دکوراسیوندنیای مدسبک زندگی

دکوراسیون داخلی تراس

چگونه تراس خود را دیزاین کنیم

در این مقاله می خواهیم در مورد دکوراسیون داخلی تراس و  دیزاین  تراس صحبت کنیم. اغلب زندگی شهری باعث شده در خانه بمانیم و خانه ی خود را به محلی برای لذت بردن و حتی پیکنیک رفتن تبدیل کنیم. بعد از همه گیری ویروس کرونا به این فکر افتادیم تا تراس خانه را به محیطی برای هواخوری تبدیل کنیم. بنابراین باید به طراحی داخلی تراس خانه اهمیت دهیم.

وجود تراس در خانه آن را با ارزش تر می کند.  برای اینکه این محیط واقعاً راحت باشد باید در  انتخاب مصالح ، کف پوش و نور توجه کنیم تا واقعا یک محیط زیبا برای چای و قهوه خوردن باشد.

دکوراسیون داخلی تراس
دکوراسیون داخلی تراس و بالکن

 

طراحی تراس

در طراحی دکوراسیون داخلی تراس باید به موارد زیر توجه کنید. اول باید به محیط خانه  ی خود توجه کنید تا ببینید بهترین راه برای طراحی تراس چیست. حتما مجلات مختلف و عکس های زیادی از تراس های مختلف ببینید تا بتوانید با توجه به فضایی که دارید بهترین مدل تراس را برای خانه ی خود ایجاد کنید. یکی از محبوب ترین جای خانه که در محیط های شهری می توان به آن پناه برد تراس خانه است.

برای طراحی تراس باید ببینید که چقدر فضا دارید و انتخاب مبلمان تراس بسته به میزان این فضا متغیر است. حتما یک مبلمان راحت و کاربردی انتخاب کنید که بتوانید به راحتی لم بدهید. اینجاست که می توانید به مغزتان آرامش بدهید و به چیزهای مثبت بیاندیشید. اگر فضا خیلی بزرگ نباشد می توانید سقف آن را بپوشانید.

 

برای راحتی بیشتر سقف تراس را بپوشانید

اولین قدم در طراحی تراس، مطالعه ی جهت خانه است. که می تواند نحوه ی تقسیم و استفاده از فضا را تعیین کند. در واقع ، اگر در جنوب/جنوب غربی قرار گیرد، آفتاب بیشتری خواهد گرفت. و بنابراین می تواند برای یک سالن فضای باز با مبل، کوسن نرم و میزهای کم استفاده شود. در طراحی دکوراسیون داخلی تراس سقف نقش عمده بازی می کند.

با این حال، برای محافظت از تراس و وسایل داخل آن بهتر است سقف آن را بپوشانیم. می توانیم برای پوشاندن سقف از ورقه های آلومینیومی یا سقف کاذب استفاده کنیم.  می توانید بدون محدودیت، حداکثر استفاده را از فضای خود ببرید. مهم نیست صبح باشد یا عصر هر زمان که بخواهید می توانید از آن استفاده کنید.

اگر تراس رو به شمال/شمال شرق باشد، بیشتر روز در سایه خواهد بود. در این حالت، بهتر است یک ایوان برای بالکن خود طراحی کنید. بنابراین محیط گرمتر و دلپذیری را ایجاد می کنید تا در ماه های زمستان با دربهای شیشه ای  منظره ای بدون مانع به شما می دهدکه محافظت شده است.

دکوراسیون داخلی تراس
دیزاین بالکن و تراس

انتخاب کف پوش مناسب

در انتخاب کف پوش مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی تراس اهمیت ویژه ای دارد.هنگام انتخاب کف پوش علاوه بر زیبایی به کارایی آن توجه کنید. از جنسی باید استفاده کنید که چون در فضای آزاد است قابلیت تمیز کردن داشته باشد. و از مقاومت مواد کف پوش اطمینان کافی حاصل کنید.  کف پوش باید در برابر سرما و گرما و لغزش مقاومت کافی داشته باشد. تا بتوانید تا مدت ها از آن استفاده کنید.

از گل کاری و کاشت گیاهان تزیینی غافل نشوید

برای اینکه حس طبیعت به شما دست دهد بهترین روش گل کاری و استفاده از گیاهان طبیعی است. حتی در یک فضای کوچک می توانید یک تراس طبیعی ایجاد کنید که حس یک جنگل را به شما بدهد. البته که در چیدمان گلدان ها و گل کاری باید دقت لازم را به عمل آورید و مطالعه ی کافی در این زمینه انجام دهید. برای دیزاین تراس خود از گل و گیاه فراوان استفاده کنید.

در نگه داری گل و گیاه ها باید به میزان آفتاب گیری تراس، درجه ی حرارت، آلودگی و آب و هوای منطقه توجه کافی را داشته باشید. به طور کلی، شما باید اولویت را در نگه داری گیاهان همیشه سبز بگذارید مانند کاملیا، بامبو، هدر، افرا و گیاهان معطر که در تمام طول سال سبز هستند. یا گیاهان بالا رونده که شاخ و برگ و گلهای سرسبز دارند. و زیبایی تراس شما را تضمیین می کنند. .

فضا را تقسیم بندی کنید

در دیزاین تراس به فضاسازی توجه کنید. فضا سازی کنید و تراس را به مناطق مختلف تقسیم کنید. شما می توانید یک فضای کوچک برای کباب درست کردن داشته باشید. با دوستان و خانواده در این فضا، کباب درست کنید و لحظات به یاد ماندنی داشته باشید. یک باغ سبزیجات کوچک یا یک باغ فنگ شویی جمع و جور برای انجام تمرینات یوگا و مدیتیشن در خارج از منزل در شرایط مناسب دما ایجاد کنید.

در نهایت، به یاد داشته باشید که برای آبیاری گیاهان خود در گرمترین ماهها به منبع آب احتیاج دارید. پس حتما شیر آب یا منبع آب را در این مکان تعبیه کنید.

نور پردازی را فراموش نکنید

برای لذت بردن از تراس پر از گل و گیاه در زمان عصر نیاز به نور و روشنایی است.  بنابراین در دیزاین تراس نور مهم است. برای لذت بردن از زندگی شهری در فضای باز حتی در ساعات عصر و شب، یک سیستم روشنایی در فضای باز ضروری است. اما مراقب باشید، زیرا روشنایی تراس هرگز نباید بیش از حد قوی باشد.چرا که این گونه کل منطقه را روشن کرده و همسایگان را آزار می دهد.

همیشه از لامپ های کم مصرف و کم نور در تراس استفاده کنید. به طوری که لایت باشند و خیلی شدید نباشند. یک گزینه بسیارموثر،لامپ های LED  است تا جلوه های نورپردازی بسیار شیکی ایجاد کند. می توانید برای زیبایی بیشتر تراس خانه از فانوس های زیبا برای طراحی تراس خود استفاده کنید. در دکوراسیون داخلی تراس از لامپ های تزیینی زیبا استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی تراس
طراحی بالکن زیبا و کاربردی

مقاله ی پیشنهادی: دکوراسیون داخلی منزل

منبع: https://www.corradi.eu/en/magazine/design-terrace-ideas

5/5 - (5 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا