تکنولوژیسبک زندگیکروناکسب و کار

راه های کسب درآمد زنان در زمان کرونا

پر سودترین و بهترین مشاغل برای زنان در دوران کرونا

در این مقاله با راه های کسب درآمد زنان در زمان کرونا بیشتر آشنا می شویم. در طول بیماری همه گیر COVID-19، بسیاری از متخصصان  از کارخود اخراج شده اند. آنها تصمیم گرفتند مسیر خود را انتخاب کرده و یک کسب و کار راه اندازی کنند. این کارآفرینان تازه تأسیس به سرعت دریافتند که علیرغم شرایط ملی و جهانی، ایده های تجاری بسیاری فراوان وجود دارد که می توان آنها را با موفقیت اجرا کرد.

اگرچه با ورود واکسن کرونا و واکسینه شدن زندگی در حال بازگشت به شرایط عادی است. برخی تغییرات پایدار مانند کار از راه دور، خرده فروشی آنلاین و خدمات تحویل در خانه بسیار رایج شده و مورد توجه عموم قرار گرفته است.

راه های کسب درآمد زنان در زمان کرونا
راه های کسب درآمد زنان در زمان کرونا و راه اندازی کسب و کار پرسود

1. دورکاری

یکی از راه های کسب درآمد زنان در زمان کرونا کار از راه دور است. بسیاری از شرکت ها در زمان کرونا سعی کردند از راه دور با کارمندان خود همکاری کنند. به این شکل کار برای کارمندان و شرکت ها تسهیل پیدا کرده است. حتی جلسات شرکت به صورت آنلاین برگزار می شود. کارمندان از نظر جسمی حضور ندارند ولی عدم حضور جسمی آنها اصلا مشخص نیست. و کارها مثل فبل پیش می رود.

2. خدمات رسانه های اجتماعی

یکی دیگر از راه های کسب درآمد زنان در زمان کرونا استفاده از شبکه های اجتماعی است. بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک می دانند که حضور در رسانه های اجتماعی مهم است. اگر از این تخصص برخوردار هستید، اکنون زمان مناسبی برای راه اندازی یک شرکت برای خدمات شبکه های اجتماعی به سایر شرکت ها و افراد می باشد ، مثل تولیدمحتوا برای سایرین یا ادمین شبکه های اجتماعی و …

با شرکتهایی که حضور کمی در رسانه های اجتماعی دارند تماس بگیرید. به آنها پیشنهاد دهید تا برایشان صفحات تجاری راه اندازی کرده تا کسب و کارشان دیده شود. فیس بوک و اینستاگرام بهترین بسترها برای کسب و کارهایی هستند که می توانند طرفداران خود را به دست آورند. بسته به صنعت و ارائه ی خدمات می توانید برای خود کسب و کار عالی راه اندازی کنید.

3. کلاسهای آشپزی

مردم عاشق خوردن و نوشیدن هستند. آنها همیشه به دنبال غذاها و کوکتل های منحصر به فرد برای امتحان کردن هستند. اگر آشپز خوبی هستید و عاشق چیزهای جدید هستید. با کمی خلاقیت می توانید تخصص خود را با جهان به اشتراک بگذارید.

برای شروع می توانید کلیپ های آموزشی ضبط کنید. با گسترش کسب و کار شما می توانید با اتمام دوران کرونا یک مغازه اغذیه باز کنید. و سود چند برابری برای خود ایجاد کنید.

این نیز یک کسب و کار مناسب برای هر کسی است که علاقمند به این صنف باشد. مردم عاشق تجربه کردن خوردنی های جدید هستند. این کلاس ها را می توان بصورت آنلاین وحضوری برگزار کنید. با یک دستگاه تقطیر خانگی می توانید عرقیجات طبیعی درست کنید . به فروش برسانید و سود بسیاری را عاید خود کنید. و خلاقیت های این چنینی به کسب درآمد شما کمک بسزایی می کند.

4. نمایندگی فروش آنلاین

یکی دیگر از راه های کسب درآمد زنان در زمان کرونا در سال 2020 فروش آنلاین است. در این سال خرید آنلاین 44 درصد افزایش یافت است. مطمئنا این روند بعد از پایان کرونا به همین شکل ادامه خواهد یافت.

یک نمایندگی فروش آنلاین به شما امکان می دهد از روند تجارت الکترونیکی سود ببرید. در عین حال به مصرف کنندگان کمک کنید تا برای اقلام مورد نیاز در خیابانها پرسه نزنند.

می توانید محصولات را مستقیماً از یک مصرف کننده خریداری کرده و آنها را مجددا بفروش برسانید. یا به آنها دریافتن خریدار کمک کنید و برای خود کمیسیون بگیرید. با افزایش مخاطبان فروش، می توانید کسب و کار خود را تخصصی کنید.

5. مشاغل مشاوره ای

از بازاریابی گرفته تا امورمالی و روانشناسی می توانید به دیگران مشاوره دهید. شما می توانید بصورت مجازی با مشتریان ارتباط برقرار کنید. در هر زمینه ای که تخصص دارید به دیگران مشاوره دهید . همیشه عده ی زیادی هستند که دوست دارند از خدمات مشاوره ی شما بهره ببرند و بابتش هزینه پرداخت کنند.

برای موفقیت به عنوان مشاور، در نظر بگیرید که چگونه COVID-19 روند تجارت را در صنعت شما تغییر داده است. باید با استانداردهای جدید آشنا شوید. به عنوان مثال ، بسیاری از مشاغل از فناوری های جدید و سیاست های کار از راه دور برای موفقیت در طول همه گیری استفاده کرده اند. شما می توانید سایر مشاغل را از طریق این محیط کاری جدید راهنمایی کنید تا از ثبات آنها اطمینان حاصل کنید. به این معنا که به دیگران مشاوره دهید که چگونه کسب و کار خود را از راه دور مدیریت کنند.

6. دیجیتال مارکتینیگ

یکی از راه های کسب درآمد زنان در زمان کرونا دیجیتال مارکتینگ است. که امروزه طرفداران زیادی  دارد. کسب و کارها دائماً به دنبال شرکت هایی هستند که بتوانند به آنها کمک کنند. تا بهتر دیده شوند و با رقبای خود بهتر رقابت کنند. دوران همه گیری کرونا بهترین زمان برای راه اندازی چنین مشاغلی است. اگر سابقه بازاریابی دارید، می توانید یک شرکت بازاریابی دیجیتال راه اندازی کنید .که محتوا، رسانه های اجتماعی، خدمات SEO، تبلیغات پولی، تجزیه و تحلیل، طراحی وب، مشاوره و موارد دیگر را ارائه می دهد.

7. شرکت طراحی گرافیک

اکثر شرکت ها به طراحی های شیک و حرفه ای نیاز دارند. شرکت ها می خواهند با گرافیک حرفه ای برجسته تر شوند . طراحی یک لوگوی زیبا و حرفه ای کار شرکت های گرافیکی است. از آنجایی که رسانه های اجتماعی، جزء لاینفک بازاریابی مدرن تبدیل شده است. برندها نیز به طور مداوم به گرافیک های جدید و زیبا نیاز دارند تا همچنان در دنیای دیجیتال امروزی سطح خود را حفظ کنند.

8. خدمات تحویل

یکی دیگر از راه های کسب درآمد زنان در زمان کرونا خدمات تحویل درب منزل است. در طول همه گیری ویروس کرونا، مصرف کنندگان به راحتی از تحویل محصولات به درب منزل خود عادت کردند. بنابراین تقاضا برای خدمات تحویل آنلاین همچنان در بالاترین سطح خود باقی است. این خدمات بیشتر شامل مواد غذایی و کالاهای دارویی است. می توانید سرویس های تحویل کالا تاسیس کنید که راه خوبی برای کسب در آمد است. باید با رستوران ها و فروشگاه ها قرارداد ببندید.

9. برنامه های تناسب اندام و سلامتی

در طول دو سال که مردم درگیر این ویروس بودند بیشتر زمان خود را در خانه سپری کردند. نداشتن فعالیت های فیزیکی مناسب باعث شد مردم دچار اضافه وزن شوند. و تناسب اندام خود را از دست بدهند.

اگر در زمینه ی تناسب اندام و ورزش تخصص دارید. می توانید با تولید محتوا و کلیپ های آموزشی کسب درآمد کنید. مردم بیش از گذشته به فکر سلامتی جسمی خود هستند. بنابراین بهترین زمان است تا با ارائه ی خدمات آموزشی بهترین درآمد را برای خود کسب کنید. با ارائه ی برنامه های رژیم غذایی و تغذیه ی سالم مخاطبان را به سمت خود جذب کنید.

10. خدمات نظافت

از همان آغاز همه گیری ویروس کرونا، خدمات نظافت حرفه ای نسبت به سالهای گذشته تقاضای بیشتری داشته است. در واقع، انتظار می رود که بازار خدمات نظافت صنعتی به دلیل پیامدهای مداوم COVID-19 تا سال 2025 رشد قابل توجهی داشته باشد. ساختمانهای اداری، تأسیسات پزشکی و مشاغل عمومی در سراسر کشور برای ضدعفونی مداوم فضاهای خود به خدمات نظافت حرفه ای متکی هستند.

11. خدمات حسابداری

بسیاری از مشاغل و افراد در سال 2020 به دلیل همه گیری ویروس کرونا دچار مشکل شده اند. در حالی که برخی از افراد ثروت خود را بهبود بخشیده اند. برخی دیگر به راه حل های خلاقانه نیاز دارند تا مشاغل کوچک خود را سرپا نگه دارند.

اگر شما یک حسابدار رسمی هستید. بسیاری از افراد به تخصص شما نیاز دارند. بخصوص مشاغل کوچک به دنبال راه هایی برای کاهش هزینه ها و در عین حال حفظ کارکنان خود تا حد ممکن هستند.

12. آموزش مجازی

یکی از بهترین راه های کسب درآمد زنان در زمان کرونا آموزش مجازی است. تقاضا برای تدریس خصوصی مجازی بسیار زیاد است. بسیاری از والدین از آموزش مجازی استقبال می کنند. چون لازم نیست فرزند خود را تا مرکز آموزشی همراهی کنند. اگر در هر زمینه ای قادر به تدریس مجازی هستید. حتما با انجام این کار و دریافت دست مزد در خانه لذت کسب درآمد درخانه را بچشید.

مقاله ی پیشنهادی: آیا زنان زیبا در شغل خود موفق تر هستند ؟

منبع: https://www.uschamber.com/co/start/business-ideas/pandemic-business-ideas

5/5 - (1 امتیاز)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا