد روز به نظر می رسند.

طراحی مدرن نامرتب و ساده است و به خوبی با حساسیت مینیمالیستی همراه است. پالت رنگی می تواند بسیار زیاد باشد. مهمتر از همه، رنگ های سفید و روشن باید به عنوان پایه عمل کنند. تقریباً می توانید رنگ سفید را با هر چیزی تضاد کنید. در یک پایه تک رنگ، می توانید یک رنگ دراماتیک را به عنوان رنگ برجسته اضافه کنید و به خوبی با یک طراحی مدرن هماهنگ شوید.

در اینجا چند عنصر وجود دارد که مدرن را از سایر طراحی ها جدا می کند: خطوط مستقیم ، کاشی های بزرگ با لبه های اصلاح شده، کف چوبی ماسه‌کاری شده که دانه‌بندی را به حداقل می‌رساند، قفسه های دیواری و قفسه های بیرون کش ، پلان طبقه باز با دیوارهای کم، فقدان قالب هایی که پنجره ها، درها و دیوارها را اصلاح می کند، استفاده از فلز، رنگ بندی پررنگب، دون درهم و برهمی، بدون گلدان، بدون بالش و فرش.

قشنگ ترین طرح های اتاق نشیمن
قشنگ ترین طرح های اتاق نشیمن سبک مدرن

سبک کلبه ای

این سبک پیرو قوانین خاصی نیست. سبک کلبه ای آرام  است .چیزهای موجود در فضای کلبه ساده و ناقص هستند. در این سبک از خودنمایی بپرهیزید.

قطعات قدیمی که با قطعات جدیدتر مخلوط شده اند می توانند ترکیب خوبی از جذابیت خانگی و روح پر جنب و جوش را ارائه دهند. بهترین رنگ برای این سبک روشن  است. رنگ سفید همیشه کلاسیک است . می توانید از طرح های گل دار استفاده کنید.

اغلب خانه های کلبه ای کوچک هستند.  اما فضایی دلپذیر و آرامش بخش دارند. چیزی که در مورد آن خوب است این است که صمیمی است. دارای چند گوشه و طاقچه  است. تم بیشتر به ظاهر قدیمی است.

محبوب ترین سبک اتاق نشیمن سبک کلبه ای
محبوب ترین سبک اتاق نشیمن سبک کلبه ای

سبک مدیترانه ای

یکی ازمحبوب ترین سبک های اتاق نشیمنسبک مدیترانه است.  سبک مدیترانه ای سبکی سبک و بادی است که به سبک زندگی در ساحل و اقیانوس تنظیم شده است. این طرح باید حس غوطه ور شدن در آفتاب همراه با هوای خنک داشته باشد. رنگ ها باید روشن، دلپذیر و همچنین آرام و نه خیلی دراماتیک باشند.

کف کاشی و دیوارهای بافت دار در طراحی مدیترانه ای پیدا می کنید. پنجره‌های بزرگ و باز هستند و نور طبیعی را به داخل می آورند. ترکیبی از رنگ های خاکی با رنگ های روشن نشان دهنده ی سبک مدیترانه ای است.

یک کف سفالی گرم در مقابل یک دیوار گچی سفید ، ظاهر مدیترانه‌ای است. رنگ های طلایی، زنگ زده و زردهای غبارآلود همگی در این سبک مورد استقبال قرار می گیرند. سعی کنید آسمان و دریا را به سبک خود منعکس کنید. جایی که امواج به شن و ماسه برخورد می کنند و خورشید در آسمان آبی نفوذ می کند. سفال های گرم و زرد کم رنگ را در برابر آبی غبارآلود قرار دهید.

قشنگ ترین طرح اتاق پذیرایی
قشنگ ترین طرح اتاق پذیرایی سبک مدیترانه ای

آسیایی

یکی دیگر از محبوب ترین سبک های اتاق نشیمن سبک آسیایی است. اگر به دنبال احساس شرقی هستید و عاشق  تعادل، آرامش و نظم هستید. طراحی آسیایی عالی است. این سبک با فضاهای تمیز و مرتب، با ظاهری منسجم و متعادل مشخص شده است. همه قطعات باید با هم هماهنگ باشند.

رنگ‌ها در طراحی آسیایی باید روشن و مطبوع باشند که در تضاد با کمی دراماتیک باشند. کرم ، برنز، نارنجی و زرد را در نظر بگیرید که همگی با رنگ های مشکی و قرمز پررنگ تراشیده شده اند. اثاثیه باید پایین باشند. هرچه پایین تر از زمین باشد بهتر است.

اتاق نشیمن های روی زمین و همچنین میزهای بسیار کم چیدمان در این طرح محبوب هستند. در سبک‌های الهام‌گرفته از چینی‌ها، مبلمان با تزیینات فراوان تزئین شده‌اند. در حالی که در سبک ژاپنی، مبلمان ساده و بدون پیچیدگی است. برخی از عناصر آن عبارتند از: استفاده از خطوط تمیز و ساده، نقوش ،دیوار و مبلمان، مواد طبیعی، ارکیده و میز کم برای جلسات چای.

سبک آسیایی
طرح آسیایی از طرح های محبوب

سبک ویکتوریایی

یکی دیگر ازمحبوب ترین سبک های اتاق نشیمن سبک ویکتوریایی است.  این سبک البته در دوران ویکتوریا رایج شد و به دلیل اسراف در زیور آلات بسیار شناخته شده است. زیور آلات مانند : کاغذ دیواری خاص و رنگ کفپوش پارکت با فرش طرح دار، تن های ملایم برای رنگپارچه و نقش و نگار در حریر و چاپ گل، نورپردازی با چندین لامپ مانند لامپ های تیفانی ، اثاثیه نرم و دکور مانند: قاب عکس، گلدان، توری، صندلی دکمه دار یا عثمانی ،سنگ مرمر مانتل و شومینه.

سبک ویکتوریا
سبک ویکتوریایی از محبوب ترین سبک های اتاق نشیمن

مقاله ی پیشنهادی: دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی ( اتاق نشیمن)

منبع: https://www.homestratosphere.com/living-room-themes/

اگر این مقاله برای شما مفید بود امتیاز دهید
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا